احمدی پرگو مطرح کرد:
۸۰۰ هزار متر مربع پروانه ساختمانی در کرج صادر شد

روتیتر: معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج با بیان اینکه در سال ۹۴ صدور پروانه ساخت کاهش چمشگیری داشته است، اظهارداشت: در شش ماهه اول سال جاری حدود ۸۰۰ هزار متر مربع پروانه ساخت صادر شد که دو هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی را شامل می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، احمدی پرگو در نشست تخصصی بررسی وضعیت صنعت ساختمان با بیان اینکه در سال ۹۱ حدود شش میلیون و ۲۰۰ هزار پروانه ساخت در کرج صادر شد و در سال ۹۲ به پنج میلیون پروانه رسید، ادامه داد: در سال ۹۳، متقاضیان، یک میلیون و ۹۰۰ هزار متر مربع پروانه ساخت گرفتند که این آمار معادل حدود شش هزار و ۷۶۶ واحد مسکونی در کرج بود.

وی با اشاره به روند نزولی صدور پروانه ساختمان در کرج از سال ۹۱تا ۹۴، گفت: طبق بررسی هایی که به لحاظ کمی و کیفی ساخت و ساز در این کلانشهر صورت گرفته است، میزان صدور پروانه دراین مدت به طور چشمگیری کاهش یافته است.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج پیش بینی کرد: تا پایان سال جاری حدود هفت هزار واحد مسکونی در کلانشهر کرج پروانه ساخت بگیرند.

این مسئول اجرای مقررات فنی ساختمان در کرج را ضروری دانست و اظهار داشت: سه رکن طراحی، اجرا و نظارت در ساخت و ساز مهم است که نظارت می بایست توسط مهندسان ناظرانجام شود.

وی، استفاده از مصالح استاندارد را از موضوعات مهم برشمرد و افزود: در ارتقای کمی و کیفی ساختمان باید به این بخش توجه ویژه شود.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*