وزیر اطلاعات: راهکار حجاب، فریاد و تو سری زدن نیست

روتیتر:وزیر اطلاعات با بیان اینکه امروز مسوولیت وزارت اطلاعات بر عهده عضوی از جامعه فرهنگیان گذاشته شده است، گفت: رویکرد امروز وزارت اطلاعات، فرهنگی است.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی امروز (یکشنبه) در سی و یکمین اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق کشور افزود: مقابله با تفکرات الحادی و شیطان پرستی، برخورد امنیتی نیست بلکه فرهنگی است.

وزیر اطلاعات اظهار داشت: آموزش و پرورش به عنوان خط مقدم حرکت در زمینه آموزش و پرورش دارند و باید انسان ها احساس شخصیت کنند وجامعه را در بستر رشد و تعالی قرار دهند و این وظیفه همه دستگاه هاست.

علوی با بیان این که «حتی وزارت اطلاعات که مسوولیت آن بر دوش خدمتگزار شما نهاده شده است، هم باید این گونه عمل کند»، افزود: ما معتقدیم هرچه انسان ها از شخصیت و کرامت بیشتری برخوردار باشند ما از نظر امنیت، امنیت پایدارتری خواهیم داشت، ریشه امنیت در شخصیت انسان هاست که کرامت آن ها به ارزش ها و رفعت آن ها به علم است.

وی ادامه داد: اگر انسان ها این برداشت را داشته باشند دیگر شاهد رفتارهای امنیت شکن نخواهیم بود. کسی که برای خودش ارزش انسانی قایل باشد با رفتارهای غیر انسانی، شخصیت خود را زایل نمی کند.

وزیر اطلاعات اضافه کرد: ما در وزارت اطلاعات معتقدیم که هرچه کار وزارت آموزش پرورش، دانشگاه ها و دستگاه های فرهنگی را با دستگاه امنیتی گره بزنیم، می توانیم به امنیت پایدار دست یابیم.

علوی با اشاره به آیه شریفه « ضرب الله مثلا کلمه کانت آمنه مطمئنه…» اظهار داشت: خداوند برای شما الگو معرفی می کند، سرزمینی که دارای ایمان بود و در پرتو ایمان و آرامش در عرصه های مختلف از جمله اقتصادی رشد می یابد.

وی افزود: در جامعه ای که ایمان و فرهنگ دینی کم رنگ شود به سوی انحطاط می رود، « فَأَذَاقَهَا اللّهُ لِبَاسَ الْجُوعِ وَالْخَوْفِ بِمَا کَانُواْ یَصْنَعُونَ» رونق اقتصادی و امنیت پایدار را از آن جامعه می گیرد و هم ناامنی و هم رکود در آن جامعه شکل می گیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: اگر جامعه به صورت کلی احساس شخصیت کند به صورت عمومی در یک حرکت هم افزایانه در راستای رشد علمی حرکت خواهد کرد.

علوی با اشاره به احادیثی که درباره فضلیت تعلیم و معلم وجود دارد، گفت: کسی که به دنبال تعلیم باشد تا نظام ارزشی اسلام را در جامعه نهادینه کند در روز قیامت بین او و بین پیامبران فقط یک درجه فاصله است واین جایگاه کسانی است که رسالت معلمی را بر دوش می گیرند.

وی افزود: باید کار آموزش ما با این فرهنگ غنی اسلامی گره بخورد، آن گاه شاهد برکات آن خواهیم بود. امام رضا هم می فرماید که خدا کسی را که امر ما را احیا کند مورد رحمت خویش قرار می دهد.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: امروز در وزارت اطلاعات با یک موجی از جامعه که آمده است و ما را درگیر خودش کرده است، تفکرات الحادی و شیطان پرستی است.

علوی تصریح کرد: درمان این پدیده ها، برخورد امنیتی نیست بلکه یک برخورد فرهنگی است و حتی مسئله حجاب و عفاف هم راهکارش برخورد فریاد زدن و توسری زدن نیست، بلکه راهکارش راهکار فرهنگی است.

