آجرلو:
متاسفانه زنان کارتن خواب در کرج به دست فراموشی سپرده شده اند!

روتیتر: دبیر دوم شورای اسلامی شهر کرج از آنچه «بی توجهی نسبت به زنان کارتن خواب» خوانده شد، انتقاد کرد و خواستار اتخاذ تدابیری به منظور راه اندازی گرمخانه بانوان در این کلانشهر گردید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، فاطمه آجرلو گفت : زنان کارتن خواب بخشی از واقعیت های غیرقابل انکار جامعه هستند و حضور شبانه این افراد در پارکها و اماکن عمومی بسیار آسیب زا می باشد و همچنین با اصول شرعی و اعتقادی حاکم بر ایران اسلامی نیز در تضاد آشکار است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ استدلال و بهانه ای در خصوص تعلل در راه اندازی گرمخانه بانوان در مرکز البرز پذیرفتنی نیست، بیان کرد: البته شهرداری کرج به نسبت دیگر نهادها در مقابله با آسیب های اجتماعی فعال تر بوده است و متاسفانه برخی مسئولان دولتی وظیفه ذاتی خویش در قبال محرومان و نیازمند را فراموش کرده اند و بیش از آنکه آستین همت بالا بزنند، به ایراد شعار و سخنرانی بسنده می کنند.

این مسئول ارشد شهری در ادامه اقدام معاونت خدمات شهری شهرداری کرج در راه اندازی گرمخانه آقایان را اقدامی ارزشمند و قابل تقدیر توصیف کرد و افزود: جا دارد که با توجه به تعداد زیاد کارتن خوابها و افراد بی خانمان در کلانشهرها به خصوص کرج، گسترش فضاهای حمایتی در دستور کار قرار گیرد و طرح هایی همچوان «دیوار مهربانی» در ابعاد و اشکال مختلف اجرایی گردد.

آجرلو در بخش دیگری از سخنانش خواستار ورود خیرین و افراد نیکوکار به حوزه راه اندازی گرمخانه بانوان شد و عنوان کرد: در حالی که بسیاری از شهروندان نیکوکار با کمک کردن به متکدیان خیابانی، برای گداپروری فرش قرمز پهن می کنند، باید حمایت های مادی از افراد نیازمند به سمت و سوی دیگری سوق یابد و احداث گرمخانه را می توان یک اقدام زیر ساختی در همین راستا ارزیابی کرد.

دبیر دوم شورای اسلامی شهر کرج همچنین گفت: از نیروی انتظامی، دستگاه قضا، استانداری البرز، فرمانداری کرج، اداره کل ورزش و جوانان البرز و سازمان بهزیستی استان انتظار می رود که با تشکیل کمیته ای استانی نسبت به تعریف چندین پروژه حمایتی اعم از احداث گرمخانه بانوان و افزایش تعداد گرمخانه آقایان اقدام نمایند و در ادامه بخشی از منابع مالی آن را از طریق شهرداریها جذب کنند

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*