ترکاشوند : عزم شهرداری کرج در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی

روتیتر:شهردار کرج گفت: شهرداری کرج اهتمام ویژه ای در جاری کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی و تدوین برنامه های شهری بر مبنای این موضوع دارد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،علی ترکاشوند با بیان اینکه تا کنون سیاست های گوناگونی در زمینه‌های اقتصادی در کشور ابلاغ شده است، گفت: از جمله این سیاست ها علاوه بر ” سیاست اقتصاد مقاومتی ” شامل سیاست های تولید ملی، اصل ۴۴ و سیاست سرمایه ‌گذاری است که در مدیریت شهری با توجه به جایگاه این نهاد مردمی و گستردگی برنامه ها به جاری کردن این رویکردها نیاز داریم.

این مسئول افزود: بر این اساس تدوین شاخص های راهبری سیاست های فوق در مجموعه‌ مدیریت شهری بسیار حائز اهمیت است.

ترکاشوند با اشاره به اهمیت موضوع اقتصاد مقاومتی بیان کرد: شهرداری کرج با توجه به شرایط ویژه کشور در دوره کنونی بر ضرورت بهره گیری از ارکان سیاست اقتصاد مقاومتی اهتمام ویژه ای دارد و معتقد است با جاری شدن این رویکرد بتوان طرح ها و ایده های بزرگ و در عین حال کارآمد را به نحو شایسته و با استقلال بیشتری به انجام برساند.

ضرورت ها و انگیزه های اقتصاد مقاومتی

شهردار کرج با اشاره به خروجی های مثبت بهره گیری از سیاست های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: بهره گیری از ظرفیت های مادی و معنوی داخلی، ظرفیت های عالی انسانی و نیروهای تحصیل کرده از جمله این خروجی ها می باشد.

ترکاشوند، سرمایه گذاری در حوزه مدیریت شهری را مهم ارزیابی کرد و با بیان اینکه این مهم از اولویت های مدیریت شهری است، گفت: استفاده از سرمایه های بخش خصوصی اعم از داخلی و خارجی مهمترین سرفصل در اجرای طرح های شهری است که ارتباط مستقیمی به موضوع اقتصاد مقاومتی دارد.

وی اظهارداشت: استفاده از سیاست اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی در کاهش بحران های اقتصادی دارد و با توجه به حجم بالای طرح ها و پروژه های شهری، شهرداری ها نیاز مبرمی به بهره گیری از این سیاست کلان دارند.

ترکاشوند، ایجاد تحرک، پویایی و بهبود شاخص های کلان همراه با عدالت اجتماعی را از دیگر مزایای مثبت اقتصاد مقاومتی خواند و افزود: تکیه بر ظرفیت های داخلی‌، حرکت در مسیر همت و مدیریت جهادی، مردم ‌محوری از دیگر مولفه های مثبت این سیاست است.

لزوم تبیین ابعاد و سیاست های اقتصاد مقاومتی

شهردار کرج در ادامه بر ضرورت  لزوم تبیین ابعاد، مؤلفه ها و سیاست های اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: فرهنگ سازی و تشویق فعالان اقتصادی و مردم در عرصه اقتصاد مقاومتی از اقداماتی است که باید از سوی مسئولان صورت گیرد.

ترکاشوند ادامه داد: تبیین سیاست های اقتصاد مقاومتی در حوزه های مختلف از جمله توسعه سرمایه، گسترش سرمایه های انسانی و علمی همچنین ارتقاء مشارکت اجتماعی امری مهم است که باید برای تحقق آن برنامه های عمیق و کلانی تدوین کرد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*