انتخابات تجلی بلوغ سیاسی ملت ایران بود

روتیتر: فعالان و صاحبنظران سیاسی بر این اعتقادند که حضور روز گذشته مردم ایران پای صندوق های رای نشان دهنده بلوغ سیاسی و تجلی اراده ملت ایران بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، احمد حکیمی پور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: روز گذشته شاهد رقابت قانونی همه جریان ها و مجموعه های درون نظام با توجه به امکانات در صحنه بودیم و هر نتیجه ای حاصل شود برآیند خواست عمومی ملت است.
وی یادآور شد: همه باید به آرای مردم تمکین کنند و از امروز رقابت ها به همدلی و رفاقت برای پیشرفت وتوسعه کشور تبدیل شود.
این فعال سیاسی تصریح کرد: منتخبان ملت در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری طبق قانون نماینده همه مردم هستند نه طیف و جناح سیاسی خاص و همه باید دست در دست همدیگر برای توسعه وپیشرفت کشور تلاش کنند.
وی ادامه داد: مردم با این حضور باشکوه نشان دادند که عزم جدی برای اصلاح امور جامعه دارند و آن را از مسیری که قانون اساسی و قوانین موضوعه کشور مشخص کرده دنبال خواهند کرد و این حضور منجر به تحول بزرگ در توسعه سیاسی کشور خواهد شد .
دبیر کل حزب اراده ملت با بیان این که روح انقلاب و قانون اساسی برای اداره امور جامعه با آرای مردم در انتخابات تجلی می یابد، خاطرنشان کرد: انتخابات روز گذشته نشان داد به رغم این که در کلان شهرها شمار رای دهندگان زیاد بود ولی مردم با حوصله و آرامش برای انتخاب نمایندگان وقت صرف کردند.
حکیمی پور همچنین گفت: این حضور گسترده و مشارکت حداکثری پشتوانه عظیم و سرمایه نیرومندی برای کشور و نظام خواهد بود و می تواند در جهت تامین مصالح ملی در صحنه های ملی و بین المللی اثرگذار باشد.
وی افزود: در شرایط فعلی همه باید برای مصالح ملی و حرکت در مسیر رشد و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام بردارند و برای هموارکردن مسیر دولت در جهت رشد اقتصادی تلاش کنند.

**از امروز رفاقت بین مجلس ، دولت و ملت آغاز شده است
حسین کنعانی مقدم نیز افزود: حضور و مشارکت گسترده روز گذشته مردم در انتخابات این پیام را داشت که خواستار مجلسی قوی برای ساماندهی اقتصادی و برنامه ششم در جهت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند.
وی ادامه داد:همین همدلی و همزبانی باعث شده تا از آغازین روز امروز مردم به یکدیگر تبریک بگویند و هیچگونه موضوعی در خصوص برد و باخت در میان نباشد و همه به فکر توسعه و تعالی کشور هستند.
دبیر کل حزب سبز اظهارداشت: در انتخابات روز گذشته مردم به سه توصیه رهبری پاسخ مثبت دادند یکی اینکه مجلسی می خواهند با خصوصیات شعار سال یعنی همدل و همزبان وهمراه با دولت که با حضور بیش از ۷۰ درصدی خود آن را تجلی بخشیدند .
کنعانی مقدم گفت: موضوع دیگر این بود که مردم از همان آغازین ساعات اولیه رای گیری در صندوق های رای حضور داشتند و تا ساعت ۱۲ شب هنوز افراد زیادی بودند که در صف های رای گیری حضور داشتند و نشان از مدیریت، هوشیاری و مسئولیت شناسی مردم دارد .
وی افزود: پیام دیگر آن این بود که مردم به جهانیان نشان دادند که در برابر فشارهای رسانه های خارجی و همه تهدیدات و تحریم ها در فرایند دموکراسی مشارکت بی نظیری را خلق کردند که رتبه کشور را در مباحثات منطقه ای و بین المللی افزایش خواهد داد .
دبیر کل حزب سبز با توجه به شرایط منطقه ای و بین المللی اضافه کرد: مردم بی سابقه ترین انتخابات را ثبت کردند و این موجب امنیت ملی و حفظ منافع ملی در صحنه های بین المللی خواهد شد.

