«کبوترصلح» در دستان یادگار امام +عکس

روتیتر:اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با آرمان های امام راحل (ره) تجدید میثاق کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در دیدار رئیس جمعیت هلال‌احمر و جمعی از اعضای سازمان جوانان این جمعیت گفت: جوانان هلال احمر همیشه این دو قید را باید همراه خود داشته باشند، اول اینکه بدانند یک کار بزرگ انجام می دهند و دوم اینکه بدانند باید به آینده و افق های آینده چشم داشته باشند و امروز را نردبان پیشرفت فردا کنند.

یادگار امام راحل(ره) امید را شرط هر حرکتی دانست و افزود: حسینیه امام خمینی (ره)بیشتر از هر مکان دیگری به ما این درس را می دهد. آن روزهایی که دوره تلخ ستمشاهی بود امید در دل امام گم نشد، در نجف امید فراموش نشد، در کوران مبارزه وقتی که همه نیروهای استبدادی پشت سر حکومت وقت بودند باز امید به خدا و امید به قدرت مردم گم نشد. اینها ارزش‌هایی است که می توانیم از امام به عنوان یک درس بزرگ یاد بگیریم و به عنوان سرمایه خودمان قرار دهیم و بکار بگیریم.

وی با اشاره به جوان بودن حضار در جلسه گفت: یکی از شروط جوانی قانع نبودن به وضع موجود است، اگر جوان وضعیت موجود را بپذیرد یک پیر بدون سال و ماه است در حالی که جوان همیشه باید چشمش به آینده باشد و همواره حرکت برای او اصالت داشته باشد.

وی تاکید کرد: از تجربیات گذشتگان استفاده کنید تا دچار گسست نسلی نشوید و تجربیات پیشینیان را بی‌ارزش تلقی نکنید، آورده‌های پیشینیان را از بین نبرید و با مشاهده نقاط ضعف و قوت، به آینده امید داشته باشید.

وی با بیان اینکه آرمان سازمان جوانان هلال احمر کمک به انسانیت و زندگی بهتر است، یادآور شد: ما دین داران توجه بیشتری به این هدف داریم و ادیان آمده اند که هم ما را به آخرت رهنمون کنند و هم دنیای ما را بهتر سازند و ساختن دنیا جز به این نیست که دست در دست هم دهیم به مهر؛ و مسلمان و غیر مسلمان، ایرانی و غیر ایرانی دلسوز یکدیگر باشیم.

یادگار امام (ره) با اشاره به اینکه در احادیث آمده است که هرکس مهر و عطوفت در وجود او نیست، انگار قطعه ای از وجود او گم شده است، گفت: روایات بسیار زیادی از ائمه ما هست که بر این موضوع تکیه می کند که کسی که محبت را از دل هایش گرفتند و کسی که مهر و عطوفت در وجودش نیست مانند این است که قطعه ای از انسانیت و دین داری است.

هلال احمر جوانان را برای روزهای سخت آماده می‌کند

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر براساس اصول هفت گانه خود جوانان را با آموزش‌های مختلف چون خود امدادی و آمادگی در مقابل بحران برای روزهای سخت آماده می‌کند.

همچنین دکترمحمد فرهادی، رئیس جمعیت هلال احمر در این مراسم با اشاره به اهداف و برنامه‌های سازمان جوانان اظهار داشت: سازمان جوانان بر اساس چهار اصل تسکین آلام بشری، صلح و دوستی، تفاهم، تامین سلامت انسانها و تکریم انسانها آموز‌ش‌هایی چون خودامدادی، انجام کارگروهی، آمادگی درمقابل بحران به جوانان ارائه می‌کند و آن‌ها را برای روزهای سخت و به ویژه به عنوان مدیران آینده تربیت می‌کند.

وی افزود: سازمان جوانان هلال احمر از سن ۵ تا ۲۹ سالگی کودکان، نوجوانان و جوانان را در قالب کانون های مثل کانون های غنچه های هلال مخصوص دوران قبل از دبستان، کانون های دانش آموزی، کانون های دانشجویی، کانونهای جوانان،کانونهای طلاب و کانون های روستاییان ساماندهی میکند و قریب به دو میلیون عضو در این سازمان مشغول فعالیت هستند.

دکتر فرهادی اضافه کرد: طرح های مختلفی در این سازمان در حال انجام هست که به عنوان مثال می توان به اجرای طرح دادرس اشاره کرد که در این طرح دانش آموزان برای روزهای سخت آماده می شوند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اهمیت سازمانی مخصوص جوانان در جمعیت هلال احمر خاطر نشان کرد: همانند نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر که به جوانان توجه ویژه ای دارد، جمعیت هلال احمر ایران نیز به لطف خدا یک سازمان جوانان فعال و پویا در خود دارد و سعی می کند جوانان را در قالب کانون های مختلف سازماندهی کند وبا ارائه آموزش و برنامه های فرهنگی علاوه بر خدمت به مردم جوانان را برای مدیریت آینده کشور آماده کند.

فرهادی در پایان افزود: در اینجا فرازی از سخنان امام خمینی که در مورد جوانان فرمودند اشاره می کنم؛ ایشان فرمودند که من در اینجا به جوانان عزیز کشورما، به این سرمایه ها و ذخیره های ارزشمند الهی و به این گلهای معطر و تازه شکفته جهان اسلام سفارش می کنم که قدر و قیمت لحظات شیرین زندگانی خود را بدانید و خودتان را برای یک مبارزه علمی و عملی بزرگ تا رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی آماده کنید. مبارزه علمی برای جوانان زنده کردن روحیه جستجو و پیداکردن و کشف حقیقت ها و واقعیت هاست. قطعا این سازمان جوانان هلال احمر هم مبارزه و تلاش علمی را می کنند و هم تلاش را عملی را با آموزش هایی که می بینند تا مهارت پیدا کنند و در خدمت مردم باشند این ها نسل سوم و چهارم انقلاب هستند و باید بیش از پیش با آرمان ها و اهداف امام آشنا شوند

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم تجدید میثاق اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با آرمان های امام راحل (ره) تندیس «کبوتر صلح» به عنوان نماد صلح و کرامت انسانی از سوی رئیس جمعیت هلال احمر و رئیس سازمان جوانان هلال احمر به یادگار امام راحل (ره) اهدا شد.

 

تجدید میثاق هلال احمر

 

«کبوترصلح» در دستان یادگار امام

 

«کبوترصلح» در دستان یادگار امام

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*