درخواست کمک احمدی نژاد از روحانی

روتیتر:معاون پشتیبانی دانشگاه ایرانیان با صدور نامه ای به رئیس جمهور خواستار کمک ۵۰۰ میلیاردی ریالی به این دانشگاه از سوی روحانی شد.
به گزارش روتیتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از تسنیم، حمید بقایی معاون امور پشتیبانی دانشگاه ایرانیان در نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور خواستار کمک مالی به این دانشگاه شد.

متن کامل نامه بقایی که در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار گرفته به شرح زیر است:
جناب حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران
سلام علیکم
مستحضرید که از لوازم اصلی برای حفظ روند پیشرفت و نشاط کشور و رسیدن به جایگاه شایسته در مناسبات بین‌المللی، تلاش گسترده علمی در تراز جهانی است و این مسئولیت همه اندیشمندان، عالمان و صاحبنظران است.
خوشبختانه حرکت علمی کشور از شتاب خوب و ارزشمندی برخوردار است لیکن رسیدن به مرزهای دانش و تثبیت جایگاه ملت ایران در آن سطح نیازمند کار بیشتر و حمایت‌های گسترده‌تری است. ایجاد دانشگاه بین‌المللی ایرانیان توسط جمعی از دلسوزان که با استقبال گسترده جامعه دانشگاهی کشور و متخصصین ایرانی خارج از کشور مواجه شده است درصدد است با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم متفکران و اساتید، سهمی هرچند کوچک در انجام این رسالت بزرگ برعهده بگیرد.
نیک می‌دانید که راه‌اندازی یک دانشگاه در تراز جهانی نیازمند بسیج عالمان از یک سو و سرمایه‌گذاری گسترده از سوی دیگر است تا جایی که برخی از کشورهای اطراف خلیج فارس فقط برای ایجاد یک دانشگاه تراز جهانی بیش از ده میلیارد دلار اختصاص داده‌اند.
دانشگاه ایرانیان متعلق به مردم است و در نظر است که به یک نوع سهامی عام تبدیل گردد. از مردم درخواست مساعدت و همکاری شده است و دولت دهم هم کمک‌هایی انجام داده است لیکن انتظار دارد که جنابعالی در این کار بزرگ پیشقدم و پیشگام باشید و در موارد زیر دستور اقدام صادر فرمایید:
۱- از ردیف‌های موجود بودجه حداقل پانصد میلیارد ریال کمک مالی شود.
۲- از ساختمان‌های مناسب موجود دولتی در تهران و مراکز استان‌ها به دانشگاه هدیه شود و یا برای بهره‌برداری در اختیار قرار گیرد.
۳- در محل مناسب اطراف تهران زمین به وسعت حدود دویست هکتار جهت احداث ساختمان‌ها و تاسیسات واگذار گردد.
۴- مسئولین دولتی به ویژه در وزارتخانه‌های علوم و تحقیقات و فناوری بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و امور خارجه همکاری و پشتیبانی لازم را به عمل آورند.
۵- هر نوع کمک دیگری که صلاح بدانید
در صورت صلاحدید‌ آمادگی دارد که حضورا روند شکل‌گیری دانشگاه و ضرورت‌ها و لوازم را تشریح نماید.
با تقدیر از حمایت‌های ارزشمندی که معمول خواهید فرمود امیدوارم با پشتیبانی جنابعالی و همه دلسوزان روند شکل‌گیری این دانشگاه تسریع گردد.
حمید بقایی
معاون امور پشتیبانی

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*