اسامی تایید یا رد صلاحیت کاندیداهای مجلس رسما توسط شورای نگهبان به فرمانداری اعلام شد/ اسم برخی از رد صلاحیت شده های کرج در بین تاییدی ها نیست

روتیتر:اسامی داوطلبان تأیید یا ردصلاحیت‌شده انتخابات مجلس به وزارت کشور در زمان مقرر اعلام شد.
این اعلام رسمی شورای نگهبان درست بر خلاف ادعاهای کاندیداهای مجلس رد صلاحیت شده کرج می باشد . چرا که این افراد به جهت جلوگیری از افزایش ریزش در اردوگاه های خود با دروغ پردازی مدعی تایید صلاحیت هستند و می گویند تایید شده اند اما هنوز برگه ای به آنها نداده اند.
شورای نگهبان اسامی داوطلبان تأیید یا ردصلاحیت‌شده انتخابات مجلس شورای اسلامی را به وزارت کشور اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،شورای نگهبان امروز (شنبه) اسامی تمامی داوطلبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را که تأیید یا ردّصلاحیت شده‌اند و اسامی کاندیداهایی که صلاحیت آنان احراز نشده را به وزارت کشور اعلام کرد.

وزارت کشور نیز موظف است این اسامی را به ترتیب استان‌ها به فرمانداری‌ها و استانداری‌ها اعلام نماید.

نجات‌الله ابراهیمیان عضو حقوقدان شورای نگهبان شب گذشته (جمعه) در حاشیه مراسمی در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت که کار بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس هنوز به اتمام نرسیده و ساعت ۲۴ امشب اسامی داوطلبان تأیید، رد یا عدم احراز صلاحیت اعلام می‌شود.
این در حالی است که برخی از کاندیداهای مجلس در کرج که رد صلاحیت شداند مدعی شدند که تایید صلاحیت شده اند اما هنوز مراجع ذیصلاح همچون شورای نگهبان و فرمانداری به آنها تایید صلاحیتشان را اعلام نکرده اند .
این ادعاها در حالی است که برخی از کاندیداهای رد صلاحیت شده مجلس در کرج به رغم رد صلاحیت و یا عدم احراز صلاحیت در این مرحله که دیشب و امروز صبح به آنها اعلام شده است ، اقدام به شایعه پراکنی مبنی بر تایید صلاحیت کرده اند.
در همین حال اما از ارایه
برگه تایید صلاحیت خود خودداری می کنند و اعلام می دارند که تایید صلاحیت شده اند اما هنوز برگه تایید صلاحیتشان به آنها تحویل نشده است .
این در حالی است که بر اساس قانون کاندیداهایی که در دور اول رد صلاحیت شده اند در صورت تایید صلاحیت به صورت کتبی تایید صلاحیتشان به آنها ابلاغ می شود.
از سوی دیگر شنیده ها حکایت از آن دارد که اسامی برخی از رد صلاحیت شده ها ی انتخابات مجلس در کرج ، همانند پیش بینی هایی که انجام شده بود در بین لیست تایید صلاحیت شده ها نیست .

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*