آغاز فعالیت ترکاشوند شهردار جدید کرج : قاطع،مسلط،بدون حاشیه و مردمی/امیدواری و خرسندی همه از شهردار شدن ترکاشوند

روتیتر: پس از طی روز های پر حرارات و رفت و آمد های بسیار مهندس ترکاشوند شهردار جدید کرج  بر کرسی خود نشست و  در اولین روز کاری  فعالیت خود را  قاطعانه ، بدون حاشیه ، مسلط و مردمی آغاز کرد .

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهندس علی ترکاشوند در پروسه ای بسیار پیچیده و در شرایطی که برخی ها به دنبال انتصاب برخی مدیران غیر بومی ، نا آشنا ، نا لایق ، غیر بومی ، غیر متخصص، مهره های سوخته سیاسی و .. و در شرایطی که مهندس آقازاده دیگر تمایلی برای ادامه کار نداشت- به رغم تمامی توفیقاتی که داشت- ، به عنوان شهردار کرج و بهترین جایگزین برای مهندس آقازاده انتخاب شد.

انتخاب ترکاشوند به عنوان شهردار جدید کرج به دلیل آنچه می توان ، تسلط ، کارآمدی ، آشنایی کامل به کرج و شهرداری ، تخصص، تجربه و … برشمرد بهترین تصمیم شورای شهر کرج  در شرایطی بود که مهندس آقازاده را دیگر در مسند شهرداری کرج نمی دید .

گرچه برخی ها به دنبال شهردار شدن افرادی نا کارآمد به عنوان شهردار کرج بودند اما شورای شهر در روز های پایانی به تصمیمی عاقلانه ، مدبرانه ، مردمی و بایسته رسید و مهندس ترکاشوند را انتخاب کرد .

مهندس ترکاشوند هم ویژگی های آقازاده را دارد و هم تجربه شهرداری کرج را درکارنامه خود  بهنیکی به ثبت رسانده است  و همچون او مدیری خوش فکر ، مسلط بر امور شهر  و روابط و  ویژگی های شهرداری و  نیاز ها و اولویت ها و حتی کوچه پس کوچه های کرج است . 

به همین دلیل انتخاب او به جای آقازاده سبب شد تا مردم با توجه به نزدیکی ویژگی های این دو مدیر بسیار خرسند ، امیدوار و خوشحال از این انتخاب و از شهردار شدن ترکاشوند شوند.

مردم ، نخبگان ، معتمدان ، مدیران و دلسوزان کرج و حتی بسیاری از بزرگان همگی از انتخاب ترکاشوند به عنوان شهردار کرج خوشحال شدند و آغاز به کار قاطعانه ، مدبرانه ، مردمی و مسلط ترکاشوند در روز اول نیز نشان داد که رضایت همه از انتخاب او به عنوان شهردار کرج بی دلیل نبوده است .

ترکاشوند محصول خواسته به حق مردم برای انتخاب شهرداری بومی ، آشنا ، متخصص ، با تجربه ، مسلط و مردمی و با کارنامه قابل اتکاء و عقلانیت شورای شهر کرج در لحظه های آخر بود .

این انتخاب علاوه بر اینکه شورای شهر را از ورطه اتخاذ تصمیمی اشتباه رهایی بخشید بلکه  سبب امیدواری مردم ، نخبگان ، مدیران و دلسوزان برای تداوم راه توسعه ، آبادانی ، و پیشرفت بیشتر  پروژه ها شد .راهی که آقازاده به درستی آغاز و آنرا به انجام رسانده بود.

حضور گسترده مردم و نخبگان ومدیران چه در روز معارفه و چه در اولین روز کاری مهندس ترکاشوند شهردار جدید کرج  بی تردید موید ایجاد امید و خرسندی کامل مردم از این انتخاب به حق در راس شهرداری کرج است.

چراکه بی تردید هر کس دیگری که جای ترکاشوند به عنوان شهردار انتخاب می شد نه تنها حواشی بسیار زیاد و خسران غیر قابل جبرانی را برای شهر کرج به ارمغان می آورد بلکه موجبات نا امیدی و یاس شهروندان و مدیران و نخبگان را فراهم می کرد.

سال نیکوی عملکرد ترکاشوند به عنوان شهردار جدید  از بهار عملکرد وی در اولین روز فعالیتش به عنوان شهردار کرج کاملا بارز و مشخص است و برای هر فرد کارشناس و غیر کارشناسی امید و  خرسندی را به همراه آورده است.

مهندس ترکاشوند همانگونه که انتظار می رفت فعالیت خود را از همین اولین روز کاری بدون حاشیه ، قاطعانه ، مسلط و مردمی آغاز کرد و مردم نیز با حضور گسترده و شکوهمند این فعالیت  و شهردار شدن ترکاشوند را به نیکی همراهی کردند.

مهندس ترکاشوند اولین روز کاری خود را  با حضور مدیران ومسئولان شهری همچنین جمعی از معتمدین و شهروندان آغاز کرد .

حضور او باعث شد که جای خالی مهنس آقازاده کمتر از هر انتخاب دیگری برای همه احساس شود و به همین دلیل انتخاب او علاوه بر اینکه بهترین انتخاب ممکن به عنوان شهردار بود سبب زنده شدن امید در بین مردم ، نخبگان و مدیران و دلسوزان  برای تداوم آبادانی و توسعه کرج و رفع مشکلات شد.

بی تردید کارشکنی و سنگ اندازی بر سر راه ترکاشوند شهردار کرج مخالفت مستقیم با خواسته و رضایت مردم  ،توسعه و آبادانی کرج و تداوم رفع مشکلات این کلانشهر است که به تازگی و به سختی توانسته خود را از زیر سایه تهران و روستایی بدون زیر ساخت خارج سازد.