**مسئولیت شناسی و تبعیت از رهبر انقلاب شاخص اصلی دهمین انتخابات بود
سید کمال سجادی به خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: زمانی که رهبر معظم انقلاب به مردم فرمودند که چه افراد انقلابی و چه غیر انقلابی، ایرانی هستند و برای اقتدار ایران اسلامی در انتخابات شرکت کنند، ملت به این لبیک پاسخ دادند.
وی ادامه داد: مشارکت گسترده مردم، اقتدار جمهوری اسلامی را بار دیگر به رخ جهانیان کشید و نشان داد که مردم بیش از گذشته بر سر منافع ملی اتحاد و همدلی دارد .
سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری اظهارداشت: در انتخابات روز گذشته صرف نظر از نتیجه آن، پیروز انتخابات رهبری و مردم هستند که با چنین شور و هیجانی تا آخرین ساعات شب برای ادای دین خود و وظیفه شناسی به پای صندوق های رای آمدند .
سجادی افزود: نرخ مشارکت باید توسط مسئولان مورد توجه قرار گیرد چرا که چنین مشارکتی در هیچ کجای دنیا سابقه ندارد و حتی در اروپا نیز نرخ مشارکت کمتر از ۵۰ درصد است اما با مشارکت گسترده روز گذشته مردم در انتخابات به نظر می رسد نرخ مشارکت بیش از ۶۰ و حتی ۷۰ درصد باشد .
وی اضافه کرد: از سوی دیگر این حماسه تجسم همدلی و همزبانی بود که رهبری انقلاب در ابتدای سال آن را بیان فرمودند و همه دست اندرکاران انتخابات اعم از رییس جمهوری ، وزارت کشور و شورای نگهبان برای تجلی این همدلی و همزبانی کمک کردند و به خوبی به پیام رهبری انقلاب لبیک گفتند .
سخنگوی جبهه پیروان خط امام ورهبری افزود: قطعا این مشارکت موجب مشروعیت و تقویت نظام خواهد شد و آثار و برکات آن در حوزه های داخلی و خارجی فراوان خواهد بود .

**حضور پرشور در انتخابات نشان همدلی و همزبانی ملت ایران است
حمیدرضا ترقی نیز افزود: این شرکت گسترده نشان داد که ملت ایران پشتیبانی از نظام جمهوری اسلامی و حضور در صحنه را وظیفه خود می داند و توجهی به تبلیغات بیگانگان ندارد.
وی تاکید کرد: این حضور پرشور نشان داد که ایرانیان همچنان در بیعت با آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی باقی هستند و تلاش می کنند با مشارکت در سرنوشت کشور، مسوولان و منتخبان خود را به سمت اهداف انقلاب اسلامی و مطالبات مردم سوق دهند.
معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد این پیروزی، پیروزی تمامی ملت ایران ، همه مسوولان نظام جمهوری اسلامی ایران و شکست دشمنان انقلاب اسلامی است.
ترقی یادآور شد: این پیروزی همچنین موجب امید و سرافرازی برای همه اسلام خواهان جهان و مایوس کننده دشمنان انقلاب اسلامی شده است.

**عقلانیت سیاسی در انتخابات ۹۴ پیروز شد
علی مطهرنیا روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا، افزود: انتخابات و شرکت در انتخابات به عنوان انتخاب کننده و انتخاب شونده نشانه بلوغ فکری یک ملت برای بهره برداری از ابزارهای کم هزینه در جهت دست یابی به هدف های تعیین شده خود است.
وی ادامه داد: انتخابات، انعکاس عقلانیت سیاسی در رفتار فردی و کنش اجتماعی شرکت کنندگان در انتخابات چه به عنوان انتخاب کننده و چه به عنوان انتخاب شونده است.
این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: اگرچه بداخلاقی های سیاسی برخی افراد یک جناح مشخص با نخ نماترین اتهامات بروز کرد اما با وجود رقیب قدرتمند و دارای پایگاه، صبوری هدایت شده اکثریت شرکت کنندگان در تمام جناح های سیاسی از اصلاح طلب، اصولگرا و مستقل ها، زمینه ساز این حماسه بزرگ در سال ۹۴ شد.
مطهرنیا خاطرنشان کرد: در این انتخابات آنچه پیروز شد نه فقط جناح های سیاسی بلکه عقلانیت سیاسی بود.
وی با بیان این که اصلاح طلبان به ندای اعتدالیون پاسخ دادند، اظهار داشت: تندروی های ممکن الظهور را دروازه بانی کردند و اخلاق سیاسی را آرام آرام به مدار تحرکات سیاسی ایران بازگرداندند. اینجاست که باید به همه جناح های سیاسی یعنی اعتدالیون دو جناح و گروه مستقل تبریک گفت.
مطهرنیا در پاسخ به سووالی درباره این که روند ادامه کار اعتدال گرایان در مجلس بعدی چگونه خواهد بود؟ گفت: همان روندی که در کمپین انتخاباتی تحول خواهان یا تحول گرایان ایجاد شد و توانستند چهره های شاخص معتدل اصولگرایان را به جمع تحول خواهان فراخوانند، باید در مجلس هم ادامه یابد.

