آغازتوزیع کارت آزمون دکتری از ۱۱ اسفند

روتیتر: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ۱۵۸ هزار و ۹۴ داوطلب در آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۵ ثبت نام کردند، گفت: داوطلبان از روز ۱۱ اسفند ماه می توانند کارت ورود به جلسه آزمون را از سایت سازمان سنجش دریافت کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، حسین توکلی گفت: از میان ۱۵۸ هزار و ۹۴ داوطلب آزمون دکتری، تعداد ۶۷ هزار و ۳۸۲ نفر معادل ۴۶٫۶۲ درصد داوطلبان زن و تعداد ۹۰ هزار و ۷۱۲ نفر معادل ۵۷٫۳۸ داوطلبان مرد هستند.
وی گفت: کارت شرکت در آزمون دکتری از روز سه شنبه ۱۱ اسفند ماه تا روز پنجشبه ۱۳ اسفند ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبان می توانند با ورود به سایت پرینت کارت خود را تهیه کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۵ صبح روز جمعه ۱۴ اسفند ماه در ۵۴ شهر کشور برگزار می شود.
وی با اشاره به ضرایب دروس آزمون گفت: ضریب دروس زبان خارجی عمومی و ضریب استعداد تحصیلی یک است و ضریب دروس اختصاصی چهار است.
توکلی با تاکید بر اینکه فرآیند آزمون از ۸ صبح آغاز می شود و و درهای ورود به جلسه آزمون ساعت ۷٫۳۰ بسته می شود، یادآور شد: برای حضور در جلسه آزمون پرینت کارت آزمون به همراه کارت ملی و شناسنامه عکس دار الزامی است.
وی افزود: دو بسته به داوطلبان آزمون دکتری داده می شود که بسته نخست حاوی دروس اختصاصی است که همراه با پاسخنامه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: همچنین بسته دوم شامل سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی است؛ داوطلبان باید به هر دو دفترچه سئوالات در ۲۱۰ دقیقه پاسخ دهند.
توکلی گفت: تعداد سئوالات اختصاصی نسبت به هر رشته متفاوت است اما تمامی داوطلبان باید در مدت ۱۲۰ دقیقه به سئوالات این دفترچه پاسخ دهند.
وی افزود: همچنین تعداد ۳۰ سئوال برای استعداد تحصیلی و تعداد ۳۰ سئوال نیز برای آزمون زبان عمومی طراحی شده است که داوطلبان باید در مدت ۹۰ دقیقه به سئوالات این دفترچه پاسخ دهند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه شامل سنجش علمی و تراز نمره درهفته اول اردیبهشت ماه سال ۹۵ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*