دعوت برای کاشت نهال در ۱۰۰۰ هکتار اراضی فضای سبز

روتیتر: شهردار کرج، با اشاره به واگذاری ۱۰۰۰ هکتار اراضی دولتی به شهرداری و اختصاص آن به فضای سبز اظهار داشت: همزمان با روز درختکاری در نیمه اسفندماه جاری، کاشت نهال در هزار هکتار از اراضی شمال غرب کرج با حضور شهروندان انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، دومین همایش شهدای انقلاب استان البرز روز گذشته با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرمانده سپاه استان، اعضای شورای اسلامی شهر کرج، شهردار و خانواده های معظم شهدا، با سخنرانی دکتر رفیعی به همت حوزه ۸ بسیج حضرت سیدالشهدا(ع) در تالار شهیدان نژادفلاح برگزار شد.

علی ترکاشوند در این مراسم با تصریح بر اینکه راه شهدا و ادامه مسیر آنها، راهنمای ملت ایران در دستیابی به اهداف شکل گیری نظام اسلامی است، به تقدیم سه هزار و ۶۰۰ شهید از استان البرز در عرصه دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: همچنین ۶۲ نفر از شهدای انقلاب اسلامی ایران از این خطه بوده اند که این نشاندهنده حمیت و اراده مردم این سرزمین به نظام اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه خون شهدا ضامن بقای انقلاب است؛ قیام امام خمینی(ره) و وقوع دهه فجر را در هم شکننده همه برنامه های استکبار جهانی علیه ایران اسلامی دانست و اظهار داشت: این قیام در جهان بی سابقه بود.

شهردار کرج، اقدامات مدیریت شهری کرج در راستای خدمت رسانی به همه مردم کرج به ویژه خانواده های شهدا و ایثارگران را یادآور شد و به تشریح برخی اقدامات این دستگاه بخصوص در حوزه عمرانی پرداخت.

خدمت جهادی در ادامه راه جهاد ایثارگران است

ترکاشوند بیان داشت: درآمد شهرداری کرج با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و در پی رکود صنعت ساخت و ساز و صدور پروانه های ساختمانی، کاهش قابل توجهی داشت، این در حالی است که با تدبیر شورای اسلامی شهر حرکت های عمرانی در شهر چندین برابر شده چنان که به تعبیر برخی مسئولان، کرج به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده است.

این مسئول افزود: امسال چندین پروژه عمرانی زودتر از موعد مقرر به بهره برداری رسید که از جمله آنها پل مکمل شهید سلطانی بود که به عنوان مسیر کمکی در اتوبان کرج – قزوین، بار زیادی را از دوش ترافیک این منطقه سبک خواهد کرد.

شهردار خاطرنشان کرد: ساخت تقاطع غیرهمسطح حصارک که فاز نخست آن امسال به بهره برداری رسید، در سه دولت قبلی پیگیری شده بود اما به نتیجه نمی رسید. با شروع دوره چهارم شورای شهر و همتی که این مجموعه با تصویب اختصاص تسهیلات به پروژه های عمرانی صورت گرفت، این پروژه آغاز شد.

ترکاشوند به دو پروژه بسیار مهم در حوزه ترافیک شهر کرج که هم اکنون توسط مدیریت شهری این کلانشهر پیگیری و انجام می شود را یادآور شد و اذعان داشت: این پروژه ها شامل بزرگراه شمالی و قطار شهری است که احداث بزرگراه شمالی به اعتباری بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان نیازمند است.

وی افزود: در بحث قطار شهری به رغم قانون موجود که احداث آن را منوط به پرداخت مبالغ برابر از سوی دولت و شهرداری می داند، شهرداری کرج بدون تکیه به سهم دولت رقم یک هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان از محل فروش املاک متعلق به این دستگاه را به آن اختصاص داده است.

شهردار در پایان تصریح کرد: اگر بخواهیم به سهم دولت تکیه کنیم احداث این پروژه بیش از ۱۰ سال به طول می انجامد اما هم اکنون امیدواریم پروژه تا پایان فعالیت دوره چهارم شورا به بهره برداری برسد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*