**حضور شکوهمند مردم در انتخابات لبیک به دعوت رهبری بود
محمدرضا تابش نیز به خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: حضور شکوهمند مردم در انتخابات، پیروزی همه ملت ایران بود، چرا که در نظام مردم سالار هر چقدر مردم حضور موثرتری داشته باشند، منافع ملی در سطح داخلی داخلی و بین المللی بیشتر تامین می شود.
وی یادآور شد: با توجه به دعوت رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به مشارکت گسترده مردم در انتخابات، این حضور شکوهمند لبیک به دعوت ایشان بود و فراتر از این که چه جناح و گروهی برنده شد، منافع ملی با این حضور شکوهمند تضمین شد.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حضور پرشور روز گذشته مردم نشانه موقعیت شناسی و هوش و ذکاوت مردم است، خصوصا بعد از توافق برجام که در عرصه بین المللی شاهد تحولی در روابط دیپلماتیک با دنیا بودیم، دنیا چشم به داخل دوخته بود، از این رو این حضور پرشور نشانه دقت و آگاهی مردم ایران است.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در مورد این که آیا مجلس بعد همراه و همدل با دولت خواهد بود، گفت: این ترکیبی که انتخاب شدند موید این امر است.

**برنده انتخابات هفتم اسفند ملت و کشور است
علی شکوری راد روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: از این پس مسئولان و مردم باید با تشریک مساعی از دوره سختی که در گذشته داشتیم عبور کنند و تلاش کنند تا گشایشی در جهات پیشرفت و توسعه کشور به وجود آورند.
وی ادامه داد: نتیجه انتخابات تاثیر شگرفی در فضای عمومی کشور دارد و برخی که سیاست های تندروانه ای را دنبال کردند توسط ملت به حاشیه رانده شدند و در حال حاضر فضایی به وجود آمده که از همه ظرفیت های جناح های سیاسی در جهت رشد و تعالی و نه تقابل استفاده شود .
دبیر کل حزب اتحاد ملت اظهارداشت: این بلوغ سیاسی دستاورد بزرگی است که همه باید از آن پاسداری کنند .
شکوری راد افزود: استراتژی افزایش مشارکت مردم در انتخابات همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند خیلی تاثیر گذار بود و از طرفی خویشتن داری و مدارایی که اصلاح طلبان در مقابل بی مهری ها داشتند و مردم را به مشارکت و حضور هر چه بیشتر دعوت کردند، به خلق حماسه و رخداد بزرگ هفتم اسفند کمک کرد .
دبیر کل حزب اتحاد ملت اظهارداشت: انتخابات هفتم اسفند را نمی توان ساده نگاه کرد چرا که یک مرحله از از ارتقاء فرهنگ سیاسی در جامعه است که نهاد انتخابات تقویت شد و از این نظر کنش سیاسی معطوف به این انتخابات بیش از نتیجه آن موجب ائتلای فرهنگ سیاسی جامعه شده است وبه عنوان فرهنگی ماندگار باقی خواهد ماند که به نفع کشور خواهد بود .
شکوری راد گفت: از سرنوشت کشورهای منطقه که دچار تنش ها وچالش ها شده اند عبرت گرفتیم و جناح های سیاسی کمک کردند نهاد انتخابات نقش تعیین کننده و فصل الخطاب در سرنوشت مردم داشته باشد.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دیروز جمعه هفتم اسفند در سراسر کشور با حضور چشمگیر مردم برگزارشد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*