زندگی نامه شهید عباس اسمی اعزامی از کرج به جنگ تحمیلی

روتیتر، شهید عباس اسمی در سال ۱۳۴۶ در تهران در خانوادهای متدین و مذهبی دیده به جهان گشود و پس از طی دوران کودکی خویش در آغوش گرم و پرمهر و محبت خانوادهای مومن و متدین در سن ۷ سالگی برای کسب علم و دانش پا به عرصه تحصیل نهاد…

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر، شهید عباس اسمی در سال ۱۳۴۶ در تهران در خانوادهای متدین و مذهبی دیده به جهان گشود و پس از طی دوران کودکی خویش در آغوش گرم و پرمهر و محبت خانوادهای مومن و متدین در سن ۷ سالگی برای کسب علم و دانش پا به عرصه تحصیل نهاد.

دوران ابتدایی و راهنمایی را در همانجا تحصیل نمود و سپس عازم کرج شد و به کمالاباد نقل مکان نمودند و تا کلاس دهم را در این محل به اتمام رسانید. شهید همانند دیگر دوستان وهمسالانش در اکثر راهپیماییها و تظاهرات بر علیه رژیم پهلوی شرکت فعالی داشت و برای پیشبرد اهداف امام و انقلا باسلامی سعی و تلاش بسیار مینمود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی شهید با تشکیل بسیج به عضویت این نهاد مردمی درامد و به فعالیتهایش ادامه داد با منافقین و ضدانقلابیون مبارزه میکرد و با شروع جنگ تحمیلی او نیز همانند دیگر جوانان غیور این ملت از هیچ کمکی نسبت به جبهه‌ها دریغ نمیکرد و سرانجام با دیدن آموزشهای لازم در ترایخ ۱۲ مهر ماه سال ۱۳۶۱ در منطقه سومار در حمله مسلم‌بن عقیل مفقودالاثر گردید.

پیام شهید : آنگاه که زمان آزمایش فرا‌‌ می‌رسد و آنگاه که تعهّد اسلامی حکم کند و آنگاه که فرمان امام صادر شود و آنگاه که یاری اسلام و مستضعفین ایجاب نماید؛ بجاست اگر رزم آورانی با ایمان و مخلص وجان بر کف ندای حسین (ع) را پس از ۱۴ قرن لبیک گفته و با خدای خود پیمان خون بستند، این لبیک را تا پای جان حفظ کنند.

شاهد قرآنی : وَ لَنَبْلُوَنَّکُمْ حَتَّى نَعْلَمَ الْمُجاهِدینَ مِنْکُمْ وَ الصَّابِرینَ وَ نَبْلُوَا أَخْبارَکُمْ (محمّد/۳۱)

و البتّه شما را مى‏آزماییم تا مجاهدان و شکیبایانِ شما را باز شناسانیم، و گزارشهاى [مربوط به‏] شما را رسیدگى کنیم.

الَّذی خَلَقَ الْمَوْتَ وَ الْحَیاهَ لِیَبْلُوَکُمْ أَیُّکُمْ أَحْسَنُ عَمَلاً وَ هُوَ الْعَزیزُ الْغَفُورُ (مُلک/۲)

همان که مرگ و زندگى را پدید آورد تا شما را بیازماید که کدامتان نیکوکارترید، و اوست ارجمند آمرزنده.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*