** دهان دانش آموز و دانشجو را نبندند/ فضای ارعاب در شان نظام نیست

وزیر اطلاعات با بیان این که ما هم عضو جامعه فرهنگیان هستیم و مسوولیت وزارت اطلاعات بر دوش یک عنصر فرهنگی گذاشته شده است، گفت: ما با رویکرد فرهنگی در جهت صیانت از جامعه، نیروهای آموزشی و پرورشی و صیانت از همه عزیزانی که خدمت می کنند، تلاش می کنیم تا همه امنیت داشته باشند.

علوی تاکید کرد: معلم ، دانش آموز، دانشجو و استاد باید بتوانند به راحتی حرفشان را بزنند و معلم و استاد هم باید به صورت اقناعی با دانش آموزان و دانشجو برخورد کنند نه اثباتی و دهانش را نبندند.

وی یادآور شد: چند روز پیش شهادت امام صادق (ع)بود، در دوران آن بزرگوار یک ماتریالیست با ایشان صحبت می کند و آن حضرت به گونه ای و با یک سیاست با وی صحبت می کند که سرانجام، آن شخص مسلمان می شود، یعنی طرف واقعا اقناع می شد.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: امروز وزارت اطلاعات احساس دارد که فضا را برای نیروهای آموزشی چه در سطح آموزش و پرورش و چه در سطح آموزش عالی باید فراهم کند، ما باید بتوانیم کسانی داشته باشیم که واقعا با باورهای ایمانی و دینی، از نظر علمی هم اشراف داشته باشند که در این صورت می توانند کشورما ن را بر بال ملایک بنشانند.

علوی با بیان این که « باید محیط های آموزشی چه آموزش عالی و چه آموزش متوسطه از یک نوع امنیت و آن هم امنیت روانی برخوردار باشد»، گفت: امنیت را ما برای آموزش و پرورش و دانشگاه تولید می کنیم نه بر آموزش و پرورش و بر دانشگاه.

وی اظهار داشت: دلیلی ندارد در یک خانواده برادری برادر دیگر را تهدید کند، وزارت اطلاعات در شان جمهوری اسلامی نمی بیند که جامعه را که محل پرورش استعدادهاست به فضای رعب تبدیل کند و بگوید که می خواهد جلوی ناهنجاری ها را بگیرد، بسیاری از این رویکردها باید اصلاح شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: فشار برروی افراد چیزی را حل نمی کند، بلکه عقده درست می کند، آن گاه سر از ناهنجاری و کارهای غیر امنیتی در می آورد.

** سنگربانی از مرزهای عقیدتی

علوی به ضرورت توجه به رفتار دانش آموزان اشاره کرد و گفت: ما نباید فقط به درس خواندن توجه کنیم و این که از نظر فکری به هرجا که می خواهند، بروند بروند، درویش می شوند، صوفی می شوند ، بی دین می شوند و به سمت اباهیگری می روند کاری نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: اسلام اجازه نمی دهد، اسلام می گوید شما باید از مرزهای صحیح عقیدتی مواظبت کنید و این رسالت عزیزانی است که در سنگر آموزش و پرورش تلاش می کنند.

وزیر اطلاعات خطاب به معلمان گفت: شما عزیزان هم جزو علما هستید، امام صادق می فرماید که شیعیان و علمای ما سنگربان مرزهای عقیدتی هستند که در آن سوی آن، ابلیس و نیروهای آن سنگر گرفته اند و هدفشان حمله به باورهای انسان ها، مومنان و نیروهای جامعه اسلامی است.

علوی با بیان این که سیستم آموزش و پرورش باید به تربیت سالم بچه ها حساسیت داشته باشد، افزود: یقین داریم در دوران مدیریت برادر عزیزمان دکتر «فانی» که با صداقت و صلابتی که در ایشان و همکارانشان سراغ داریم، انشاء الله شاهد تحول مثبت و سازنده هم در رویه های آموزشی، هم در تربیت محور بودن کارهای آموزشی و هم حراست و مرزبانی از مرزهای اعتقادی سالم و سازنده خواهیم بود.

سی ویکمین اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق کشور عصر شنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری آغاز به کار کرد و در روز یکشنبه میزبان آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات بود.

این اجلاس تا روز دوشنبه ادامه دارد و قرار است علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی هم در این جمع سخنرانی کند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*