مهندس ربانی :رویان آمادگی احداث اولین بیمارستان سلول های بنیادی را در البرز دارد

روتیتر:مهندس ربانی گفت موسسه رویان آمادگی دارد تا اولین بیمارستان فوق تخصصی سلول های بنیادین را در البرز احداث کند.

rabani2222

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روتیتر،رییس پارک علم و فناوری البرز گفت:پژوهشگاه رویان جزء منحصر به فرد ترین مراکز تولید سلول های بنیادین در جهان به شمار می رود که توانسته با اتکاء به دانش بومی به این فناوری و دانش دست یابد و در حال حاضر در سطح دنیا قابلیت رقابت به کشور های توسعه یافته را دارد .

وی افزود: تولید سلول های بنیادین به منظور درمان بسیاری از بیماری های صعب العلاج یکی از مهمترین دست آورد ها و دانش های انحصاری این پژوهشکده به شمار می رود که توانسته انقلابی نو در زمینه درمان بسیاری از بیماری های خاص و صعب العلاج ایجاد کند و کشور ایران را در این زمینه به خود کفایی و انحصار گرایی برساند.

رییس پارک علم و فناوری البرز ادامه داد : احداث بیمارستان فوق تخصصی سلول های بنیادی به منظور عملی کردن دستاوردهای این موسسه و پژو هشکده در زمینه درمان بیماری های خاص و همچنین پاسخ به نیاز بیماران داخلی و خارجی که نیاز به استفاده از سلول های بنیادین دارند ،بسیار حائز اهمیت و مهم به شمار می رود و از همین رو این پژو هشکده آمادگی دارد تا اولین بیمارستان فوق تخصصی سلول های بنیادین  ایران و خاور میانه را در البرز احداث کند .

مهندس ربانی اظهار داشت : توریسم درمان یکی از نوین ترین و سود آور ترین بخش های صنعت توریسم است که کشورهای توسعه یافته و صنعتی سرمایه گذاری قابل توجهی در این زمینه انجام می دهند تا علاوه بر انیکه بتوانند از سرمایه های بخش خصوصی در این زمینه استفده کنند ، امکان جذب درآمد های پایدار از محل پذیرش مراجعان به این مراکز را فراهم آوردند و همچنین شرایط درمان بیماری های خاص را برای بیماران بومی ایجاد کنند.

رییس پارک علم و فناوری و رییس مرکز تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی در البرز تاکید کرد: احداث اولین  بیمارستان فوق تخصصی سلول های بنیادی در ایران و خاور میانه در البرز علاوه بر این که نیاز بیماران بومی این استان را فراهم می آورد می تواند فرصتی بی بدیل و منحصر به فرد برای جذب درآمد های پایدار و سرمایه های بخش خصوصی برای احداث امکانات و تاسیسات جانبی نظیر فرودگاه مسافربری ، هتل ها مراکز درمانی تکمیلی و پاراکلینیک ها ، مراکز خدماتی و ده ها مرکز دیگر را به شمار رود و سبب پویایی اقتصاد این استان می شود که این همان تحقق توسیم درمان در البرز می باشد .

ربانی خاطرنشان کرد:احداث این بیمارستان علاوه بر جذب سرمایه های داخلی می تواند سرمایه ها و بیماران خارجی را جذب و به تبع آن امکانات و بودجه های آنها را  به استان سوق می دهد.

وی ادامه داد : اعطای زمین برای احداث این بیمارستان و کمک مالی  در جهت احداث آن  از سوی دستگاه های اجرایی ،از راه کارهایی است که تاسیس این بیمارستان را می تواند درالبر تسهیل بخشد .

وی در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد:پژو هشکده رویان نیز در صورت مساعدت مسوولان استان آمادگی دارد تا بخشی از هزینه احداث این بیمارستان را تامین کند.

وی از مسوولان ارشد استان خواست تا در این زمینه مساعدت و همکاری لازم را برای فراهم کردن زمینه احداث این بیمارستان منحصر به فرد را در البرز فراهم آورند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*