آیت الله هاشمی رفسنجانی:
توجه به تشکل های دانشجویی کادرسازی آینده است

روتیتر: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، توجه به تشکل های دانشجویی را کادرسازی آینده جامعه دانست و گفت: انتقادات جوانان در راستای تقویت نظام، انقلاب، کشور و دانشگاه ها است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام روز دوشنبه اعلام کرد آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار کارکنان دبیرخانه تشکل های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان این مطلب، تاکید کرد: نباید جلوی اظهار نظر جوانان را گرفت.
وی افزود: دانشگاه ها باید از تشکل ها حمایت کنند تا هر یک از دانشجویان بدون احساس نگرانی، وارد کارهای سیاسی شوند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، پرهیز از مانع تراشی ها در فعالیت های جمعی دانشجویان را برای سراسر کشور مهم دانست و گفت: اگر دانشگاه ها از دانشجویان عضو تشکل ها حمایت کنند، آنها بهترین مدافعان نظام و دانشگاه در مراکز و جوامع علمی و دانشگاهی می شوند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی بیانات منطقی جوانان دانشجو را در مسایل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را نشانه ای برای پویایی جامعه برشمرد و تاکید کرد: سیاست کلی دانشگاه آزاد اسلامی تقویت فعالیت های تشکل هاست.
وی، ظرفیت تشکل های اسلامی برای فعالیت های بانوان دانشجو را زمینه ای برای حضور آنان خواند و گفت: امروزه نیمی از جامعه تحصیلکرده و فرهیخته کشور، زنان و دختران هستند و باید از همان زمان دانشجویی فعال شوند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارایه تحلیلی از شرایط فرهنگی و اخلاقی جامعه، افزود: دانشگاه و دانشجو به تدریج مرجع مردم برای تصمیمات فردی و اجتماعی می شوند و مطمئنا پاکی این قشر، پاکی جامعه را تقویت می کند.
هاشمی رفسنجانی روحیات پرسش و پاسخ را برای دانشجویان ضروری دانست و با بیان خاطراتی از بحث آزادی علمی در زمان طلبگی، اظهار داشت: حتی شاگردان امام خمینی(ره) که به ایشان عشق می ورزیدند، در مباحث علمی و حوزوی، اظهارنظر می کردند و اگر جلوی این شیوه را بگیریم، کم کم شاهد انسداد علمی خواهیم بود.
وی برخوردهای سیاسی با اظهار نظر های استادان و حتی مراجع تقلید را که گاه شاهد تجمعات اعتراضی جلوی منازل آنها بودیم، در تضاد کامل با اخلاقیات اسلامی توصیف کرد و افزود: بزرگان اسلام به مخالفان خویش اجازه می دادند که در مباحث علمی، نظرات مخالف خویش را مطرح کنند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*