مذاکره کننده ارشدآمریکا: کنگره تحریم​های ایران را به تعویق بیاندازد

روتیتر:وندی شرمن مذاکره کننده ارشد آمریکا در مسئله هسته ای در نشستی با کمیته روابط خارجی سنا گفت که اکنون وظیفه ایران است که برنامه و طرحی  معتبر بر روی میز مذاکرات هسته ای در ژنو بیاورد.

به گزارش روتیتر،وی در ادامه از کنگره خواست که تحریم ها را به تعویق بیاندازند تا او و همتایانش در ۱+۵ پیشنهادات وزیر خارجه ایران را در مذاکرات ژنو بشنوند. ما در دوره ای کوتاه مدت متوجه خواهیم شد که ایران جدیت دارد یا نه. تا سخنان و پیشنهادات ایران را نشنویم، ایده و طرحمان را بر روی میز نمی گذاریم.

این مذاکره کننده ارشد دولت اوباما تاکید کرد که آمریکا به نوبه خود از هرگونه اقدام ناپخته‌ای که می‌تواند به راه‌حل دیپلماتیک ضربه بزند پرهیز کند.

شرمن در ادامه گزارشی از نشست ۱+۵ ارائه اداد و گفت محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران  سخنان جدی به زبان آورد و گفت که ایران به دنبال سلاح‌ هسته‌ای نیست و دلایل خود را مطرح کرد. آمریکا هم  روشن ساخت که درحالی که از این اظهارات ما استقبال می‌کنیم اما آن را کافی نمی‌دانیم و ایران باید در عمل نشان دهد و اقدام به اعتمادسازی بکند.

وی با اشاره به تحریم های ایران افزود: مهم است که در طول این مدت کاری نکنیم که به ایرانی‌ها پیامی متناقض دهیم. البته برای ایرانی‌ها زمان تعیین می‌کنیم اگر انجام نشد، تحریم‌ها باز می‌گردند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*