محققان موسسه رازی جایزه کتاب سال استان البرز را کسب کردند

کتاب «راهنمای تشخیص و تفسیر مقاطع بافتی» (براساس تصاویر میکروسکوپیک) تالیف دکتر محمدرضا اسدی استادیار موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، عنوان کتاب برگزیده سال استان البرز را از آن خود کرد.

به گزارش روز چهارشنبه  روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، جایزه کتاب سال استان البرز که چهار دوره از آغاز آن می گذرد، برای قدردانی از بهترین نویسندگان و کتاب های منتشر شده در استان البرز برگزار می شود و امسال در مراسم اختیامیه این رویداد، جایزه کتاب سال به کتاب «راهنمای تشخیص و تفسیر مقاطع بافتی» (براساس تصاویر میکروسکوپیک) که توسط دکتر محمدرضا اسدی استادیار و عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با همکاری دکتر مازیار تقوی کارشناس مسئول پژوهشکده مواد غذایی، موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و دکتر علی کلانتری حصاری استادیار دانشگاه بوعلی سینا همدان نگاشته شده است، تعلق گرفت.

این کتاب ۲۳۴ صفحه ای از بین ۷۰ اثر ارسالی به دبیرخانه جایزه کتاب سال استان البرز پس از داوری توسط هیئت داوران مستقر در خانه کتاب و ادبیات ایرانیان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان کتاب سال استان البرز برگزیده است.

کتاب راهنمای تشخیص و تفسیر مقاطع بافتی، توسط انتشارات موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در تیراژ ۱۰۰ نسخه به چاپ رسیده است.

کتاب فوق مشتمل بر ۱۶ فصل از “سلول و تهیه مقطع”، “بافت پوششی”، “بافت همبندی”، “بافت عضلانی”، “دستگاه اعصاب محیطی و دستگاه اعصاب مرکزی”، “دستگاه قلب و عروق”، “دستگاه ایمنی یا لنفاوی”، “پوست”، “دستگاه درون ریز”، “دستگاه گوارش”، “دستگاه تنفس”، “دستگاه ادراری”، “دستگاه تناسلی ماده”، “دستگاه تناسلی نر”، “چشم و گوش” و “بافت پرندگان” بوده و پروفسور رسول شهروز استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه ارومیه بر این کتاب پیشگفتار نوشته است.

همچنین کتاب “آشنایی با علم فریزدراینگ (لیوفیلیزاسیون)” تالیف میثم کیانی از دیگر کتاب های ارسال شده انتشارات موسسه رازی به این رویداد، از میان ۷۰ کتاب ارسالی، به عنوان یکی از چهار اثر شایسته تقدیر، شناخته شد.

این کتاب در ۱۵۸ صفحه توسط میثم کیانی مدیر سابق بخش لیوفیلیزاسیون موسسه رازی گردآوری و تدوین شده که به عنوان نخستین کتاب در ایران در سال های پس از انقلاب اسلامی در این حوزه محسوب می شود.

این کتاب از ۲ بخش مجزا تشکیل شده که در بخش اول به طور خاص بر روی شناخت پروسه و طراحی سیکل لیوفیلیزاسیون متمرکز شده و در بخش دوم قسمت ها و قطعات مختلف دستگاه فریزدرایر معرفی و ارائه شده است.

در این مراسم از دکتر اسدی مولف کتاب راهنمای تشخیص و تفسیر مقاطع بافتی و از مرتضی آقاجانی به نمایندگی از میثم کیانی (که در سفر خارج از کشور به سر می برد) با اهدای لوح تجلیل و قدردانی شد. 
 
موسسه رازی در بخش معرفی کتابدار برتر نیز خوش درخشید و مژگان تقی خانی کتابدار کتابحانه این موسسه به عنوان کتابدار ارشد برتر استان البرز معرفی و با اهدای لوح از وی قدردانی به عمل آمد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*