به بهانه دروغ پردازی های برخی از کاندیداهای تایید صلاحیت نشده ؛ دروغ مانع فروپاشی نمی شود

قبل از همه پیش بینی کرده بودیم که بسیاری از کاندیداهای مدعی در انتخابات مجلس دهم در کرج بنا به دلایلی منطبق بر قراین و شواهد تایید صلاحیت نمی شوند (حداقل در این دو مرحله که نشدند و پیش بینی ما درست از آب درآمد). کاندیداهایی که هر کدام بنا به دلایل ذهنی خودشان ، خود را رقیبان جدی اکبریان و کولیوند و از شانس های اول پیروزی می دانستند و البته هنوز هم می دانند!.
اما آنها بر اساس تعصبات منشعب شده از دالان های تاریک ذهنی تحلیل می کردند و ما سعی داشتیم که بر اساس واقعیات و آگاه سازی خویش از شرایط جامعه و کیفیت و عملکرد برخی از آنها در مناصب گذشته و مواضع و سخنرانی هایشان تحلیل کنیم ؛که آیا از دید شورای نگهبان با آن حساسیت های بایسته و شایسته این افراد تایید می شوند یا خیر ؟ جواب برای ما خیر بود و برای آنها خنده دار اما ماجرا رو به پایان است و تقریبا نتیجه را هم می توان پیش بینی کرد . البته اگر منتقدان ما که خوشبختانه کم هم نیستند فرقی قایل باشند بین پیش بینی و پیشگویی؟
مجلس را اگر دریای سیاست و تصمیم و نظارت بنامیم شاید کم گفته ایم. چه برخی تصمیمات در مجلس حتی می تواند دریاهایمان را خشک کند و مجلس را به تحصن بکشاند و رودخانه کرج را به سمت تهران هدایت کند آنهم در اوج بی آبی و ..
در این مجلس اگر خود را راضی کنیم که افرادی با سابقه غیر درخشان می توانند بدرخشند و کاندیداهایی بدون سابقه می توانند موفق باشند کمی که نه بسیار بی راهه رفته ایم. بی راهه از سیاست و نظارت و تصمیم سازی و هدایت در مجلسی که به عمل در راس امور است.
شورای محترم نگهبان اما با دقت و با ریزبینی مثال زدنی تمام این موارد را سرلوحه بررسی های خود قرار داده است و خروجی آن لیستی است که در بین اسامی آن، نام برخی از چهره های نه چندان شاخص از دید ما و مطرح از دید خودشان ، دیده نمی شود و برای بار دوم تایید صلاحیت نشدند. در این میان اما برخی از کاندیداهایی که صلاحیتشان احراز نشده و یا رد شده اند آنهم برای بار دوم به جای شفاف سخن گفتن با مردم اقدام به دروغ پراکنی و شایعه سازی در خصوص تایید صلاحیت خود کرده اند و سعی دارند تا به زعم خود با این روش از ریزش و فروپاشی کاخ های توهمی از پیش ساخته خود در اذهان اطرافیان و حلقه های میانی شان جلوگیری کنند .
اما غافل از پاسخ به این سوال اساسی که کاندیداهایی که از هم اکنون با مردم صادق نیستند و حتی در باره ابتدایی ترین حق مسلم شهروندان- که همانا اطلاع دقیق از پرونده تایید یا رد یا عدم احراز صلاحیت کاندیداهای مجلس است- سعی دارند آنها را گم راه و با دروغ امیدوار کنند، آیا می توانند در زمانی که به دریای بی کران مجلس و مرکز تصمیم گیری در باره تمام امور راه پیدا کنند نماینده صادق و مردمی برای شهروندان باشند . پاسخ منفی است دروغ جلوی فروپاشی را نمی گیرد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*