زنگ علم در مدرسه شهدای انقلاب کرج نواخته شد

روتیتر:طنین عشق به علم و تحصیل ادب، با حضور شهردار فعلی کرج و مسئولان استانی و شهرستانی در دبیرستان شهدای دولت کرج به صدا در آمد

به گزارش روتیتر،در حالیکه صبحگاه روز اول مهرماه ترافیک معابر شهر نشان‌دهنده تغییری جدی نسبت به روزهای گذشته بود؛ حال و هوای پاییز در خیابان‌ها به جوش و خروش در آمده و علاقمندان به تحصیل علم و تهذیب نفس،‌ شکوه دانش‌آموختگی را در صفوف منظم مدرسه به نمایش گذاشتند.

مدرسه‌ای که سال‌ها پیش و همزمان با نخستین روزهای شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران حیات خود را آغاز و طی سال‌های طولانی جنگ تحمیل و دفاع مقدس، شهدای دانش‌آموز متعددی را به اسلام و انقلاب اهدا کرد، امروز شاهد گروه تازه‌ای از دانش‌آموزان بود که برای به اثبات رساندن جایگاه اندیشه ایرانی و اسلامی در کلاس‌های آن حضور یافتند.

در مراسمی که صبح امروز در مدرسه شهدای انقلاب اسلامی و با حضور تعدادی از مسئولان استانی، شهرستانی و مدیریت شهری برگزار شد، زنگ آغاز ماه مهر و فصل شروع تحصیل به دست استاندار البرز در محوطه مدرسه طنین افکن شد.

کسب علم مایه آرامش روح است

امام جمعه کرج که در این آیین حضور داشت، دقایقی چند در خصوص مزایای علم‌آموزی و کسب جایگاه‌های برتر علمی سخن گفت.

حجت‌الاسلام محسن کازرونی خطاب به دانش‌آموزان اظهار داشت: آرامش و طمأنینه روحی ماحصل دریافت علوم گوناگون و ارتقای دانش آدمی است.

کازرونی ادامه داد: یک انسان زمانی به آرامش دست خواهد یافت که نسبت به آنچه اطرافش می‌گذرد آگاه بوده و با کسب علم جایگاه خود را میان همنوعان و مخلوقات ارتقا بخشیده است.

وی اضافه کرد: علم، انسان را به خدا و خلقش نزدیک می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری از دانش‌آموزان خواست هیچ دغدغه‌ای غیر از علم و تهذیب نفس را به خود راه نداده و با گامی استوار و دلی پر ایمان به سوی سنگرهای دانش بشتابند.

این مسئول به جایگاه ایران اسلامی در حوزه علم اشاره کرد و با ارزشمند خواندن تلاش‌های ایرانیان در به دست آوردن رتبه‌های بالای علمی،‌ راه را برای کسانی که عزم ورود به مراحل بالای این حوزه را دارند، باز دانست.

ضرورت تمرکز بر دانش‌آموزان در برنامه‌ریزی‌ها

شهردار فعلی کرج نیز در حاشیه این مراسم، اساس رغبت به علم‌آموزی را در نحوه تربیت دانش‌آموزان و شیوه عملکرد مسئولان این حوزه عنوان کرد و گفت: این مدارس هستند که آیندگان فردا را در همه حوزه‌های اخلاقی،‌ علمی و معنوی پربار می کند. از این رو تحصیل در مدارس به معنای ورود به محیطی مقدس است.

سیدعلی آقازاده خاطرنشان کرد: کودکان امرورز برای تبدیل شدن به جوانان و بزرگسالانی پر افتخار برای میهن اسلامی نیازمند رسیدگی و توجه در همه ابعاد هستند و ضروری است قشر دانش‌آموز را در اولویت برنامه‌ریزی‌های خود قرار دهیم.

آقازاده با اعلام تبریک به کودکان و نوجوانانی که روز اول مهر را به عنوان دانش‌آموز وارد مدارس خود می‌شوند،‌ از آنان خواست موقعیت خود را غنیمت دانسته و با اشتیاق به فراگیری علم و دانش بپردازند تا آینده‌ای روشن را برای کشور رقم زنند.

در ادامه این مراسم استاندار البرز طی آیینی، زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را به صدا در آورد.

این مراسم با بازدید استاندار، نمایندگان کرج در مجلس شورای اسلامی، شهردار فعلی کرج، مسئولان آموزش و پرورش و برخی دیگر از مسئولان شهری و استانی از کلاس‌های درس پایان گرفت.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*