خط تولید انبوه تراکتور سنگین در تبریز راه اندازی شد

روتیتر: تبریز- ایرنا – خط تولید انبوه تراکتور سنگین در سومین روز دهه مبارک فجر در تراکتورسازی تبریز راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران (تبریز) روز چهارشنبه در آیین راه اندازی خط تولید تراکتور سنگین با اشاره به اینکه عملکرد این شرکت مبتنی بر شاخص های اقتصاد مقاومتی است، گفت: موفقیت های خوبی در زمینه صادرات داشتیم و درصدد نفوذ بیشتر به بازارهای خارجی هستیم.
وی با بیان اینکه تراکتورسازی تبریز با حمایت مستقیم مسئولان ارشد آذربایجان شرقی درحال رشد است، اظهارکرد: سود این کارخانه از محل رانت ها و دلالی نیست بلکه از طریق تلاش سخت کارکنان حاصل می شود.
وی گفت: زمزمه واردات تراکتور در برخی استان ها شنیده می شود، این رویکرد به نفع تولید نیست و امکان انتقال فناوری از این طریق وجود ندارد .
مدیر عامل تراکتورسازی ایران به طرح تعویض ماشین آلات فرسوده کشاورزی اشاره و خاطرنشان کرد: اکنون بیش از ۱۵۰ هزار دستگاه تراکتور فرسوده در کشور وجود دارد که اگر سالانه ۳۰ هزار تراکتور نوسازی شود، می توان در مدت پنج سال ماشین آلات کشاورزی را نوسازی کرد.
وی با اعلام اینکه ریخته گری تراکتورسازی در اوج تحریم ها و در مدت یک سال ۱۰ میلیون دلار به اروپا صادرات داشت، گفت: این شرکت با اتکا به مهندسان داخلی توانست تولید انواع تراکتور را ادامه دهد و خط تولید تراکتور سنگین را نیز راه اندازی کند.
امروز تولید انبوه تراکتور مدل ITM1500 b با ۲ دیفرانسیل دارای ۱۵۰ اسب بخار قدرت که اسفند سال گذشته رونمایی شده بود، در تراکتورسازی تبریز آغاز شد.
این تراکتور دارای قابلیت توربو شارژ بوده و ۶ سیلندر است، گیربکس سنکرون و خزشی، سامانه هیدرولیکی، فرمان هیدرو استاتیک، ۱۲ دنده جلو و پنج دنده عقب دارد که با رعایت استانداردهای آرگونومیک تولید شده است.
در گروه صنعتی تراکتورسازی ایران ۲۴ محصول در مدل های مختلف تک و ۲ دیفرانسیل از جمله تراکتورهای۲۴۰ITM، ۲۸۵ITM، ۲۹۹ITM، ۴۷۵ITM، ۴۸۵ITM، ۸۰۰ITM، ۹۵۰ITM، تراکتورهای ۲ دیفرانسیل ۱۳۰تا۱۵۰ اسب بخار و تراکتور ۲ دیفرانسیل برنجی با ۳۵ اسب بخار تولید می شود.
سال گذشته هم تراکتور(برنجی) ITM 470 با توان ۴۷ اسب بخار مختص باغ ها و مزارع کوچک در این مجموعه طراحی و خط تولید آن نیز در شرکت تراکتورسازی ارومیه راه اندازی شد.
گروه صنعتی تراکتورسازی ایران به عنوان بزرگ ترین تولید کننده ادوات کشاورزی ۹ شرکت اقماری (هفت شرکت در تبریز و ۲ شرکت در سنندج و ارومیه) و ۲ خط تولید در ونزوئلا و تاجیکستان دارد.
سالانه حدود ۲۰ هزار دستگاه تراکتور در این شرکت تولید و علاوه بر تامین نیاز داخلی، به کشورهای آفریقای مرکزی، امریکای لاتین، آسیای میانه، سریلانکا و عراق و افغانستان صادر می شود.
علاوه بر تراکتور، کمباین، موتور کامیونت و انواع موتورهای دیزلی نیز در این شرکت تولید می شود.
مجتمع تراکتورسازی ایران(تبریز) در اواخر دهه ۱۳۴۰ شمسی در منطقه صنعتی غرب تبریز با تولید تراکتورهای رومانی آغاز به کار کرد و هم اکنون حدود هشت هزار نفر شاغل دارد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*