آب و برق هیچ محله کم‌برخورداری در البرز نباید قطع شود

استاندار البرز با بیان اینکه و برق هیچ محله کم برخورداری در استان البرز قطع نشود، گفت: تمامی واحدهای مسکونی از انشعابات برخوردار خواهند شد.

به گزارش روتیتر : مجتبی عبداللهی ظهر پنجشنبه در جلسه قرارگاه اجتماعی استان که در سالن شهدای دولت استاندار برگزار شد، با بیان اینکه کسب رضایتمندی مردم برای ما بعنوان کارگزاران نظام یک وظیفه است، افزود: با پیگیری‌های جدی و احصا راهکارهای قانونی اکنون می‌توانیم به تمامی سکونتگاه‌هایی که از سنوات قبل ایجاد شده اند بویژه در محله‌های کم برخوردارانشعابات موقت آب، برق و گاز اختصاص دهیم.

وی ادامه داد: برابر مصوبه ستاد حفظ بیت المال، اراضی خارج از بافت شهری و روستایی که تغییر کاربری از زراعی و باغی به ویلا و مسکونی داشته اند، مشمول این انشعابات نمی‌شوند.

عبداللهی با تاکید بر اینکه آب و برق هیچ محله کم برخورداری در استان البرز قطع نشود، گفت: این انشعابات موقت که به منظور خدمت رسانی به مردم است، برای مالکان حقی مبنی بر دریافت پایان کار خارج از ضوابط شهرداری‌ها، ایجاد نمی‌کند و بر این اساس از مالکان، تعهد محضری دریافت خواهد شد.

وی افزود: شهرداری‌ها باید برای ساخت و سازهای آینده، سازو کارهای مشخصی با نظارت و کنترل دقیق داشته باشند تا چنین مشکلاتی را شاهد نباشیم.

مدیران مربوطه برای حل مشکلات احصا شده محله شیخ‌آباد اقدام کنند

استاندار البرز در رابطه با گزارش محله شیخ آباد، گفت: با توجه به گزارش ارائه شده از سوی مدیر این محله باید مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان در حوزه‌های مختلف وارد عمل شوند و موانع را برطرف کنند.

وی با ارائه پیشنهادی در خصوص احیای فرهنگ وقف، افزود: این فرهنگ غنی باید احیا و ترویج شود، طرحی در خصوص وقف وقت می‌تواند پزشکان، وکلا و سایر افراد علاقمند به اقدامات خیرخواهانه و اجتماعی را به سمت محله‌های ۶۶ گانه کم برخوردار استان هدایت کند.

پزشکان با نذر وقت راهی محله‌های کم برخوردار می‌شوند

عبداللهی گفت: یکی از معضلات محله‌های کم برخوردار و افراد کم بضاعت، عدم دسترسی به پزشک است، از این رو قرارگاه اجتماعی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان باید نسبت به تهیه یک طرح با هدف حضور پزشکان در محله‌های هدف اقدام کنند.

وی با گلایه از وضعیت نظافت در شهرهای استان، شهرداران را خطاب قرار داد و افزود: باید سیما و منظر شهرها به صورت منظم و مستمر نظافت و زیباسازی شوند، همچنین ضرورت دارد که مکانی متمرکز برای تخلیه خاک و نخاله استان جانمایی شود.

ایجاد آرامستان در شهرستان فردیس به صورت ویژه دنبال شود

استاندار البرز گفت: ایجاد آرامستان های محلی نیز از سوی شهرداری‌ها به جد مورد توجه قرار گیرد، شهرستان فردیس فاقد چنین امکانی است که باید پیش بینی لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد نشاط در استان بویژه در محله‌های کم برخوردار، افزود: آموزش و پرورش باید روزهای تعطیل، مدارسی را در این محله‌ها برای ورزش، مسابقات و اجتماعات محلی بویژه برای بانوان اختصاص دهد.

مشوق‌های ویژه برای اجرای نهضت ساخت اماکن ورزشی در نظر گرفته می‌شود

عبداللهی با اشاره به کمبود فضاهای ورزش در استان، گفت: نهضت ساخت اماکن ورزشی در استان راه اندازی شده و باید با اعطای مشوق‌های ویژه از خیرین برای ساخت سالن‌های ورزشی چند منظوره بویژه در محله‌های ۶۶ گانه هدف، بهره برداری کرد.

وی افزود: فرمانداران با همراهی مدیران محله‌های خود باید در نشست‌های جداگانه نسبت به ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته و روند تحقق برنامه‌ها اقدام کنند.

فرصت‌های متعدد شغلی البرز در محله‌های کم برخوردار تشریح شود

استاندار البرز گفت: با توجه به راه اندازی نهضت ساخت ۲۰۰ مدرسه در استان، مدیران محله‌ها باید از اقدامات صورت گرفته در محله‌های خود پیرامون این موضوع گزارش دهند.

وی در خصوص تقاضای اشتغال در محله‌ها، افزود: فرصت‌های شغلی فراوانی در استان وجود دارد ولی معرفی درستی از ظرفیت‌ها صورت نگرفته است، بنابراین مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی باید بر اقناع افکار عمومی در محله‌ها حضور یابد.

فرمانداران و شهرداران نسبت به راه اندازی گرمخانه‌ها مسئول هستند

عبداللهی گفت: با توجه به اینکه در روزهای سرد سال قرار داریم، فرمانداران و شهرداران موظف به راه اندازی گرمخانه‌ها و اسکان افراد بی خانمان هستند و هر گونه کوتاهی در این زمینه با برخورد قاطع مواجه خواهد شد.

مهمترین برنامه‌ام در استان تحقق اهداف قرارگاه اجتماعی است

وی با اشاره به عملکرد بانک‌ها در خصوص اعطای وام‌های ازدواج و فرزندآوری، افزود: بانک‌ها همراهی خوبی را داشته اند ولی درصدد هستیم که این امر را ارتقا دهیم.

استاندار البرز گفت: مهمترین برنامه ام در استان، تحقق اهداف قرارگاه اجتماعی است و مدیران و اعضای این قرارگاه باید عنایت و اهتمام ویژه ای در این راستا داشته باشند.

از مطالبات و نیازهای مردم با خبر هستیم و برای حل آنها تلاش می‌کنیم

وی افزود: ما از مشکلات و مطالبات مردمی آگاه هستیم بنابراین باید با تلاش شبانه روزی و اقدامات عاجل برای حل آنها اقدام کنیم.

عبداللهی گفت: مردم ولی نعمتان ما هستند و ما وظیفه‌ای جز کسب رضایتمندی آنها نداریم چراکه باید با جد و جهد در رفع مشکلات و تبدیل نقاط ضعف به قوت، حرکت کنیم.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*