رسانه بهترین ظرفیت برای شفاف سازی عملکرد است

روتیتر:قائم مقام شهردار کرج گفت: رسانه دارای قابلیت شفاف سازی فعالیت تمام ارگان ها و دستگاه ها است و اصحاب رسانه باید بکوشند از این ظرفیت برای انعکاس وقایع به خوبی بهره برداری نموده و اصلاح در امور را به عنوان پیشانی اهداف خویش مد نظر قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،محمدرضا رضاپور با اشاره به فرا رسیدن روز خبرنگار که بر مبنای شهادت یکی از خالص ترین و وظیفه شناس ترین اصحاب قلم و رسانه رقم خورده است، خبرنگار را ققنوسی توصیف کرد که دسترنج تلاش سرسختانه و بی دریغش، اصلاح امور و بهبود شرایط یک جامعه، به عنوان اصلی ترین و نخستین محیط حیات بشری است.

رضاپور تصریح کرد: ماهیت فعالیت در محیط های رسانه ای و خبری، خطرپذیری و دشواری بار مسئولیت است که در ترکیب و زینت گرفتن به دو اصل امانتداری و انصاف، می تواند حاصلی بسیار شیرین به ارمغان آورد.

معاون اداری مالی شهرداری کرج اضافه کرد: شهر کرج به دلیل عدم بهره مندی از زیرساخت های مناسب و نبود اعتبارات کافی در سال های گذشته، از جهات مختلف دچار کمبود و محرومیت بوده و در بخش های متعددی به ویژه در حوزه عمران شهری نیازمند اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و تهیه گزارش های مکتوب و مصور است تا بتوان با تکیه بر اطلاعات فوق، تدبیری مناسب برای حل مشکلات شهر اندیشید.

به گفته رضاپور، این امر وظیفه ای است که خبرنگاران به عنوان سفیران اطلاع رسانی به عهده داشته و قادرند بهترین نقش را در این بخش ایفا کرده و بهترین تاثیرگذاری را داشته باشند.

قائم مقام شهردار کلانشهر کرج اضافه کرد: این افراد می توانند با تهیه مطالب و گزارش های مستند شهر را برای حرکت در مسیر عدالت و پیشرفت یاری کرده و به نوعی نقش راهبری و هدایتگری را نیز برای مسئولین شهر ایفا نمایند.

رضاپور با تاکید بر اینکه خبرنگاران باید با رعایت انصاف به نقد مسئولان پرداخته و عملکرد آنان را با جدیت رصد کنند، خاطرنشان کرد: نباید خبرنگار را با نگاهی جز اهداف خیرخواهانه اش نگریست؛ چنانکه اصحاب رسانه در واقع می توانند یکی از بهترین مشاوران برای یک مسئول به شمار آمده و به آنها برای انجام بهتر امور، کمک کنند.

وی در پایان ضمن تبریک به همه خبرنگاران، از اصحاب رسانه نیز خواست با اتخاذ رویکردی شهروندمدارانه در کنار حرفه خطیر خویش، حوزه مدیریت شهری را در تحقق اهداف خود یاری نموده و با انعکاس به موقع اخبار و تهیه گزارش های مناسب از وضعیت شهر، آسیب ها و مشکلات موجود، آینده ای شایسته برای کلانشهر کرج رقم زنند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*