شهروندان با قوانین و مقررات شهری آشنا شوند

روتیتر:شهردار کرج تاکید کرد: آشنایی شهروندان با قوانین و مقررات شهری به ویژه قوانین شهرداری که روزانه تعداد بسیاری از مردم با آن سرو کار دارند امری بسیار مهم است.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،علی ترکاشوند افزود: این آشنایی به ویژه در سازمان شهرداری ها به واسطه میزان بالای ارتباط مردمی با این نهاد، بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه این آشنایی باید به تناسب وظایف و رسالت های تعریف شده برای شهرداری صورت گیرد، عنوان کرد: شهرداری موسسه ای مستقل و در عین حال عمومی است که به منظور اداره امور محلی از قبیل عمران، آبادی، بهداشت شهر و تأمین رفاه و آسایش اهالی شهر و به عنوان زیستگاهی مطلوب برای شهروندان تأسیس شده است و مردم در اداره این امور مستقیما شرکت و دخالت دارند به این منظور آشنایی شهروندان با همه قوانین این نهاد مهم است.

ترکاشوند افزود: بی شک هر نهاد و ارگانی تحت تاثیر برنامه ها و سیاست های هدفمند در غالب ” قوانین و مقررات سازمانی ” ادامه حیات می دهد قوانینی که اساس و شالوده چارت سازمانی را رقم می زند بر این اساس فراگیر شدن این قوانین در اذهان عمومی یک ضرورت محسوب می شود.

شهرداری ها نهادهای مردمی و مدنی هستند

شهردار کرج در ادامه از شهرداری ها به عنوان نهادهای مردمی و مدنی یادکرد و افزود: این مجموعه های مردم نهاد از سرمایه های مردمی تشکیل شده اند که به تبع آن به عنوان مهمترین و کلیدی ترین عناصر مرتبط با این ارگان شناخته می شوند.

ترکاشوند اظهارداشت: آگاهی و اشراف کامل شهروندان از قوانین و مقرارت خروجی های مثبت بسیاری دارد که از جمله آن آشنایی، درک و پذیرش کامل شهروندان از قوانینی است که روزانه با آن مواجه هستند.

وی افزود: آسانتر کردن ارائه خدمات از سوی شهرداری ها از دیگر خروجی های مثبتی است که از آشنایی شهروندان با مقررات حاصل می شود.

ترکاشوند عنوان کرد: علاوه بر این آنچه از این آشنایی نشات می گیرد تحلیل مناسبی از عملکرد و اهداف این نهاد مدنی از سوی مردم است.

وی با بیان اینکه بی شک مردم در چگونگی پیشرفت شهری و عملکرد شهرداری ها نقش دارند، گفت:  بر این اساس لازم است شهروندان با جزئیات قوانین و قواعد شهرداری آشنا باشند.

آشنایی شهروندان با مقررات مسئولان را متعهد تر می کند

شهردار کرج در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: در واقع آشنایی با مقررات شهرداری مسئولان را در انجام تعهدات، رسالت ها و وظایف سازمانی متعهد تر می کند و به تبع آن بسیاری از اقدامات شهرداری ها به نحو مطلوب تری انجام می شود.

ترکاشوند با بیان اینکه تحت تاثیر گسترش شهر و نوع نگاه کارشناسان به کارکرد شهرها دایره  فعالیت ها و اقدامات این نهاد ها نیز وسیعتر می شود، گفت: آشنایی مردم با قوانین و مقررات شهرداری ها علاوه بر تمکین شهروندان از قوانین و مقررات، منجر به جاری و ساری شدن پدیده ” حقوق شهروندی ” می شود..

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*