موفقیت تازه دولت روحانی /افزایش ۲۰درصدی صادرات نفت ایران در بک ماه گذشته

روتیتر:آژانس جهانی انرژی در تازه‌ترین گزارش ماهانه خود که جمعه ۱۹ مهرماه منتشر شد، از افزایش روزانه ۱۸۰ هزار بشکه صادرات نفت خام ایران در ماه گذشته، سپتامبر، نسبت به ماه پیش از آن خبر داد

یه گزارش روتیر ،این نهاد معتبر بین‌المللی که به کشورهای صنعتی واردکننده نفت مشاوره انرژی می‌دهد می‌نویسد که ایران در ماه سپتامبر، روزانه یک میلیون و ۱۷۰ هزار بشکه صادرات نفت داشته است.
این گزارش که در وبسایت رسمی آژانس منتشر شده، قید می‌کند که علت افزایش صادرات نفت ایران، خرید بیشتر نفت توسط هند و چین در ماه گذشته بوده است.
چین در ماه گذشته روزانه ۵۵۵ هزار بشکه واردات نفت از ایران داشته که بیشترین حجم طی چهار ماه گذشته بوده است. هند نیز در همین دوره زمانی روزانه ۲۶۵ هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده است که این رقم بیشترین حجم واردات نفت ایران توسط دهلی نو از ابتدای سال جاری میلادی بوده است.
سازمان کشورهای صادر کننده نفت، اوپک، نیز پنجشنبه، ۱۸ مهرماه گزارش ماهانه خود را منتشر کرد. ارزیابی اوپک حاکی است که «تولید نفت ایران» در ماه گذشته ۶۴۰۰ بشکه در روز افزایش یافته و به۲ میلیون و هفتصدهزار بشکه در روز رسیده است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*