واکنش و انزجار مردم کرج نسبت به نظر سنجی های جعلی درباره یک نماینده اسبق / صدر نشینی فردی که ۸ سال مردم کرج را رها کرده و حامی فرماندار معزول کرج بوده یک جوک سیاسی است

روتیتر سید محمد میرحبیبی: این یک دروغ و جوک سیاسی و ندیده گرفتن شعور عمومی است که فردی که در دوره نمایندگی اش نفر هشتم شد الان در صدر نظر سنجی یک سایت باشد .
این اولین و شدید ترین واکنش قاطع مردم به تلاش های منسوخ شده برخی از سایت های غیر حرفه ای است که سعی دارند به دایره مخاطبین ۵۰۰ نفره خود القا کنند که فردی که ۸ سال در کرج نبوده ، در حال حاضر نفر اول نظر سنجی های ساختگی است.
این نماینده مجلس دوره هفتم در شرایطی که بر مسند نمایندگی بود نتوانست به دلیل ضعف عملکرد و نارضایتی مردم بیش از ۱۸ هزار رای کسب کند و بهترین رتبه ای که به دست آورد هشتم جدول رای دهندگان مردم بود .
همین موضوع مهر تایید ی بر عدم پذیرش عملکرد وی از سوی مردم است. چه اگر عملکردش مورد قبول و منطبق با مردم بود قطعا دوباره به مجلس راه می یافت.
اما حالا برخی از سایت ها که دایره مخاطبشان تنها به چند صد نفر می رسد در نظر سنجی های خود این فرد را نفر اول و یا دوم نظر سنجی هایشان معرفی میی کنند.
اما عده ای که نتوانستند به برنامه های خود در سایه کاندیداهای مطرح این دوره انتخابات مجلس در کرج برسند ، در تلاش هستند تا با این روش نمایندگان فعلی مجلس را بر میز مذاکره بکشانند. اما این سناریو هرگز به وقوع نپیوست و موجب انزجار بیشتر مردم شد .
اما چرا مردم نسبت به این دروغ پردازی ها واکنش شدید و قاطعی دادند.
واقعیت و حقیقت این بار با هم منطبق شده اند ؛
در دوره نهم مجلس شورای اسلامی ، کرج نمایندگانی را به خود دید که تقریبا هیچگاه به اختلاف نرسیدند و از حوزه بهداشت و درمان تا ایجاد زمینه برای رفع مشکلات عمرانی ، توسعه شهری ، احداث ۱۰ تقاطع غیر همسطح در دو سال ، رفع بزرگ ترین مشکلات کرج در حوزه عمران و ترافیک همچون احداث پل حصارک ، احداث پل فردیس ، شهرستان شدن فردیس ، افزایش قریب به ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی ، پیگیری اتمام ادامه اتوبان همت ، پیگیری دقیق و موثر مشکلات سیل زدگان روستای سیجان از همان دقایق ابتدایی ، نظارت بر برگزاری بی عیب و نقص انتخابات شوراهای شهر و روستا ی استان البرز و کرج ، حمایت از اقدامات کلان شورا و شهرداری کرج که نتیجه آن رضایت ۹۰ درصدی مردم از روند توسعه کرج در ابعاد زیر ساختی است ، حمایت قاطع از تصویب برجام و رفع تحریم ها در مجلس شورای اسلامی که یکی از مهمترین و اولویت دار ترین خواسته های مردم ایران و البرز و کرج به شمار می رفت و.. توانستند کارنامه ای قابل دفاع از خود به جای بگذارند .
بر این اساس مردم در واکنش به این نظر سنجی های دروغین و در مصاحبه ها و پایشی هایی که از آنها انجام شده ، معتقدند که تجربه ، سابقه درخشان ، در کنار مردمی بودن ، پرهیز از اختلاف ها و خواسته های گروهی ، پیگیری موثر مشکلات و رای به برجام که موجب لغو کامل تحریم ها شد و حرکت بر مدار رهبری و مصالح مردم و کشور مهمترین معیار ما برای نظر دهی و رای دهی به کاندیداها است .
که در این میان کولیوند و اکبریان با فاصله ای زیاد و غیر قابل دست یافتنی مورد اقبال عمومی قرار دارند.
مردم کرج تاکید دارند که اعتبار در لایه های مختلف جامعه چیزی نیست که با نظر سنجی های دروغین خدشه دار و یا ایجاد شود .
واقعیت این است که رای در بین مردم علاوه بر پیگیری مشکلات ، نیاز به ارتباط نزدیک و همدردی با مردم در شرایط و زمان های مختلف دارد و با نظر سنجی های ساختگی نمی توان به نتیجه دلخواه دست یافت.
شاید حمایت از فرماندار معزول کرج از یک سو و رها کردن مردم کرج از سوی دیگر مهمترین دلایل افت شدید تا مرز صفر در بین افکار عمومی باشد.بر این اساس است که قرار دادن کاندیداهایی با این شاخصه در رتبه اول کاملا موجب انزجار مردم نسبت به این نظر سنجی ها شده است .
می توان اینگونه نتیجه گرفت که این اقدام هر هدفی را دنبال می کند جز کمک به روشنگری افکار عمومی و مردم و کمک به کاندیدای مورد نظر.هرچه این نظر سنجی های منسوخ شده و آماتور بیشتر می شود جایگاه اینگونه کاندیداها بیش از پیش تنزل می یابد . هر چند ما به شخصیت تمامی کاندیداها و آرای سایر رسانه ها احترام می گذاریم و این نقد ها تنها معطوف به عملکرد اجرایی و سیاسی آنها ست و بس.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*