آتش سوزی در پالایشگاه نفت لاوان مهار شد

روتیتر: فرماندار بندرلنگه گفت: آتش سوزی دریکی از واحدهای پالایشگاه نفت لاوان از توابع این شهرستان که چهارشنبه شب رخ داده با کمک آتش نشانان مهار شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی رو تیتر، اسماعیل پاسدار، گفت آتش سوزی جزیی بوده و مورد خاصی گزارش نشده و با توجه به نبود نیروی انسانی دراین ساعت از شب ، تلفات انسانی هم نداشته است.
وی تصریح کرد: طبق گزارش های اولیه یک واحد تولید بنزین که برای بهره برداری آماده شده بود به دلیل نشتی بنزین منجر به انفجار محل شده که بلافاصله با حضور به موقع آتش نشانی مهار گردیده و مشکل خاصی ندارد.
واحد دچار آتش سوزی ناشی از نشت گاز در کمپرسور واحد یکهزار و ۶۰۰ بوده که قرار بود به همراه واحد تصفیۀ هیدروژنی فرآورده های میان تقطیر، واحدتصفیۀ آب های ترش، واحد تصفیۀ گاز های ترش با آمین، واحد تولید و توزیع کاستیک و مواد شیمیایی، تأسیسات و خطوط لوله های انتقال فرآورده و تعویض سیستم کنترل توربین های گازی روز پنجشنبه با حضور مسئولان وزارت نفت به بهره برداری برسد.
در اطلاعات منتشر شده آمده که ۷۵ درصد تولید فرآورده نفتی ( بنزین، گازوییل و بخش از گاز مایع) پالایشگاه لاوان برای تامین نیاز استان های بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان اختصاص می یابد و ۲۵ درصد از فرآورده ها ( نفت کوره و بخشی از گاز مایع) تولید این پالایشگاه به بندر فجیره امارات و کشورهای آسیای شرقی و پاکستان صادر می شود.
پالایش نفت لاوان در سال ۱۳۵۵ با ظرفیت ۶۰ هزار بشکه نفت در روز بهره برداری شد و شامل واحدهای تولیدی تقطیر در اتمسفر، تقطیر در خلاء، گاز مایع، تصفیه های هیدروژنی نفتا ،نفت سفید، نفت گاز، تبدیل کاتالیستی بستر ثابت، ایزومریزاسیون و واحدهای جانبی است.
سکوهای نفتی بلال ، رسالت ، سلمان ورشادت در اطراف این جزیره که در ۱۴۷کیلومتری جنوب بندرلنگه هرمزگان واقع شده ، قرار دارد .
لاوان جزیره ای است مرجانی و مربوط به دوره چهارم زمین شناسی ،از توابع دهستان لاوان در بخش کیش شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان می باشد و در مقابل منطقه گاوبندی)پارسیان) و شیبکوه قرار دارد ،طول این جزیره ۲۵ و عرض آن ۴/۵ الی ۷ کیلومتر است.
وسعت این جزیره ۷۶ کیلومتر مربع است و پس از قشم و کیش بزرگ ترین جزیره ایران در آب های خلیج فارس است.
فاصله این جزیره تا بندر لنگه ۱۴۷ کیلومتر (۹۱ مایل) و دورترین جزیره نسبت به مرکز استان هرمزگان است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*