آیا استاندار البرز و معاونینش مصونیت قانونی دارند/عدم برخورد با انتصاب های خارج از قانون در استانداری البرز

روتیتر:باید در حقیقت به این استاندار البرز مهندس طاهری  که مدیری فهیم ، دلسوز ، بی بدیل و خدوم است  مباهات کرد که توانست قاطعیت خود را به عنوان یک استاندار به رخ همه بکشد و در این راه حتی حاضر  شد چندین بار از برخی از قوانین عبور کند  و حتی پا در کفش اختیارات وزیر کشور نهد و پشت بر تمامی توصیه ها خط و مشی ها ، سفارش ها و خواسته های مردم البرز کند.  مهندس طاهری آنقدر توانمند است که به جای وزیر کشور اقدام به صدور  احکام قطعی  معاونت برای دوستان خود در استانداری البرز کرد و این حس قاطعیت نیاز به تقویت و الگو برداری دارد.هرچند بعد از چند ساعت احکام خارج از قانون خود را اصلاح کرد اما صدور احکام معاونت اولیه برای چند تن از دوستان نشان داد که یا وی به قوانین مسلط نیست و مشاورانش همچنین و یا می داند و عمل نمی کند.

علاوه بر بسیاری از خروج های متعدد استاندار فهیم و خدوم البرز از قانون نظیر انتصاب رد صلاحیت شده ها ، انتصاب افراد فاقد قرار داد و اعضای خانواده به عنوان معاون ،مدیر کل و معاون مدیر کل و انتصاب افراد بدون تجربه ، غیر بومی ، بی تخصص و کاملا نا آشنا با البرز به عنوان معاون استانداری البرز، بر اساس شنیده ها دو تن از معاونان استاندار البرز یعنی صداقت زاده معاون سیاسی و سریزدی معاون عمرانی همچون برادر و پسر مهندس طاهری توانمند و بی بدیل ،هیچ رابطه استخدامی با هیچ ارگانی ندارند.

به گزارش روتیتر ،یک منبع آگاه با اعلام این خبر تصریح کرد: هنوز هیچ مدرکی دال بر  وجود ارتباط استخدامی این دو سرپرست معاونت با هیچ یک از وزارتخانه های دولتی ارایه نشده است .

بی تردید این دو نفر می بایست قبل از اخذ احکام  سرپرستی معاونت مدارک مثبته خود را در مورد داشتن رابطه استخدمی با یک نهاد دولتی ارایه می کردند چرا که بر اساس قانون افراد فاقد رابطه استخدامی نمی توانند پست های سازمان و مهمی همچون معاونت استانداری البرز را اخذ کنند . اما مهندس طاهری خواست و توانست و انجام داد منتهی نه برای همه بلکه برای دوستان شفیق خود.

هرچند ممکن است که برخی به صرافت و تلاش برآیند تا علاوه بر پسر و برادر استاندار البرز (خانواده طاهری ) برای صداقت زاده و سریزدی هم با یکی از دستگاه های دولتی قرارداد تنظیم و امضاء کنند اما این مهم در شرایطی که ده ها مدیر بسیار توانمند تر و با تجربه تر و متعهد تر از این گزینه ها وجود دارند و همچنین هزاران نفر جوان بیکار در البرز جویای کار هستند ، خیانتیکوتاهی و استباهی  است نا بخشودنی که امید می رود در دولت تدبیر و امید و اعتدال  با اینگونه تخلفات برخوردی عبرت انگیز شود.چه تا کنون نیز اینچنین بوده است.

حاجاقا صداقت زاده گرچه فردی قابل احترام است اما حتی یک روز هم سابقه فعالیت و سکونت در البرز و سابقه کاری مرتبط با معاونت سیاسی استانداری مهمی همچون البرز را ندارد و مشخص نیست که مسایل متعدد سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی البرز را با اتکاء به کدام شناخت و تجربه می خواهد رتق و فتق کند و برای آن راهکارهای کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت بیاندیشد.

مجید سریزدی وضعیت اش اظهر من الشمس است و گویی  استاندار و سرپرست های معاونت های وی  نباید به مردم و قانون پاسخگو باشند و چون با  استاندار همراه هستند دیگر نیاز به پاسخگویی و رعایت قانون و برخورد قانونی در صورت تخلف از قوانین  ندارند در حالی که بر اساس تاکیدات رییس جمهور محترم دولت تدبیر و امید مدیران دولت یازدهم باید بیش از همه خود را ملزم به رعایت قانون و و پاسخگو بدانند اما استاندار و معاونان وی نه تنها پاسخگو نیستند بلکه هر روز در صدد پوشاندن عملکرد های خود هستند و دلسوزان استان البرز نیز به دلیل رعایت نشدن همین سیاست های رضایت بخش و امید وار کننده دولت تدبیر و امید و اعتدال نسبت به این موضوع منتقد هستند .

