درگذشت ششمین فضانوردی که بر ماه قدم گذاشت

روتیتر: آژانس فضایی آمریکا روز جمعه اعلام کرد: ادگار میچل، فضانورد ماموریت آپولو ۱۴ و ششمین فردی که بر کره ماه گام نهاد در سن ۸۵ سالگی درگذشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، ادگار میچل که نام کامل وی ادگار دین اد میچل است، متولد ۱۷ سپتامبر ۱۹۳۰ در هرفورد تگزاس، افسر نیروی دریایی و مهندس هوافضا و فضانورد آمریکایی ناسا بود.

میچل دکتری هوانوردی خود را از مؤسسه فناوری ماساچوست گرفت و در سال ۱۹۶۶ به عنوان یک فضانورد انتخاب شد.

وی خلبان آپولو ۱۴ و عضو تیم سه نفره‌ای بود که در سال ۱۹۷۱ به مأموریت فضایی اعزام شدند. میچل به همراه آلن شپرد، بیش از ۹ ساعت بر روی سطح کره ماه راه رفت و به اندازه‌گیری و نمونه‌برداری از سطح آن پرداخت.

آژانس فضایی آمریکا اعلام کرد: مأموریت این افراد برای استقرار دستگاه‌های علمی و انجام آزمایشهای ارتباطاتی و همچنین عکس‌برداری از سطح ماه و هر پدیده عمیق فضایی بود.

میچل به جمع‌آوری ۴۲٫۶ کیلوگرم از نمونه سنگ و خاک کره ماه کمک کرد.

میچل و شپرد نخستین کسانی بودند که تصاویر رنگی از ماه را به زمین فرستادند.

میچل بازنشسته ناسا و نیروی دریایی آمریکا بود و در سال ۱۹۷۳ موسسه علوم معرفتی را برای حمایت از پژوهش‌هایی با ماهیت آگاهی تاسیس کرد.

ادگار میچل، ششمین فضانوردی که وارد ماه شد

در سال ۱۹۸۴، او به تاسیس انجمن فضایی کاوشگران کمک کرد که یک سازمان بین المللی برای ارائه درک درستی از شرایط انسانی ناشی از اکتشافات فضایی بود.

این موسسه بر روی موضوعاتی همچون خودآگاهی از جمله بر روی حواس و ادراک، تحقیقات علمی انجام می‌دهد.

میچل در سال‌های پایانی عمرش، وقت خود را صرف کاوش در فیزیک، ذهن آدمی و پدیده‌های ماوراءالطبیعه مانند موجودات فضایی کرد.

ادگار میچل، در روز ۴ فوریه ۲۰۱۶ در سن ۸۵ سالگی و در آستانه چهل و پنجمین سالگرد فرود خود بر ماه، در یک مرکز بهداشتی اقامتی پس از یک بیماری کوتاه در فلوریدا درگذشت.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*