ارتقای امنیت؛ ماموریت مهم سفیر جدید دادستانی

روتیتر:رفت و آمد مدیریتی به دادستانی کرج، روح تازه ای در کالبد این نهاد دمید و روزنه های جدیدی برای ارتقای امنیت و مقابله با قانون گریزی را پیش روی مردم ایران کوچک گشود؛ علی فرهادی پس از سالها مدیریت با دادستانی خداحافظی کرد و جای خود را به حاجی رضا شاکرمی داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، آیین تودیع و معارفه دادستان سابق و جدید عمومی و انقلاب کرج طی آیینی با حضور دادستان کل کشور، نمایندگان مردم در خانه ملت، فرماندار و شهردار کرج، مدیران ادارات، اعضای شوراهای اسلامی و جمعی از خانواده های معظم شهداء و ایثارگران برگزار شد و طی آن از زحمات و خدمات علی فرهادی در زمان تصدی این مسئولیت تقدیر و تشکر به عمل آمد.

دادستان کل کشور که به تازگی از سمت معاون اولی قوه قضاییه در این سمت منصوب شده، در نخستین انتصابات خویش حکمی برای حاجی رضا شاکرمی صادر و وی را به عنوان دادستان جدید شهرستان کرج منصوب کرد.
سید ابراهیم رئیسی در سخنان خود در آیین تودیع و معارفه با دفاع از عملکرد فرهادی و بیان فضایل اخلاقی و جدیت شاکرمی در ایجاد عدالت اجتماعی، رسالت دادستانی را مقابله با افراد شرور و کسانی که بخواهند امنیت و آرامش جامعه را زیر سوال ببرند، عنوان کرد.
دادستان کل کشور اذعان داشت: وظیفه دادستان دفاع از مظلوم در برابر ظالم و صیانت از جامعه در برابر تهدیدگران و قانون گریزان است و امیدوارم دادستان جدید کرج این رویه را به خوبی در پیش بگیرد.
مردی در خدمت قانون
 مدیرکل دادگستری استان البرز نیز در این مراسم طی سخنانی به دفاع از عملکرد فرهادی پرداخت و از وی به عنوان مردی در خدمت قانون یاد کرد.
سید محمدصادق مهدوی راد با اشاره به جمع بندی پرونده قتل مرحوم داداشی در کمترین زمان ممکن، از آن به عنوان سند جدیت و قاطعیت دادستانی کرج برای ایستادگی در برابر مجرمین یاد کرد.
وی اظهار کرد: علی فرهادی در مبارزه با جرایم خشن، قتل ها و بحران هایی که در شهرستان وجود داشته، زحمات قابل تقدیری کشید و اکنون بنا به درخواست سازمان بازرسی کل کشور به سمت مدیرکل بازررسی استان تهران منصوب شد.
وی با بیان اینکه دادگستری شمشیر عدلیه است و زیر چتر دادستان مردم به راحتی در جامعه زندگی می کنند، افزود: این شمشیر عدلیه، ظالمان و متخلفان را می ترساند و به مومنین احساس آرامش می دهد.
برخورد با زمین خواران در کرج تشدید می‌شود
دادستان شهرستان کرج گفت: برخورد با زمین خواران کرج که یکی از معضلات اساسی این شهرستان است و همچنین متجاوزین به عنف و خلاف کاران باید بیش از پیش در دستور کار قرار می‌گیرد.
حاجی رضا شاه کرمی در مراسم معارفه اش با اشاره به اینکه نگاه معطوف به گذشته زمینه اجرای عدالت آینده را تسهیل می بخشد اظهار کرد: در زمینه برقراری عدالت، تامین امنیت و پاسداشت کرامت باید اهتمام بیشتری برای اجرای احکام داشت.
وی با بیان اینکه برای مبارزه با جرایم به تلاش بیشتری نیازمندیم، افزود: تامین امنیت عمومی نیازمند همکاری همه جانبه تمامی ارگان های مربوطه و مردم است.
دادستان کرج گفت: برخورد با زمین خواران کرج که یکی از معضلات اساسی این شهرستان است و همچنین متجاوزین به عنف و خلاف کاران باید بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد.
شاه کرمی با تاکید بر اینکه امروزه اجرای عدالت تنها به عهده دستگاه قضا نیست و در این امر مردم نیز باید همکاری کنند تصریح کرد:  امید است امنیت، عدالت و فراوانی در جامعه نمود پیدا کند.
اراضی کرج مورد طمع زمین خواران قرار گرفته است
همچنین دادستان سابق کرج در این مراسم، ضمن گرامیداشت دهه کرامت اظهار کرد: تمامی احکام اجرایی تنها برای رضای خداوند بوده، چراکه شعار ما خدمت صادقانه به مردم است.
علی فرهادی با اشاره به اینکه در سال ۸۵ و آغاز فعالیت در شهرستان، ۲۱ هزار پرونده در دادسرای کرج وجود داشت، گفت: ماهیانه ۱۰ هزار پرونده به این تعداد افزوده می شد و با تلاش موثر این آمار به ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار پرونده رسیده است.
دادستان سابق کرج خاطرنشان کرد: از جمله مشکلات کرج وجود زندان، مهاجرت های فراوان و اراضی وسیعی است که مورد طمع زمین خواران قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه یکی از وظایف قضات ارائه اسامی افراد تحت نظر به دادستان است، تصریح کرد: اجرای احکام در دادسرای کرج از ۴۵ هزار به ۱۴ هزار پرونده کاهش یافته است.
وی به فعالیت های جنبی دستگاه قضا اشاره کرد و گفت: تشکیل ستاد دیه در سال ۹۰ سبب آزادی ۵۰۰ زندانی با ارقام کلان توسط خیرین  شد.
آری، رفت و آمد مدیریتی به دادستانی کرج، روح تازه ای در کالبد این نهاد دمید و روزنه های جدیدی برای ارتقای امنیت و مقابله با قانون گریزی را پیش روی مردم ایران کوچک گشود؛ علی فرهادی پس از سالها مدیریت با دادستانی خداحافظی کرد و جای خود را به حاجی رضا شاکرمی داد.

در پایان حکم صادره از سوی دادستان کل کشور برای شاکرمی تقدیم وی شد و همچنین با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات و خدمات علی فرهادی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

چند نما از مراسم

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*