علوی:
بی اخلاقی انتخاباتی کشور را دچار آسیب می کند

روتیتر: نامزد پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بی اخلاقی انتخاباتی کشور را دچار آسیب می کند گفت: برگزاری انتخابات برای کشور همواره خیر و برکت به همراه دارد به شرط آن که در چارچوب رعایت احکام شرعی و مسائل اخلاقی انجام شود .

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، حجت الاسلام سیدمحمود علوی روز دوشنبه در حسینیه چهارده معصوم روستای زواره بید از توابع شهرستان پیشوا گفت: کار کشور در صورتی پیش می رود که وحدت بین همه مردم حکمفرما بوده و همه افراد زیر پرچمی که به دست رهبر معظم انقلاب قرار دارد به سمت اهداف والای نظام حرکت کنند .
وی افزود: زمانی که همه افراد، جناح های سیاسی از اصولگرا ، اصلاح طلب، چپ ، راست و مستقل در کنار هم قرار گیرند ، دشمن در ضربه زدن به نظام مأیوس می شود .
وزیر اطلاعات اظهار کرد: اتحاد در کشور با اختلاف حاصل نمی شود، انتخابات باید مهر و محبت بین مردم را افزایش دهد و در این میان نامزدهای انتخابات و طرفداران آنان می توانند تنها با ارائه توانمندی های و برنامه ها خود و پرهیز از تخریب دیگران ، این اتحاد و همبستگی را میان جامعه افزایش دهند.
علوی افزود: نامزدهای انتخابات و طرفداران آنان نباید با آبروی دیگران بازی کنند چرا که این امر کاری را برای آنان از پیش نمی برد.
وی تصریح کرد: در دوره های گذشته انتخابات، شاهد برخی از آسیب هایی بودیم که حتی خانواده ها را با مشکل مواجه ساخت و باعث ایجاد کدورت میان اعضا خانواده شد، همه افراد از مردم تا مسئولان و نامزدهای انتخابات باید با پرهیز از اعمال تفرقه انگیز، از به هم ریختگی جامعه جلوگیری نمایند تا این عرصه مهم سیاسی باعث ایجاد مهر و محبت میان مردم شود.
علوی افزود: طبیعت انتخابات رقابت بین نامزدها است ولی این رقابت نباید با تخریب دیگر افراد همراه باشد، نامزدها و طرفداران آنان باید به مردم احترام گذاشته و تنها با ارائه مشخصات و توانمندی های خود ، آراء مردم را جلب کنند.
نامزد پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: نشستن روی کرسی ادب و اخلاق ارزش بیشتری از نشستن بر روی کرسی مجلس از راه بد اخلاقی دارد.
علوی اظهار کرد: اگر برخورد بد دیگران را با برخورد خوب جواب دهیم، رابطه دشمنی به دوستی تبدیل می شود ، دین مبین اسلام تلاش دارد تا بذر محبت را در دل مسلمانان بکارد و انتخابات می تواند رابطه محبت آمیز بین مسلمانان و مردم را مستحکم تر کند.
وزیر اطلاعات افزود: مهمترین اصل، حفظ سلامت انتخابات و رعایت مسائل شرعی است ، کسی که بخواهد از راه معصیت و گناه به نتیجه برسد ، هم خود آسیب می بیند و هم جامعه را با آسیب و خسارت مواجه می کند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری روز هفتم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.
۳۳ نامزد انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرنگان از استان تهران برای تصدی ۱۶ کرسی این مجلس با یکدیگر به رقابت می پردازند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*