هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال؛
فرصت طلایی شاگردان مظلومی و نبرد بزرگ در فولادشهر

??????????????????????????????????????????????????????????

روتیتر: هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران درحالی روز یکشنبه ادامه خواهد یافت که شاگردان پرویز مظلومی در تهران بهترین فرصت را برای افزایش اختلاف با دیگر مدعیان در صدر جدول دارند و نبرد بزرگ نیز بین ذوب آهن و پرسپولیس در فولادشهر برگزار می شود تا گل محمدی و برانکو باردیگر فرصت اجرای تفکرات تاکتیکی خود را در مقابل هم پیدا کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،نخستین دیدار این هفته روز چهارشنبه برگزار شد که ملوان و نفت تهران در ورزشگاه بدون تماشاگر تختی انزلی به تساوی بدون گل رضایت دادند.
فردا (یکشنبه) و در حساس ترین دیدار این هفته، تیم های ذوب آهن و پرسپولیس که در رده های سوم و چهارم قرار دارند نبرد بزرگی در ورزشگاه فولادشهر دارند.
به گواه کارشناسان، ذوب آهن و پرسپولیس در این فصل با هدایت یحیی گل محمدی و برانکو ایوانکوویچ تاکنون زیباترین فوتبال را به نمایش گذاشته اند و به همین دلیل علاقمندان در انتظار رویارویی این دو تیم هستند.
بدون تردید برنده این دیدار می تواند به طور کامل خود را یک مدعی برای رسیدن به عنوان قهرمانی معرفی کند.
ذوب آهن در دیدار رفت، تیم پرسپولیس را در حضور هزاران تماشاگر ورزشگاه آزادی با حساب ۲ بر یک شکست داد و در جام حذفی نیز تیم تحت هدایت برانکو را با دو گل مغلوب کرد و شاید سومین شکست نیز در انتظار سرخپوشان تهران باشد.
تراکتورسازی هم که با هدایت امیرقلعه نویی انتظار می رود خود را به بالای جدول برساند در حالی میزبان پدیده مشهد است که تنها با کسب ۳ امتیاز می تواند، امیدوار باقی بماند.
سیاه جامگان مشهد که با برتری هفته قبلش مقابل نفت تهران برای بقا در لیگ برتر امیدوار شده است، پذیرای شاگردان فراز کمالوند در گسترش فولاد تبریز است.
استقلال خوزستان رده دومی که با قبول دو شکست متوالی برابر پرسپولیس و فولاد خوزستان صدر جدول را در اختیار همنام تهرانی خود قرار داده است به میهمانی سایپا می رود و عبدالله ویسی به خوبی می داند در صورت عدم پیروزی امکان سقوطش به رتبه چهارم وجود دارد.
فولاد خوزستان که پس تعطیلات لیگ توانسته روند خوبی را آغاز کند، در دیداری حساس میزبان سپاهان اصفهان خواهد بود تا دراگان اسکوچیچ و ایگور استیماچ مربیان اهل کرواسی به رقابت بپردازند.
صبای قم که چند هفته ای است نتایج خوبی کسب نکرده و به رتبه ششم نزول داشته است میزبان راه آهن خواهد بود. صبا برای حفظ امیدهای آسیایی شدن خود و راه آهن نیز به منظور رهایی از جمع تیم های قعر جدول تنها به کسب ۳ امتیاز فکر می کنند.
در آخرین دیدار این هفته، استقلال تهران صدرنشین از استقلال اهواز قعرنشین پذیرایی می کند و شاگردان مظلومی بهترین فرصت دارند را تا با کسب ۳ امتیاز اختلاف خود را با دیگر مدعیان افزایش دهند.
آبی پوشان تهران با تلفیقی از بازیکنان باتجربه و جوان و کادر فنی کاربلد از ابتدای فصل یک مدعی بوده و می توانند با برتری مقابل تیم جوان و قعر جدولی استقلال اهواز، هواداران خود را به قهرمانی امیدوارتر کنند.
**برنامه مسابقات از این قرار است:
تراکتورسازی تبریز – پدیده مشهد / ساعت ۱۴:۳۰
ذوب آهن اصفهان – پرسپولیس/ ساعت ۱۴:۳۰
سیاه جامگان مشهد – گسترش تبریز/ ساعت ۱۴:۳۰
سایپا – استقلال خوزستان / ساعت ۱۵
فولاد خوزستان – سپاهان اصفهان/ ساعت ۱۵
صبای قم – راه آهن تهران/ ساعت ۱۵
استقلال تهران – استقلال اهواز / ساعت ۱۷
**جدول رده بندی:
۱- استقلال تهران با ۳۵ امتیاز
۲- استقلال خوزستان با ۳۳ امتیاز
۳- ذوب آهن اصفهان با ۳۱ امتیاز
۴- پرسپولیس تهران با ۳۰ امتیاز
۵- سایپا با ۳۰ امتیاز
۶- صبای قم با ۲۸ امتیاز
۷- تراکتورسازی تبریز با ۲۷ امتیاز
۸- نفت تهران با ۲۶ امتیاز (۱۹ بازی)
۹- گسترش فولادتبریز با ۲۵ امتیاز
۱۰- سپاهان اصفهان با ۲۵ امتیاز
۱۱- پدیده مشهد با ۲۱ امتیاز
۱۲- ملوان انزلی با ۲۰ امتیاز(۱۹ بازی)
۱۳- فولادخوزستان با ۱۷ امتیاز
۱۴- سیاه جامگان با ۱۵ امتیاز
۱۵- راه آهن تهران با ۱۳ امتیاز
۱۶- استقلال اهواز با ۷ امتیاز

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*