روحانی:
مردم به خوبی نامزدهای انتخاباتی را می شناسند

روتیتر: رئیس جمهوری با بیان این که مردم به خوبی نامزدهای انتخاباتی را می شناسند، در واکنش به برخی اتهام ها گفت: نمی خواهد شماها با جملاتی استعمارگران پیر قدیمی از کار افتاده را بزرگ و ملت ایران را کوچک کنید؛ اشتباه می کنید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت پنجاه و پنجمین سالروز تاسیس هما (۵ اسفند) که در آشیانه انقلاب و فرودگاه مهرآباد تهران برگزار شد، افزود: «مردم به خوبی نامزدها را می شناسند و با درک و فهم خود بهترین ها را برمی گزینند. نمی خواهد شماها با جملاتی استعمارگران پیر قدیمی از کار افتاده را بزرگ کنید و ملت ایران را کوچک کنید. اشتباه می کنید.»
وی اظهار داشت: این مردم بودند که دست استعمار را قطع کردند، در ۲۲ بهمن به این مملکت استقلال دادند و از این کشور صیانت کردند و می کنند. به گونه ای با مردم سخن بگوییم که به فهم، عظمت و درک آنها توهین نکنیم.
روحانی اضافه کرد: شما ملت ایران در سال ۹۲ امید آفریدید و بار دیگر در جمعه این هفته امید می آفرینید. ما ایران مقتدر، توانمند می خواهیم. ایران سربلند و سرافراز بیش از آنچه که در سال های گذشته شاهد آن بودیم باید در سال های آینده گواه آن باشیم.
رئیس شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: قدرت ایران تنها به نفت و منابع فیزیکی نیست بلکه به همت مردم، علم، دانش و توانمندی این ملت آگاه و بزرگ است. قدرت ایران در سایه علم، فناوری، فهم و درک ملت و آن همه استعداد ایرانی آن است.
روحانی گفت: امروز روز مبارکی است. ۵ اسفند نه برای هما بلکه برای ملت بزرگ ایران روز مبارکی است. همه ما افتخار می کنیم خدمت ما برای این ملت سرافراز باشد و تا چه حد خداوند به ما سعادت داده که همواره به اسلام ببالیم و به ایران مان بنازیم.
روحانی افزود: چقدر زیباست نام اسلامی که سلام، صلح و تسلیم در برابر حق است و چقدر زیباست ایرانی که فرهنگ، تمدن، شجاعت، فناوری و علم و توانمندی است.

** توجه دولت به جان، آبرو و امید مردم است
رییس جمهوری اضافه کرد: امروز برای ما حائز اهمیت است. همه ما تصمیم گرفتیم ایران مان را به یک تعبیر هم خانه تکانی و هم نوسازی کنیم. ما نه تنها ناوگان هوایی کشور را بازسازی خواهیم کرد بلکه به آن دوستانی که کم لطفی می کنند می گوییم توجه این دولت به جان، آبرو و امید مردم ایران است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*