در دویست و ششمین جلسه رسمی شورای شهر:
باید ها و نباید های لایحه اجرای تقاطع خوارزمی بررسی شد

روتیتر: با تصویب شورای اسلامی شهر کرج، پس از بررسی باید ها و نباید های لایحه اجرای تقاطع خوارزمی ، سکان اجرای این تقاطع به دست شهرداری سپرده شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، اجرای پروژه تقاطع خوارزمی یکی از لوایح مطرح شده در دویست و ششمین جلسه علنی شورای شهر بود .

بنابر این خبر ، چگونگی اجرا، ضروری یا غیر ضروری بودن آن، استفاده از پیشنهادات جایگزینی برای رفع معضل ترافیکی این منطقه ( میدان حصارک) مباحثی بود که مخالفان و موافقان لایحه ارائه کردند.

خسرو سرحدی ، عضو شورای اسلامی شهر کرج در این باره گفت، اجرای این پروژه در طرح تفصیلی به صورت تقاطع غیر همسطح دیده شده و مدیریت شهری نیز ملزم به اجرای طرح تفصیلی می باشد.

رضا شریفی ، دیگر عضو شورای شهر کرج با این نگاه که اجرای این طرح در حال حاضر ضرورت ندارد، گفت: برای رفع معضل ترافیکی میدان دانشگاه حصارک، بهتر است طراحی ترافیکی انجام شود.

وی تصریح کرد: لازم است در ابتدای امر ساماندهی دستفروشان و ایستگاههای تاکسی و اتوبوس صورت بگیرد چرا که نصف معبر توسط این قشر اشغال شده است و اگر با گماردن دو مامور بتوانیم به روانسازی ترافیک کمک کنیم ، نیازی به هزینه کرد کلان برای احداث تقاطعات، روگذر و زیر گذر نیست.

این عضو شورا افزود: به عقیده بنده راههای کم هزینه تر باید در اولویت قرار بگیرد و اگر جوابگو نبود به این طرح رای خواهم داد.

امیر حسام عباسی به عنوان دیگر عضو شورای شهر نیز در انتقاد به این نظریه که اولویت هزینه های عمرانی احداث بزرگراه شمالی و جنوبی باشد، اظهار داشت: شورای شهر نباید پروژه های شهر را فدای پروژه های کلان کند و اجرای تقاطعات در شرایط کنونی لازمه کلانشهر هاست .

وی افزود: پروژه بزرگراه شمالی با توجه به معارضاتی که وجود دارد توان جذب بیش از ۱۰۰ میلیارد بودجه را ندارد و اجرای تقاطعات باید در اولویت مدیریت شهری قرار گیرد.

مریم قهرمانی، دیگر عضو شورای شهر نیز ضمن تشکر از توجه شورا به دلیل توجه به گلوگاههای شهر گفت: در همه دنیا ثابت شده مادامی که راه در شهر ها افزایش یابد ، ترافیک نیز به همان میزان سیر نزولی خواهد داشت و امروز رفع ترافیک در درون شهر ها نیازمند انجام کارهای ماندگار و مطالعات بیشتر است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*