یش از ظهر امروز؛
رمپ اتصال تندرو به کندروی بلوار شورا افتتاح شد

روتیتر:رمپ اتصال تندرو به کندروی بلوار شورا، امروز با حضور شهردار، رئیس شورای اسلامی شهر و رئیس پلیس راهور کرج افتتاح شد تا با نزدیک شدن به ایام پایانی سال، وضعیت ترافیکی روان تری را در شهر شاهد باشیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، همزمان با ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، مسیر تندرو به کندروی بلوار شورا با هدف امکان و تسهیل دسترسی از پل جانبازان و بلوار استقلال به هسته مرکزی شهر و چهارراه امام خمینی(ره) افتتاح شد.

همچنین این مسیر که با اعتباری ۳۰ میلیارد ریالی احداث شده است، امکان اتصال بلوار شورا به بلوار خلج آباد را برای خودروها فراهم می کند.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج در جریان افتتاح این رمپ، با اشاره به اقدامات عمرانی و تلاش موثر مدیریت شهری برای اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی، اظهار داشت: مدیریت شهری با توجه به وظیفه ذاتی و مسئولیت های محوله، اجرای بسیاری از طرح های مختلف شهری از جمله پروژه های عمرانی را به عهده دارد که در سال های اخیر تعداد زیادی از مسیرهای شهری به واسطه تلاش این مجموعه در کرج احداث شده و به بهره برداری رسیده است.

محمود دادگو بیان کرد: اجرا و تکمیل تقاطعات غیرهمسطح متعدد همچون شهدای دانش آموز، شهدای پلیس، مکمل شهید سلطانی و فاز نخست تقاطع غیرهمسطح حصارک و نیز آغاز بسیاری از تقاطعات دیگر در شهر مطابق طرح جامع حمل و نقل و ترافیک، با تصویب شورای اسلامی شهر و اجرای شهرداری کرج انجام شده و می شود.

این مسئول، افزود: ساخت این رمپ نیز در ادامه فعالیت های جهادی مدیریت شهری کرج انجام شد تا با گشوده شدن گره های ترافیکی، رفت و آمد شهروندان و مسافران در شهر، بخصوص با نزدیک شدن به ایام نوروز و افزایش سفرهای نوروزی، با سرعت و کیفیت بیشتری صورت گیرد.

وی، ضرورت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در مدیریت شهری ایران کوچک را نیز مورد تاکید قرار داد و اذعان داشت: علاوه بر اینکه احداث این تقاطعات، در کاهش ترافیک و تردد سهل شهروندان موثر است، با کم کردن زمان و هزینه سفر کمک شایانی به اقتصاد شهری خواهد کرد.

این مسئول، همچنین برگزاری آیین افتتاحیه سبک و کم هزینه مبتنی بر اصول اقتصاد مقاومتی را در این پل مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: چنین اقداماتی، به جلب اعتماد شهروندان به مدیریت شهری کمک خواهد کرد و از صرف و تحمیل هزینه های بی جا به شهر جلوگیری می کند.

احداث رمپ با ۳۰ میلیارد ریال اعتبار

شهردار کرج نیز در این مراسم، به تشریح اهداف و مشخصات این طرح پرداخت و بیان داشت: اتصال تندرو به کندروی بلوار شورا ظرف مدت یک سال و مطابق با قرارداد منعقده انجام شد تا از این طریق، امکان دسترسی به مراکز شهر از این بلوار فراهم شود.

علی ترکاشوند، رمپ کندروی این مسیر را در عرض ۸ متر با دو خط عبوری و رمپ تندرو را با عرض ۶ متر با یک خط عبوری و یک خط توقف اضطراری عنوان کرد که برای اجرای عملیات به میزان ۱۰ هزار و ۸۰۰ متر مکعب خاکبرداری انجام شده است.

وی، قالب بندی طرح را به میزان هفت هزار و ۲۵۰ متر مربع ذکر کرد و یادآور شد: ۱۴۳ تن آهن برای آرماتوربندی پروژه مورد استفاده قرار گرفته و برای اجرای آسفالت طرح حدود ۵۰۰ متر مکعب آسفالت به کار رفته است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*