مسئول نمایندگی دفتر ولی فقیه در دانشگاه های البرز:
انتخابات خبرگان رهبری محل رقابت و اختلافات سیاسی نیست

روتیتر: کرج – مسئول نمایندگی دفتر ولی فقیه در دانشگاه های البرز گفت: انتخابات خبرگان رهبری محل رقابت و اختلافات سیاسی نیست.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله صادق رزاقی گفت: انتخابات خبرگان رهبری محل رقابت و اختلافات سیاسی نیست و اساساً فقها و علما در مباحث دنیوی انگیزه ای برای پیشی گرفتن از یکدیگر ندارند، گفت: تقویت اعتدال گرایی، ترویج گفتمان امام و رهبری و تقویت تفکرات دینی در این رکن اصلی و انقلابی کشور است و اگر شیطان بزرگ موفق به نفوذ به قلب حاکمیت شود، عملکرد دیگر اعضاء و جوارح نیز تحت الشعاع آن قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشجو می تواند نقد کند، افزود: مسئولان باید آستانه تحمل خود را در برابر نقادی دانشجویان بالا ببرند؛ چرا که ترویج آزاد اندیشی و وجود فضای تضارب آراء در دانشگاه ها از مطالبات و راهبردهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.

آیت الله رزاقی با بیان اینکه دانشجویان یکی از اقشار کلیدی و محوری جامعه به شمار می روند و نظام اسلامی برای دستیابی به قله های رفیع پیشرفت و توسعه به جوانان و نخبگان چشم امید دوخته است، گفت: فضای دانشگاه ها باید آمیخته به آزاد اندیشی و نقادی باشد و آنها حق دارند در چارچوب خط قرمزها به نقد حاکمیت بپردازند و مسئولان به جای برچسب زدن به این مطالبه گری ها، باید در صدد پاسخگویی برآیند.

دانشجو باید استوانه ای از علم و عمل باشد

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه ها باید کارخانه انسان سازی باشند تا خانواده ها قبل و بعد ورود فرزندان شان به این نهاد تربیتی آثار پیشرفت روحی و توسعه فکری را در آنها به خوبی احساس نمایند، عنوان کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که در دانشگاه ها به جوانان آموخته می شود، چگونگی حضور در فعالیت های اجتماعی و همکاری و همفکری با جنس مخالف است؛ چرا که اسلام با حضور سالم و فعالانه مردان و زنان در فعالیت های اجتماعی و علمی هیچ مخالفتی نداشته و ندارد.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه خواستار پیوند عمیق بین صنعت و دانشگاه شد و اضافه کرد: اینکه افراد پس از چندین سال تحصیل در دانشگاه ها و حضور در بازار کار اما قادر به یافتن شغلی متناسب با گرایش تخصصی خود نمی باشند، جای بسی تاسف است و موجب افسردگی و انحرافات فکری و روانی نسل جوان می شود و از این رو، مسئولان دانشگاهی باید بر اساس نیازهای بازار کار نسبت به جذب و پذیرش دانشجو اقدام نمایند.

مسئول نمایندگی دفتر ولی فقیه در دانشگاه های البرز در پایان با تاکید بر اینکه آموزش های علمی و عملی در دانشگاه ها باید به موازات یکدیگر پیگیری و عملیاتی شوند، خاطرنشان کرد: نه حضور یکسره در کلاس های درس و روخوانی از آثار مکتوب چاره ساز خواهد بود و نه اتکای مطلق به علوم تجربی و آموختن از طریق آزمون و خطا، بلکه دانشجو باید استوانه ای از علم و عمل باشد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*