وضعیت سایر معاونان استاندار البرز نظیر رستم پور و مظفری نیز به همین شکل است این دو نفر نیز فاقد کوچکترین سابقه کاری مرتبط با معاونت هایی هستند که الان بر آن تکیه زده اند رستم پور مسوول دفتر مهندس طاهری بوده و مظفری مسوول روابط عمومی در سازمان گسترش صنعت و معدن بوده است ( بر اساس اطلاعات واصله ). این افراد حتی یک روز هم سابقه فعالیت مثبت در البرز را ندارند و با ویژگی های البرز و فرصت ها و تهدید های آن کاملا نا آشنا هستند و همین امر بر خلاف مشی دولت تدبیر و تاکیدات دلسوزان و علما می باشد .

بر این اساس دولت محترم و سازمان بازرسی کل کشور و قوه قضاییه می بایست با برخورد  با این تخلفات رخ داده  در انتصاب های استاندار البرز بار دیگر به مردم اثبات کنند که مسوولان بیش از مردم عادی و افراد غیر مسوول پاسخگو هستند چراکه شرایط فعلی حاکی از آن است که استاندار البرز و معاونان وی از اعمال قانون و برخورد قانونی مصون هستند و می توانند حتی بدون رعایت قانون و جلب نظر و رضایت مردم و نخبگان بر مناصب مهمی همچون استانداری و معاونت های استانداری البرز بنشینند و با احکام خارج از قانون در صدد اعمال قوانین برای جامعه البرز برآیند .

بی تردید این مهم غیر ممکن خواهد بود و تداوم این روند و  عدم اصلاح انتصاب ها ی استاندار البرز و تطبیق کامل آن با قانون مردم را نسبت به تسری تدبیر و امید دولت یازدهم در البرز نا امید و آثار منفی در خصوص بی نیازی مسوولان به رعایت قوانین و عدم  پاسخگویی آنان را در جامعه البرز به همراه دارد.

6 Comments

 1. شما تکلیفتونو با خودتون اول معلوم کنین . میخوان ادم بومی و کرجی منصوب کنن میگین صلاحییتش رد شده …………… از جای دیگه ادم میارن میگین البرز و نمیشناسه. گزینهاتونو معرفی تا بلکه قبولشون کنن/

  • با سلام خسته نباشید
   حاجاقا سلام ویژه
   شما دیگه چرا؟؟؟
   ما که هیچ رفیقی در استانداری و سایر دستگاه ها که با ما خیلی ردیف باشه نداریم و لی ظاهرا از انتقاد های ما یه چیز هایی به خطر افتاده که همه به دنبال ساکت کردن ما هستند

 2. معلوم نیست چی از دست دادید که اینطوری دارید جلز و ولز می کنید هر ۲ خبر یک خبر تکراری هم از استاندار خدوم دارید. این خدوم رو هم قشنگ میاید. راستی چی از کفدادید. به شما و رییساتون هیچی نرسیده!!!! بسته دیگه بذارید کشور کارشو بکنه…

 3. به نظر من اگر یک فرد متخصص از هر کجا بیاید باید استان برای رشد به دیده منت به از توان آن فرد استفاده کند. اگر اینطور باشد که خود آقای طاهری اساسا به البرز تعلق ندارد ولی وجودش بزرگترین فرصت چندین سال اخیر برای استان خواهد بود. به عملکرد اگر نقد کنید بهتر است تا به فرد این طور از حب و بغض دورتر خواهید بود.
  در ضمن اطلاعات واصله تان در مورد افراد اشتباه است. بهتر است قبل از اشاعه اطلاعات غلط تحقیق کنید.

 4. باسلام.دوستان نظردهنده عزیز زیاد خودتونو ناراحت نکنید مدیران جدید وقدیم استان البرز اکثرا متخصص مردم وخدمت نکردن به مردم هستن باورندارید بابا گفتن ایران کوچک یعنی همه سهم دارن نمیدونیم چرا بعضیها فقط دوست دارن بومیهای البرزی خدمت کنند…بابا اینجا ایران کوچکه مثل هندوستان هفتادو دو ملت. همه دوست داران به جیب مردم خدمت کنن خوش بحال ما ایران کوچکیها. حسود نباشید..بگو خب.

 5. سلام،تا به حال کی سر جاش بوده که أینا دومیش باشن ،مدیر یه أداره یا شرکت صنعتی چه کار داره به استانداری یا معاونت در استانداری که یه قدرت إجرائی بالا می خواهد؟

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*