پای راه و شهرسازی بر منافع کلان مردم البرز:تعلیق قرارداد ۱۵۰ میلیاردی شهرداری به دلیل عدم همراهی اداره کل راه و شهرسازی

روتیتر:معاون خدمات شهری شهرداری کرج با انتقاد از عدم همراهی ادارات کل مسکن و شهرسازی برای عدم صدور مجوز نصب کارخانه بازیافت نخاله های ساختمانی، از معوق بودن قراردادی به مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان در این خصوص خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،حسن مدیرروستا با اشاره به اینکه تلاش شهرداری و بخصوص معاونت خدمات شهر بر ارائه بهینه خدمات و بهره برداری از امکانات موجود به نفع زیست مناسب شهری است، از این عدم همراهی گلایه کرد.

مدیرروستا گفت: جمع آوری و بازیافت نخاله های ساختمانی از مشکلاتی است که شهروندان را با مشکلات متعددی روبرو کرده. با همین رویکرد شهرداری کرج اقدام به خرید کارخانه بازیافت این نخاله ها کرد و برای این منظور قراردادی به مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان را منعقد نمود.

وی تصریح کرد: این قرارداد هم اکنون با عدم همکاری اداره کل مسکن و شهرسازی با جلوگیری از نصب و احداث این کارخانه در منطقه جانمایی شده، معلق مانده است.

گندآبی که به کانال های شهر می ریزد

معاون خدمات شهری شهرداری کرج گلایه دیگر خود را به اداره آب و فاضلاب اختصاص داد و از تردد و تخلیه فاضلاب موجود در ماشین های تخلیه چاه در حواشی شهر و بعضا داخل شهر به شدت انتقاد کرد.

مدیرروستا اظهار داشت: خودروهای این صنف به دلیل عدم اختصاص انشعاب فاضلاب به آنها، مواد آلوده و  گندآب موجود را اغلب در حاشیه شهر و بعضا در کانال های داخل شهر خالی می کنند که این اقدام عوارض عفونی و زیست محیطی بسیاری را برای شهروندان به همراه دارد.

وی اضافه کرد: درخواست ما از اداره آب و فاضلاب اختصاص دو انشعاب فاضلاب به این صنف بود که متاسفانه این اداره با اختصاص انشعابات فوق موافقت نکرد و همچنان روند سابق در این زمینه ادامه دارد.

معاون خدمات شهری شهرداری کرج تاکید کرد: شهرداری کرج تمام هم و غم خود را برای کاهش آسیب های ناشی از آلودگی هوا و محیط زیست به کار بسته و امیدوار است دیگر دستگاه های مرتبط و مسئول با توجه به اهمیت مسئله، نسبت به انجام امور مربوط اهتمام ورزند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*