همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر
افتتاح و آغاز عملیات اجرایی چندطرح عمرانی وصنعتی درسفر روحانی به مشه

روتیتر: تهران-ایرنا- فاز ٣ خط یک قطار شهری مشهد اولین پروژه ای است که حسن روحانی رئیس جمهوری پس از ورود به شهر مقدس مشهد به منظور بهبود سیستم حمل و نقل عمومی و در راستای برنامه های دولت تدبیر و امید برای کاهش آلودگی هوای این شهر مورد بهره برداری قرار خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، رئیس جمهوری شنبه و همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر برای آغاز عملیات اجرایی و افتتاح چندین طرح عمرانی، بهداشتی و صنعتی به شهر مقدس سفر خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،فاز ٣ خط یک قطار شهری مشهد اولین پروژه ای است که دکتر روحانی پس از ورود به شهر مقدس مشهد به منظور بهبود سیستم حمل و نقل عمومی و در راستای برنامه های دولت تدبیر و امید برای کاهش آلودگی هوای این شهر مورد بهره برداری قرار خواهد داد.
پروژه توسعه خط ١ شرکت قطار شهری مشهد به طول ۴/۵ کیلومتر و با دو ایستگاه ‘بوستان ریحانه’ و ‘فرودگاه شهید هاشمی نژاد’ افتتاح خواهد شد.
همچنین در ادامه سفر رئیس جمهوری به مشهد عملیات اجرایی برقی سازی قطار مشهد-تهران آغاز می شود.
در طرح راه آهن برقی تهران-مشهد که در مدت زمان ۴٢ ماه و با اعتباری در حدود دو میلیارد دلار ساخته می شود، جابه جایی مسافران و زائران بارگاه ملکوتی امام هشتم شیعیان با قطارهای سریع مسافری و با سیر زمانی شش ساعت انجام خواهد شد. همچنین قطارهای باری به ظرفیت حمل ١٠ میلیون تن بار در سال در این محور ارتقا خواهند یافت.
افزایش ظرفیت شبکه ، افزایش ظرفیت ایستگاه های اصلی ، افزایش سرعت متوسط قطارها، امکان افزایش تعداد مسافر بر واگن، کاهش تاخیرها و کاهش وابستگی به موتورهای دیزلی سنگین از مهم ترین مزایای طرح برقی سازی این خط ریلی است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*