آقای وزیر کشور ورود کنید؛ تدوین آیین نامه غیر قانونی انتخاب شهردار کرج توسط برخی از اعضا/لزوم مقاومت مستقل ها و دادگو در برابر سهم خواهان

روتیتر: برخی از اعضای شورای شهر در اقدامی غیر قاننی اقدام به تدوین آیین نامه ای کاملا غیر قانونی برای انتخاب شهردار کرج کردهاند تا از این طریق افراد با سابقه ، توانمند ، متخصص و مستقل را حذف و سایر اعضای شورای شهر را منحرف کنند .

به گزارش روتیتر، برخی از اعضای شورای شهر کرج در اقدامی کاملا غیر قانونی در تلاش هستند تا با انحراف اکثریت شورای شهر کرج دراقدامی غیر قانونی و با توسل به شیوه نامه و آیین نامه ای داخلی اما غیر قانونی اقدام به انتخاب شهردار کرج کنند .

غیر قانونی بودن این شیوه نامه برخی از اعضا نه تنها به هویت آن مربوط می شود بلکه ذاتا و اساسا بر خلاف شیوه ای است که قانون مصوب آنرا مشخص و بر همه تعیین کرده است . با این وجود اما برخی از اعضای شورای شهر در تلاش هستند تا با شیوه ای کاملا غیر قانونی زمینه حذف برخی از کاندیداهای شهرداری  را فراهم آورند تا گزینه ضعیف و ناکارآمد خود را به شهرداری کرج نزدیک کنند  که ماحصل آن تنها ایجار بی ثباتی و به دنبال آن رانت زایی برای فرصت طلبان بیرونی است.

تعجیل برخی از اعضای شورای شهر برای انتخاب سریع شهردار کرج نشات گرفته از همین هدف یعنی انتخاب ضعیف ترین گزینه به عنوان شهردار است ، چه در اقدامات عجولانه همواره رانت ها زاییده و تعاملات و تبادلات  غیر قانونی  شکل می گیرد و برخی از اعضای شورای شهر کرج نیز از همین خصیصه تعجیل می خواهند نهایت بهره برداری را انجام دهند و با گرفتن فرصت فکرکردن از بسیاری از اعضا آنها را مجبور به تصمیم گیری عجولانه کنند .

اصرار برخی از اعضای شورای شهر برای استفاده از شیوه غیر قانونی انتخاب شهردار و تعجیل سوال برانگیز و بدون توجیه آنها و اصرار برای توانمند نشان دادن گزینه های بی تجربه ، سیاسی ، بی تخصص و فاقد صلاحیت و عملکرد  به عنوان شهردار سبب نارضایتی مردم از یک سو و انزجار نخبگان و دلسوزان از سوی دیگر شده است.

این اعضا به حدی اصرار می کنند که فرصت فکر کردن را از اعضای مستقل شورا سلب کرده ومانع از آن شده اند که آنها در فضایی آرام و منطقی به انتخاب شهردار بپردازند بی تردید تعجیل در مورد این اتفاق مهم و اثر گذار بیانگر و تایید کننده وجود عللی غیر قانونی ، غیر مردمی و غیر عرفی است و اصرار بر این تعجیل موجب ایجاد شایبه  وجود تعاملات و لابی گری ها و تبانی های  پشت پرده دارد.

لزوم مقاومت مستقل ها و  دادگو در برابر منحرفان از خواسته و مصالح مردم

مردم کرج بارها در ایام مختلف بویژه انتخابات شورای شهر کرج از اعضا خواسته اند که در انتخاب شهردار به عنوان مهمترین تصمیم و وظیفه شوراها ، بهترین گزینه که دارای مولفه های تجربه ، تخصص ، عملکرد شفاف و سوابق و عقبه غیر سیاسی است را به عنوان شهردار انتخاب کنند اما متاسفانه  برخی از اعضای شورای شهر از این خواسته که عین مصالح شهر و شهروندان است فاصه گرفته و منحرف شده اند .

نقش اعضای مستقل و رییس شورای شهر کرج در این میان اما تعیین کننده و مهم است . مردم از اعضای مستقل ، با سلامت و با صلابت و همچنین رییس شورای شهر توقع دارند تا این شیوه نامه غیر قانونی را لغو کنند  و فرصت مناسب را برای انتخاب شهرداری توانمند و کارآمد را  ایجاد کنند چه را که انتخاب شهردار را نمی توان در فضایی غیر منطقی و غیر عرفی انجام داد. از سوی دیگر تدوین شیوه و آیین نامه غیر قانونی توسط برخی از اعضا نه تنها توهین به قانون و شعور سایر اعضا است بلکه بر خلاف خواست و مصالح مردم به شمار می رود و در تضاد با اعتماد مردم قرار دارد .

در این شرایط می بایست علاوه بر ورود مسوولان کشوری همچون وزیر کشور به این مهم ،اعضای مستقل  شورای شهر و رییس شورای شهر کرج نیز با مخالفت در برابر این شیوه و روش غیر قانونی و با ایستادگی در برابر گزینه های ضعیف شهر کرج را از ورود به بی ثباتی و بی تجربگی نجات دهند و خود را برای مردم جاودانه سازند.

اصرار برخی از اعضای شورای شهر که در مقاله های آتی به بیان محترمانه اسامی و انگیزه های آنها می پردازیم نشان از آن دارد که این افراد در تلاش هستند با ایجاد فضایی غیر متعارف زمینه حذف کاندیداهای منخصص ، با تجربه و کارآمد و مطرح  را از یک سو و موجبات شهردار شدن افراد ضعیف را ، سیاسی ، رانت زا و .. را از سوی دیگر فراهم کنند.

تداوم اصرار برخی از اعضای شورای شهر کرج به این رفتار غیر قانونی ، ایجاد بی ثباتی و حرکت بر خلاف  خواسته و مصالح مردم و تاکید دلسوزان و مسوولان و بزرگان کرج طی یک ماهه اخیر و بی تفاوتی این اعضا در برابر پرسش مردم ونخبگان و مسوولان استانی لزوم ورود سریع وزیر محترم کشور  را به این موضوع بیش از پیش ضروری ساخته است . چراکه این اعضا خود را حتی به موکلان و مردمی که به آنها رای داده و اعتماد کرده اند ظاهرا پاسخگو نمی دانند و تنها فرصت باقی مانده ورودقاطع وزیر کشور و نهاد های نظارتی است تا از ورود کرج به دورانی بی بازگشت جلوگیری شود.

در این میان برخی از اعضای شورای شهر که مدافع بی ثباتی و شهردار شدن افراد ضعیف هستند در تلاش هستند تا به بهانه حفظ استقلال شورا مانع از توجه اکثریت اعضای شورای شهر کرج به خواسته مردم و نخبگان شوند . در حالی که توجه وعمل شورا یه خواسته مردم عین استقلال و نشات گرفته از ماهیت مردمی و اسلامی آن است و این بهانه ابزاری  برای سهم خواهان است و بس.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*