حجت الاسلام صدیقی در نماز جمعه تهران:
هدف از زیر سوال بردن شورای نگهبان بی‌اعتبارکردن مجلس است

روتیتر: خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: کسانی که شورای نگهبان را زیر سوال می‌برند، به دنبال این هستند که اعتبار قانونی مجلس آینده را زیر سوال ببرند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام کاظم صدیقی، خطیب نماز جمعه این هفته تهران مساله مهم کشور را در شرایط فعلی انتخابات خواند و گفت: انتخابات در سه مرحله اهمیت زیادی دارد. اول اصل حضور مردم که دلیل حیات سیاسی مردم و اعلام دخالت مردم در سرنوشت خودشان است که از برکات انقلاب، احساس هویت مردم برای حفظ دین و انقلاب بود.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: حضور مردم پای صندوق های رأی، اعلام این موضوع است که ما همچنان مؤمن به انقلاب، شهدا و امام(ره) هستیم و به آرمان های انقلاب اعتقاد داریم.

حجت الاسلام صدیقی تصریح کرد: اگر حضور مؤمنین در انتخابات قوی باشد، می توانیم یک مجلس قوی، کارآمد، وفادار به انقلاب و حامی توده‌های مستضعف جامعه داشته باشیم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به وجوب پرداخت خمس و زکات گفت: این حکم برای این است که ثروت در یک‌جا انباشته نشود.

وی ادامه داد: اینکه یک فرد یا جمعی بخواهند همیشه پست های حکومتی را در اختیار داشته باشند، فرسایشی است. باید گردش نخبگان وجود داشته باشد. یک وقت ولایت است، او جان و عقل مردم است و باید همیشه چراغش روشن باشد.

امام جمعه موقت تهران گفت: در شرایط سیاسی و اجتماعی مملکت باید اجازه دهیم همه استعدادها خود را عرضه کنند. اگر همیشه یک یا دو حزب سر کار باشند و گردن کلفت هایی که خود و خانواده یشان را غنی کردند، گرداننده مملکت باشند، کشور ضربه می خورد.

حجت الاسلام صدیقی نقل و انتقال قدرت را نفس تازه به جان مملکت دمیدن خواند و افزود: حضور چهره های جدید و کارآمد، مردم را امیدوار کرده و به آنها نشاط می دهد، علاوه بر این هر نفسی جلوه جدیدی است.

وی با بیان تذکراتی در خصوص انتخابات اظهار کرد: من به مردم اعتماد الهی دارم و مردم را انقلابی و امام زمان(عج) می دانم و کسانی که خلاف مردم هستند، عده ای ندارند و در روزنامه های خاص و فضای مجازی رشد کرده اند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: امسال شبکه های آمریکایی و اسرائیلی می گویند همه پای صندوق های رأی حضور یابند، اما چند پایگاه را تخریب می کنند. اولا پایگاه ولایت و ثانیا پایگاه شورای نگهبان را، اما می دانند که این کار عملی نیست.

حجت الاسلام صدیقی ادامه داد: حالا می خواهند پر و بال و شاخه های رهبری را بچینند و در این اقدام از ابتدای انقلاب حساسیت خاصی نسبت به شورای نگهبان داشتند.

امام جمعه تهران با اشاره به حمله ضد انقلابیون به شورای نگهبان گفت: رهبری چندی پیش فرمودند حمله به شورای نگهبان از روی اغراض است.

وی افزود: ضد انقلابیون می خواهند مجلس پیش رو را بی اعتبار کنند. اگر شورای نگهبان قانونیت نداشته باشد، مجلسی که روی کار می آید نیز قانونی نیست و باید کشور در خلاء قانونی باشد.

امام جمعه موقت تهران خطاب به کسانی که شورای نگهبان را زیر سوال می برند، ادامه داد: اعتبار شما از کجا است؟ آیا از حضرت جبرائیل اعتبار گرفته اید یا از قانون؟ با این تشکیک ها خودتان در پیشگاه مردم بی اعتبار می شوید. معلوم است که شما نظام، قانون و ولایت فقیه را قبول ندارید.

حجت الاسلام صدیقی با اشاره به حمایت های مقام معظم رهبری و امام(ره) از شورای نگهبان گفت: در برابر این حمایت ها شما دائم تشکیک و القای شبهه می کنید.

وی با بیان اینکه ضد انقلابیون تلاش دارند متدینین را به عنوان عناصر تندرو معرفی کنند، خاطرنشان کرد: مردم ما مردمی اهل جبهه و اسلام هستند و با آمریکا و رژیم صهیونیستی دشمن هستند و همیشه از آرمان های دینشان حمایت می کنند و با غیرت پای صندوق های رأی نیز حاضر خواهند شد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: کسانی که شورای نگهبان را زیر سوال می برند از فتنه نیز حمایت می کنند و نام می برند که ملت ایران به چه کسانی نباید رأی بدهند و اعلام می کنند که ملت ایران به استوانه هایی که پای ولایت ایستاده اند، رأی ندهند و افراد خارج از انقلاب را به عنوان گزینه های خود معرفی می کنند.

حجت الاسلام صدیقی افزود: برای ابطال سحر اینها مردم شریف ما باید به کسانی رأی دهند که آنها مخالفند و به کسانی رأی ندهند که آنها موافقند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*