هراس صهیونیست‌ها از افزایش توان نظامی مقاومت/ معاریو: حزب‌الله بیش از ۱۰۰ هزار موشک از انواع مختلف دارد

روزنامه عبری‌زبان معاریو به نقل از نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی نوشت که حزب‌ا‌الله لبنان بیش از ۱۰۰ هزار موشک در انواع مختلف در اختیار دارد.

به گزارش روتیتر : روزنامه عبری‌زبان معاریو امروز (یکشنبه) در گزارشی به نقل از نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی نوشت که حزب‌الله لبنان از سال ۲۰۰۶ به این سو اقدام به افزایش بسیار بالای تعداد موشک‌های خود کرده است.

نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی همچنین ابراز نگرانی کرده‌اند که این موضوع خطرات علیه جبهه داخلی این رژیم را افزایش دهد.

به گفته این نهادها، حزب‌الله لبنان هم اکنون بیش از ۱۰۰ هزار فروند موشک از انواع مختلف دارد.

بیشتر بخوانید

طبق این گزارش، حزب‌الله در جنگ ۳۳ روزه ۱۵ هزار موشک در اختیار داشت و چهار هزار موشک به سمت شمال فلسطین اشغالی شلیک کرد.

به نوشته معاریو، موشک‌های کاتیوشا با سر جنگی ۲۰ کیلوگرم و برد ۴۰ کیلومتری ساخت روسیه یکی از این موشک‌هاست که به گفته تحلیلگران غربی عمده نیروی موشکی حزب‌الله را تشکیل می‌دهد. حزب‌الله در جنگ ۳۳ روزه هفت الی هشت هزار فروند از این موشک در اختیار داشت.

دیگر موشک مورد اشاره این روزنامه، موشک‌های پیشرفته فجر۳ با سر جنگی ۴۳ کیلو و برد ۴۵ کیلوگرم است. موشک‌های فجر۵ نیز با سرجنگی ۹۰ کیلویی و برد ۷۵ کیلومتری بخش دیگری از نیروی موشکی حزب‌الله را تشکیل می‌دهد.

معاریو در ادامه نوشت: زرادخانه موشکی حزب الله همچنین شامل فاتح-۱۱۰ است، یک موشک بالستیک کوتاه برد ایرانی که به نظر می رسد نسخه متفاوتی از زلزال-۲ باشد. برد این موشک ۳۰۰ تا ۲۵۰ کیلومتر است که آن را به یک سلاح دوربرد در فهرست موجودی حزب الله تبدیل می‌کند و دارای کلاهک جنگی تا ۵۰۰ کیلوگرم است و با GPS هدایت می‌شود. بر اساس گزارش‌های موجود در غرب، ایران از اوایل سال ۲۰۰۷ چنین موشک‌هایی را در اختیار حزب الله قرار داده است.»

در این رابطه یک منبع نظامی عالی‌رتبه نیز به معاریو گفت که برای پیروزی مقابل حزب‌الله در جنگ آتی نمی‌توان فقط به نیروهای نظامی حاضر تکیه کرد و لازم است تا نیروهای ذخیره نیز آماده باشند.

او در ادامه گفت که برای این کار لازم است تا بودجه و امکانات کافی در اختیار ارتش صهیونیستی قرار گیرد و تعداد آموزش‌ها و مانورها نیز افزایش یابد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*