نظر صادق زیباکلام درباره بهشت بردن زوری

روتیتر:برخی ائمه جمعه با این سخن رییس جمهور مبنی بر این که «دولت نباید مردم را به زور به بهشت ببرد» مخالفند ، این که چه کسی در این باره درست می‌گوید را باید در قرآن و کلام خدا جستجو کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،صادق زیباکلام در گفت و گو با ایران خبر با اشاره به واکنش‌ها نسبت به گفته رییس جمهور درباره وظیفه دولت در قبال آخرت ملت گفت : رییس جمهور معتقد است که نمی توان مردم را با زور و شلاق به بهشت برد ، اما از آن طرف برخی ائمه جمعه نظرشان خلاف این است ، به نظرم باید پاسخ این موضوع را که کدام یک درست می گویند از قرآن و کلام وحی جستجو کرد.

وی در ادامه با اشاره به آیاتی که خداوند پیامبر را مسئول ایمان مردم ندانسته است ، گفت : آیا خداوند از حضرت ختمی مرتبت می خواهد که پس از ابلاغ دعوتش در مرحله بعدی به زور مردم را به بهشت ببرد ؟ آیا خداوند می گوید که بعد از ابلاغ دعوتت مردم را چه دوست داشته باشند و چه دوست نداشته باشند، باید به زور به بهشت ببری؟ زیباکلام با بیان اینکه آنچه از کلام وحی استنباط می شود ، هدایت اجباری به بهشت نیست ، گفت: اگر برای پیامبر خدا چنین تکلیفی تعیین نشده است ، پس حق با روحانی است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*