در جلسه امروز کمیسیون عالی معاملات؛
پاکات مناقصه احداث بزرگراه شمالی شهر کرج گشوده شد

روتیتر: جلسه کمیسیون عالی معاملات با موضوع بازگشایی و بررسی پیشنهادات پاکات گروههای طرح و ساخت مشارکت کننده در مناقصه احداث بزرگراه شمالی شهر کرج، عصر امروز چهارشنبه در شهرداری کرج برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، این جلسه با توجه به حساسیت و بالا بودن حجم ریالی پروژه، با حضور دادستان، معاون عمرانی استانداری البرز، شهردار کرج، تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر کرج، گروه های طرح و ساخت شرکت کننده و خبرنگاران استان البرز در سالن شهدای شهرداری کرج برگزار شد.

شهردار کرج که در این جلسه سخن می گفت، از حمایت ها و پشتیبانی دادستانی، استانداری و اعضای شورای اسلامی شهر کرج در اجرا و پیشرفت پروژه های عمرانی سطح شهر تقدیر کرد و افزود: از آنجا که مبلغ ریالی پروژه مذکور بالغ بر یک هزار میلیارد تومان می باشد، نیاز به کنسرسیوم دیده شد.

علی ترکاشوند افزود: این اقدام بزرگ در راستای کاهش آلودگی هوا و ترافیک با همت والای اعضای شورای اسلامی شهر کرج و اراده مدیریت اجرایی شهرداری به مدت سه سال عملیاتی می شود.

وی با بیان اینکه پیشرفت پروژه های عمرانی در سطح شهر نیازمند تعاملات دستگاههای متولی است، احداث تقاطع غیرهمسطح را نمونه ای از همکاری های موثر مدیریت شهری عنوان کرد و یادآور شد: در بحث ترافیک بین کمالشهر و حصارک، شورای چهارم با درک حساسیت و اهمیت موضوع، به فوریت اعتباراتی را در اسفند ماه سال ۹۲ مصوب کرد. در پی موافقت این شورا با دریافت تسهیلات بانکی و برگزاری مناقصه، احداث پل حصارک در خردادماه سال ۹۳ در دستور کار قرار گرفت و اجرایی شد به طوری که در ماه های گذشته فاز نخست این طرح به بهره برداری رسید.

ملاصالحی: لزوم همدلی و همزبانی دستگاههای متولی

در ادامه جلسه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: امید است در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) همدلی و همزبانی نام گرفته است، با اتحاد و انسجام دستگاههای مختلف بتوانیم شاهد راه اندازی کنارگذر شمالی شهر کرج باشیم و احداث گذر جنوبی را با مطالعه در اولویت بعدی قرار دهیم.

حجت اله ملاصالحی، دو طبقه کردن ۱۷ کیلومتر از اتوبان را به منظور باز کردن گره کور ترافیکی راه حلی اساسی توصیف کرد و افزود: طی برگزاری جلساتی که با شرکت خارجی در قالب EPC داشته ایم این امر را در دستور کار قرار داده ایم.

وی در ادامه به بحث در خصوص متروی کرج پرداخت و اظهار داشت: شهر کرج در صف آخر مترو کلانشهرها قرار دارد که امید است با تدابیر اتخاذ شده مراتب پیشرفت خود را بیش از پیش دنبال کند.

پس از جلسه کمیسیون عالی معاملات، مقرر گردید پاکات مناقصه جهت ارزیابی کیفی و امتیازدهی به کمیته ارزیابی ارجاع داده شود. در نتیجه پس از امتیازدهی و تایید کیفیت شرکت کنندگان، اسناد مناقصه به شرکت های فوق الذکر واگذار گردید که از بین ۱۴ گروه مشارکت کننده، ۱۱ شرکت مبادرت به تحویل پاکات نمودند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*