پاسخ جنتی درباره بازگشت شجریان و ……

روتیتر:وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که پیش‌تر صحبت‌هایی را درباره برداشتن ممیزی پیش از انتشار کتاب مطرح کرده بود و این حرفش بازتاب‌های زیادی داشت، گفت: نمی‌توانیم ممیزی قبل از چاپ را حذف کنیم.
به گزارش فرهنگ نیوز ، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به سوالی درباره زمان معرفی معاون جدید فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: معاون فرهنگی به زودی معرفی می‌شود، اما دلیل اینکه طول کشیده این است که باید آدم درستی معرفی شود تا بتواند ۴ سال بر سر کار خود بماند.
وی در خصوص اینکه گفته می‌شود تعدادی از کتاب‌ها برای حضور در نمایشگاه فرانکفورت آماده نشده است، اظهار داشت: بنده هنوز از ریز مسائل خبری ندارم، اما از خیلی وقت پیش کارها شروع شده و کتاب‌ها برای حضور در نمایشگاه فرانکفورت انتخاب شده است و مشکلی وجود ندارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص بازگشایی خانه سینما اظهار داشت: انشاءالله خانه سینما بازگشایی می‌شود و این کار طی چند روز آینده صورت می‌گیرد.
جنتی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود، خواننده‌ای که علیه نظام موضع داشته قرار است طی چند روز آینده به کشور برگردد، گفت: چه کسی این حرف را گفته است و آن خواننده کیست؟
این خبرنگار در پاسخ به پرسش وزیر ارشاد گفت که محمدرضا شجریان است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: من چیزی نشنیده‌ام.
جنتی در پاسخ به سوالی که آیا شخصیت‌های فرهنگی که در دوران فتنه علیه نظام موضع‌گیری داشتند، می‌توانند به کشور برگردند، اظهار داشت: من اصل این خبر را که شما گفتید نشنیده‌ام و اطلاعی از اینکه می‌خواهند برگردند یا برنگردند ندارم.
وی در خصوص مصوبات فرهنگی دولت اظهار داشت: خیلی مصوبات فرهنگی نداشتیم اما بحث هیئت امنای کتابخانه‌ها مطرح شد که در دستور کار مجلس قرار دارد و طرحی است که کتابخانه‌های عمومی که تحت نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است را به شهرداری‌ها منتقل می‌کند تا شهرداری‌ها کمک بیشتری به این کتابخانه‌ها کنند البته هیئت امنا نیز وجود خواهد داشت چرا که قرار ما این است هرچه که می‌توانیم تصدی‌گری‌های دولتی را کم کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص اینکه آیا ممیزی قبل از چاپ کتاب‌ها حذف خواهد شد، اظهار داشت: ممیزی یک اصل حاکمیتی و به عهده دولت است و اینکه کلا ممیزی قبل از چاپ حذف شود امکانپذیر نیست اما باید در اسرع وقت و ظرف یک ماه به ناشران در مورد کتاب‌هایشان پاسخ لازم داده شود.
جنتی در پایان اظهار امیدواری کرد که مدیرعامل خبرگزاری ایرنا در آینده نزدیک انتخاب خواهد شد.

2 Comments

 1. سلام
  جناب اقای نخبه همه چی دان
  کمی دقت کن،عکس حسین هاشمی استاندار تهران رو جای عکس علی جنتی وزیر ارشاد گذاشتی…
  برادر اینقدر دنبال مسائل به ظاهر سیاسی وشهری شدی که از رسالت اصلیت غافل شدی…

  • با سلام
   ۱-از اینکه نسبت به سایت خبری نوپا اما موثر ما
   (به زعم مخاطبان) لطف داردی ممنون بی تردید انتقاد های شما می تواند چراغ رهاهنمایی مناسب برای بهتر شدن و وزین تر شدن فعالیت های ما شود . بر همین اساس ما را از این انتقاد ها بیشتر بهرهمند سازید .
   ۲- آقای حسن پور اگر از کاندیدای مورد حمایت شما دفاع می کردیک الان شما هم به بکب از هزاران طرفداران ما افزوده می شدید ؟ درست است ؟
   هرکسی از بهره خود شد یار من …….
   موفق باشید

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*