شهردار کرج بی حاشیه و با جدیت به دنبال ارائه خدمات و سازندگی می رویم
سرپرست شهرداری کرج، ضمن ابراز تشکر از حضور مدیران و مسئولین شهری، معتمدین، شهروندان و پرسنل، اظهارامیدواری کرد: این حضور نشانی برای ایجاد وحدت، تعامل و یکپارچگی درون سازمانی باشد.
علی ترکاشوند، هدف خود از قبول این سمت را ” تلاش برای تحقق اهداف و آرمان های شهری ” ذکر و بیان کرد: هدف شهرداری کرج در دوره جدید، حرکت در مسیر ” سازندگی ” است و در راه رسیدن به این هدف مهم، راه برای هیچ حاشیه ای باز نخواهد بود.
وی از شهرداری به عنوان، نهادی اجتماعی یاد کرد و افزود: امروز شهرداری ها کارکردهای وسیع و گسترده ای نسبت به گذشته دارند که از جمله آن، کارکرد فرهنگی اجتماعی این نهاد مردمی است که به تبع این مهم شهردرای کرج اهتمام خود را برای ارتقاء آیتم های اجتماعی فرهنگی دو چندان خواهد کرد.
شهرداری در لحظه فعالیت می کند   
سرپرست شهرداری کرج با عنوان اینکه، جنس کار شهرداری، فعالیت در لحظه است، گفت: هیچ توجیحی برای شکل گیری خلاء در انجام امور نیست و این باید مد نظر همه مدیران و مسئولان قرار گیرد.
ترکاشوند، گستره وظایف و تعهدات شهرداری ها به ویژه در کلانشهرها را بسیار وسیع دانست و گفت: این نهاد مردمی باید خدمت رسانی را در همه عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، علمی، پژوهشی و سایر عرصه هایی که رشد و تکامل جامعه با آن پیوند خورده است را به منصه ظهور برساند و در این راه هیچ کوتاهی و درنگی جایز نیست.
وی شهرداری را سیستمی با کارکردهای بسیار موثر، عمیق و گسترده دانست و عنوان کرد: شهرداری ها امروز با فعالیت هایی که انجام می دهند تبدیل به پایگاه فرهنگی اجتماعی بزرگی شده اند و این وظیفه و رسالت شهرداری را دو چندان می کند.
این مسئول استعداد این ارگان خدمات رسان در جذب مشارکت های مردمی را یادآور شد و گفت: مشارکت ‌جویی و زمینه سازی برای حضور حداکثری شهروندان در امور جاری شهر از خصیصه های مهم شهرداری است که انجام آن مساوی با تعامل، تفاهم و ارتباط گستره مردم و مسئولین شهری است.
مردمی بودن سرلوحه امور است
سرپرست شهرداری کرج ادامه داد: هرچه شهرداری در ارتباط گیری با شهرندان موفق تر باشد، مشکلات آسانتر شناسایی و رفع می شوند بر این اساس آنچه مدیران و مسئولان باید به آن توجه ویژه داشته باشند، تکریم ارباب رجوع و فراهم آوردن زمینه های مشارکت شهروندی است.
ترکاشوند، تاکید کرد: تحقق این امر اعتماد شهروندان به سیستم را دو چندان می کند و باعث می شود انتفاع و سازندگی به نحو مطلوب واثر گذاری محقق شود.
شهرداری پذیرای بهره گیری از الگوهای خوب مدیریتی
سرپرست شهرداری کرج با ارزیابی مثبت از عملکرد شهرداری دوره سوم شورا، عنوان کرد: شهرداری در دوره جدید، پذیرای بهره گیری از الگوهای خوب مدیریتی است و این بی شک راه را برای سازندگی در کرج هموار می کند.
ترکاشوند با بیان اینکه، شهروند مداری از گزینه های برتر شهرداری در دوره کنونی است، افزود: از جمله این الگوها بکارگیری مولفه‌های گسترش ارتباطات و ارتقاء ساختارهای اجتماعی است که به عنوان یک سیاست شایسته و ارزنده مطرح و دنبال می شود
سرعت در امر ” توسعه ” مد نظر است
سرپرست جدید شهرداری کرج در بخش دیگری از سخنان خود با مطرح کرن بحث ” توسعه شهری ” این امر را از شاخص ترین اهداف مدیریت شهری خواند و عنوان کرد: شهر کرج در دوره سوم شورا به نحو مطلوبی با مفهوم ” توسعه ”  آشنا شد و به تبع آن نیز ظرفیت ها و مسیرهای رسیدن به ” توسعه شهری ” در سطحی وسیع و کلان نمایان شدند.
ترکاشوند بر ضرورت مهیا ‌کردن زمینه های توسعه شهری در کلانشهر کرج تاکید کرد و افزود: همگرایی و انسجام، همفکری و همسویی از مولفه هایی است که توسعه شهری را به نحو مناسبی فراهم می کند.
وی بر ضرورت، تحقق توسعه پایدار تاکید کرد و گفت: در این خصوص شهرداری کرج اهتمام ویژه ای بر لحاظ کردن اهرم های اساسی توسعه پایدار دارد و در این راستا با همه توان اقدام به طراحی و تبیین خطی مشی هایی به منظور برآوردن این نیاز حیاتی می کند.
ترکاشوند در پایان اظهارامیدواری کرد: شهرداری کرج با همراهی و همدلی مدیران و مسئولین شهری راه های ترقی و پیشرفت را به نحو اثر گذاری طی کند.

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*