ترکاشوند: زیرساختهای فرهنگی در کرج باید توسعه یابد

روتیتر:شهردار کلانشهر کرج با توجه به اهمیت و ضرورت انجام کارهای فرهنگی از دیدگاه مقام معظم رهبری، اظهار داشت: توسعه زیرساختهای فرهنگی در کرج باید توسعه یابد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر،علی ترکاشوند عصر سه شنبه در مراسم کلنگ زنی حوزه علمیه اباصالح المهدی(عج) شهرستان فردیس افزود: فردیس ظرفیتهای زیادی برای انجام کارهای فرهنگی دارد که باید زیرساختهای این امر با همکاری سایر دستگاه های مربوطه فراهم شود.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده در پی تحقق منویات مقام معظم رهبری حول دو محور اصلی فرهنگ و اقتصاد هستیم .
وی افزود: شرایط را باید فراهم کرد تا در ساخت فضاهای مذهبی و دینی از مشارکت شهروندان نهایت بهره مندی انجام شود زیرا حضور خیرین در این بخش می تواند بخش عظیمی از کمبود اعتبار برای ساخت فضاهای مذهبی و دینی را جبران کند.
وی یادآور شد: در دوره چهارم شورای های شهر کرج ردیف اعتباری مستقلی برای ساخت و کمک مصلاهای کرج، فردیس و مهرشهر اختصاص یافته است.

ترکاشوند در بخش دیگری از صحبتهایش به انجام پروژه های بزرگ عمرانی در شهر اشاره و بیان کرد: بزودی دو تقاطع غیرهمسطح به نام شهدای ارتش در فلکه پنجم فردیس و دیگری در تقاطع شهدای دانش اموز در منطقه ۹ کرج گشایش می یابد که این امر می تواند در کاهش ترافیک و روانسازی ان در این مناطق موثر واقع شود.

وی اظهار کرد: با پیگیرهای صورت گرفته از سوی اعضا شورای اسلامی شهر کرج و شهرداری کرج مقررشد نیروگاه متظر قائم فردیس بجای استفاده از سسوخت مازوت به گاز تبدیل شود که این امر قرار است در چند ماه آینده عملی شود که این اقدام در کاهش آلودگی هوا نقش بسزایی دارد.

وی ادامه داد: شهرداری کرج هزار هکتار از اراضی باغستان را به برای جنگلکاری برای کاهش آلودگی هوا در کرج در نظر گرفته است.

وی همچنین به توافقات انجام شده در خصوص باغ سیب مهرشهر گفت: ۳۵۲ هکتار از اراضی این باغ بر اساس توافقات انجام شده ۷۰درصد برای شهرداری و ۳۰ درصد به سهم مالک است که با قرار گرفتن این باغ در اختیار شهرداری و احیای فضای سبز و پیش بینی فضاهای متعدد آن می تواند در کاهش آلودگی هوای این کلانشهر واقع شود.

ترکاشوند گفت: مدیریت شهری با این اقدامات که انجام می دهد بدنبال فراهم کردن رفاه و آسایش شهروندان کلانشهر کرج است.

در آیین کلنگ زنی حوزه علمیه اباصالح المهدی(عج) شهرستان فردیس ، داود وحیدی، رضا شریفی، مصطفایی و علی بخشی از اعضای شورای شهر و همچنین مسئولان محلی شهرستان فردیس حضور داشتند.

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*