تقدیر اعضای شورای راهبردی سیستان و بلوچستان از عنایات امام خامنه‌ای در خصوص استان

اعضای شورای راهبردی سیستان و بلوچستان متشکل از نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار، فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق، رئیس‌کل دادگستری و مدیرکل اطلاعات در نامه‌ای از عنایات امام خامنه‌ای به سیستان و بلوچستان تشکر کردند.

به‌گزارش روتیتر : ، اعضای شورای راهبردی سیستان و بلوچستان متشکل از نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار، فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق، رئیس‌کل دادگستری و مدیرکل اطلاعات در نامه‌ای از عنایات امام خامنه‌ای به سیستان و بلوچستان تشکر کردند. متن نامه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای  « دام ظله الوارف »

رهبر معظم انقلاب اسلامی    

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته  

بعد السلام و التحیه، اعضای شورای راهبردی که توفیق سربازی مقام ولایت در استان سیستان و بلوچستان را دارند از عنایت و اهتمام جنابعالی به مردم شریف استان کمال امتنان و سپاسگزاری را داشته و به استحضار شریف می رسانند:

۱- هیئت اعزامی معظم له با تحمل رنج سفر به استان و شهرستان‌های آن و برنامه‌های متراکم و جلسات متعدد خصوصی و عمومی با اقشار مختلف خصوصاً علما، متعمدین طوایف و نخبگان شیعه و سنی، سلام گرم و محبت پدرانه شما را به مردم عزیز، نجیب، صبور، ولایتمدار و میهن دوست استان رسانده و سخنان ایشان را در موضوعات مختلف شنیده و نامه‌های مردم را گرفتند که طبعاً گزارش مأموریت خود را تقدیم می‌نمایند. لکن ما به نمایندگی از اقشار مختلف مردم از هیئت اعزامی و پشتیبانی‌ها و حمایت‌های دفتر معظم له تقدیر و تشکر می‌نمائیم.

۲- جلسات و دیدارهای مردمی، عرصه تجلی عشق و علاقه مردم غیور استان به نظام اسلامی و ارادت، محبت و دلدادگی به رهبر حکیم و فرزانه انقلاب بود که ضمن ابراز ارادت و بیان نقطه نظرات، متقاضی دیدار اختصاصی مردم استان با ولی امر مسلمین بودند.

امیدواریم وعده‌ای که قبل از دوران کرونا نسبت به اجابت این درخواست به نماینده خود در استان فرمودید، در این زمان تحقق یابد که با توجه به اتفاقات استان، نقش فزاینده ای خواهد داشت.

۳- با توفیقات الهی، لطف جنابعالی و حمایت‌های دفتر معظم له آنچه را که مطالبه مردم عزیز استان بود و هیئت محترم اعزامی وعده فرموده و اعلام نمودند، بخشی اقدام شده و برخی در حال انجام است.

فرماندهان کلانتری، انتظامی شهرستان و استان تغییر کرده، فرماندهی جدید انتظامی استان از مردم عذرخواهی نموده، رسیدگی قضایی به متخلفان شروع شده و برخی از افراد که متهم به تیراندازی نابجا به مردم هستند دستگیر شده‌اند. 

از طرف دیگر تنها پس از حضور هیئت اعزامی در استان ۱۰۰ نفر از افراد بازداشت شده که تخلف کمتری داشته مورد لطف و عفو حضرتعالی قرار گرفته و از زندان آزاد شدند و حدوداً همین تعداد نیز از افراد دارای پرونده در وقایع اخیر استان منع تعقیب خورده و پرونده آنها مختومه گشته است.

همچنین اضافه بر برگزاری جلسه با خانواده های داغدار برای دلجویی از ایشان توسط هیئت اعزامی، برای شناسائی افراد آسیب دیده بی‌گناه که به لطف معظم له به عنوان شهید و جانباز مفتخر شده‌اند کمیته‌ای تشکیل شده و کارِ شناسائی و سپس معرفی به بنیاد شهید و امور ایثارگران را آغاز نموده‌اند. 

امید است با عنایت و پیگیری دفتر معظم له، هیئت اعزامی و اقدامات مسئولان محترم در کشور و استان احقاق حق مردم به صورت کامل صورت پذیرد.

۴- اظهار محبت و لطف حضرتعالی با اعزام هیئت نه تنها فرصت خوبی برای احقاق حق مردم آسیب دیده در وقایع اخیر بوده بلکه زمینه ای برای بازگوئی نیازمندی های استان و دیگر مطالبات مردم فراهم کرد که به خوبی انجام شد و امید است مورد عنایت ولی امر مسلمین« دام بقائه » قرار گیرد.

بیشتر بخوانید

۵- انتظار می‌رود دفتر معظم له نسبت به اجرای مصوبات شورای عالی امنیت ملی در کشور و شورای راهبردی در استان پیگیری فرموده و بر تعیین سریع‌تر راهبردها و برنامه‌های متناسب با وضع موجود با همکاری استان، تأکید نمایند.

در پایان مجدداً از لطف و محبت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به استان و تدبیر حکیمانه نسبت به تشکیل شورای راهبردی استان و حمایت‌های دفتر معظم له سپاسگزاری می‌نمائیم.

 مصطفی محامی 

نماینده ولی فقیه  در استان سیستان وبلوچستان

و امام‌جمعه زاهدان 

محمد کرمی

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق 

حسین مدرس خیابانی

استاندار سیستان و بلوچستان 

علی مصطفوی نیا

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان 

محمود توحیدی

مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*