عضو شورای اسلامی شهر کرج؛
خلاء پارکینگ های عمومی در سطح شهر مشهود است

روتیتر: عضو شورای شهر کرج گفت: با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی سال و تردد بیش از پیش شهروندان در سطح شهر خلاء پارکینگ عمومی در سطح احساس می شود که مدیریت شهری باید بر تامین این مهم اهتمام ورزد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، مریم قهرمانی با اعلام این مطلب اظهار داشت: یکی از مشکلات شهر کرج طی سال های اخیر نبود جای مناسب برای پارک خودروها و تبدیل حاشیه معابر و کوچه ها به پارکینگ اختصاصی می باشد که عبور و مرور وسایل نقلیه را با کُندی مواجه کرده و به تشدید معضل ترافیک انجامیده است.

وی با اشاره به گسترده شدن ابعاد نارضایتی شهروندان از ترافیک شهر کرج گفت: هر روز که می گذرد بر حجم ترافیک کرج افزوده می شود و به همین نسبت میزان نارضایتی شهروندان نیز افزایش می یابد.

به گفته قهرمانی موضوع حمل و نقل در دو بخش زیرساخت و فرهنگ سازی دچار نقصان هایی است که لازم است هر دو بخش مدیریت شهری نسبت به رفع این مهم اقدام کنند.

وی ادامه داد: ضروری است، در آموزش شهروندی و نهادینه کردن فرهنگ عبور و مرور رانندگان و عابران برنامه ریزی داشته باشیم.

این عضو شورا با تاکید بر اتفاق نظر شورای چهارم برای تامین خواسته های شهروندان ادامه داد: متاسفانه میزان نارضایتی مردم از ترافیک در سطح بالایی است و شورای شهر تصمیم دارد با نگاه ویژه ای به بخش ترافیک با همکاری طرح جامع ترافیک را با افقی دور دست و چندین ساله تهیه و اجرا کند .

وی هزینه کرد درآمدهای کمیسیون ماده صد را در ایجاد پارکینگهای عمومی خواستار شد و گفت: مدیریت شهری باید از درآمدهای کمیسیون ماده صد در پارکینگ ها را صرف ایجاد پارکینگ های عمومی و مکانیزه در شهر نماید و همچنین از زمین های بایر و بلا استفاده در شهر جهت تامین پارکینگ عمومی و رفع معضل ترافیک استفاده گردد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*