صدور حکم ترکاشوند؛خواست مردم ، نیاز کرج

روتیتر:به رغم مخالفت ها و سنگ اندازی های پوچ برخی از مهره های سوخته سیاسی و سکوت تعمدی برخی از رسانه های به ظاهر دلسوز و مدعی  چه در روند انتخاب مهندس ترکاشوند به عنوان شهردار و چه در پروسه پیچیده صدور حکم وی از سوی وزیر کشور ، مراحل صدور حکم مهندس ترکاشوند به عنوان شهردار کرج طی شده و حکم وی صادر و در آستانه امضاء وزیر کشور قرار گرفته است .

به گزارش روتیتر ، بر اساس اطلاع منابع آگاه وزیر کشور با درایت کامل ظرف چند روز آینده حکم وی را امضاء و جامعه عملی خوشنود کننده بر خواسته به حق مردم شهید پرور کرج ، دلسوزان ، علما و آگاهان ، نخبگان و اقشار مختلف کرج می پوشاند .

چه شهردار شدن ترکاشوند محصول خواست مردم و درایت شورای شهر و تمکین این  پارلمان شهر ی از خواسته به حق مردم و شناخت نیاز کرج به لزوم برخورداری از شهرداری بومی ، متخصص ، مسلط  و با سابقه قابل دفاع است .

حکم مهندس ترکاشوند به عنوان شهردار کرج که هم اکنون به عنوان سرپرست شهرداری کرج در حال فعالیت است از این جهت حایز اهمیت است که وی با قاطعیت و توان بیشتر و کیفی تری می تواند به ترسیم نقشه راه توسعه و تداوم فعالیت های زیر ساختی و عمرانی  و ترافیکی شهری کرج به پردازد و وزارت کشور با درک صحیح ، مدبرانه و امیدوارانه از این واقعیت حکم وی را صادر و در مرحله امضاء وزیر کشور قرار داده است .

انتشار این  خبر مایه خوشنودی شهروندان و اقشار مختلف کرج شده است و توان مضاعفی به نیروهای شهرداری و مردم برای همکاری در پروسه آبادانی کرج بخشیده است .

در سکوت محض رسانه های استان البرز بویژه  کلانشهر کرج در نقد آنچه  می توان تلاش برای حذف مدیران بومی ، متخصص ، توانمند و با سابقه قابل دفاع این شهر و استان نامید ، و بالاخص در تلاش برخی از مسوولان و رسانه های گوش به فرمان برای تلاش به منظور شهردار شدن افراد غیر بومی ، غیر متخصص ، ورشکسته سیاسی و یا پرونده دار بلاخره شورای شهر کرج در اقدامی نهایی مهندس علی ترکاشوند را به عنوان شهردار کرج انتخاب کرد و او را برای ثدور حکم نهایی اش به وزیر کشور معرفی نمود .

هرچند شورا به بقای آقازاده رای نداد اما با انتخاب ترکاشوند از معیار هایی که خواهان مردم ، علما و دلسوزان کرج بویژه در مقایسه با گزینه های تاسف بار مطرح برای شهردار شدن ، عدول نکرد و در لحظات آخر عقل را بر بی تدبیری و درایت را بر شادمانی عده ای معدود و محدود غلبه کرد و به دوام مدیریت مدیران بومی توانمند در راس شهرداری کرج و به تبع آن توسعه و تداوم آبادانی کرج که طی چند سال اخیر از آهنگ سریعتر و مولفه های جدی تری برخوردار شده بود رای داد.

در این میان اما برخی از  افراد به طرق مختلف بویژه ساکت گردن بسیاری از رسانه ها در دفاع از انتخاب شورای شهر برای شهردار شدن ترکاشوند در صدد برآمدند تا در این انتخاب مردمی و آگاهانه شورای شهر را بی اهمیت جلوه دهند اما واقعیت آن بود که شورای شهر با این انتخاب بسیاری از لابی های قدرت و ثروترا نا امید و مایوس کرد و راه را برای ورود آنها به مدیریت شهری مسدود ساخت.

این  رسانه ها  در تلاش بودند تا  با سکوت نسبت به شهردار شدن ترکاشوند و حتی سرپرست شدن وی هم به میخ بزنند و هم به نعل رقبای ترکاشوند اما غافل از اینکه شورای شهر با انتخاب ترکاشوندبه عنوان سرپرست اوج اعتماد خود به وی و نهایت مصمم بودن و مردمی بودن انتخاب خود را نشان داد.

در این شرایط و با انتشار اخبار مربوط به صدور حکم ترکاشوند به عنوان شهردار کرج نه تنها امیدواری در شهروندان و مدیران و نخبگان احیا شده است بلکه روند پیشرفت پروژه ها در مسیر شتاب یافتن قرار گرفته است .

 

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*