دفترچه ضوابط کاربردی مبلمان شهری کرج تدوین شد

روتیتر:مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج از تدوین دفترچه ضوابط کاربردی مبلمان شهری ویژه مناطق ۱۲ گانه این کلانشهر خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر،رضا فیض با اعلام این خبر افزود: این دفترچه در سه بخش گونه بندی فضای شهری، پهنه بندی هویتی و ضوابط مبلمان شهری تدوین و تهیه شده است.
وی عنوان کرد: دفترچه ضوابط کاربردی مبلمان شهری توسط  اداره سیما و منظر معاونت فنی و اجرایی سازمان زیبا سازی تهیه و تدوین شده است.
این مسئول با تعریفی از مجموعه مبلمان شهری عنوان کرد: مبلمان شهری اجزاء و امکاناتی هستند که با ویژگی های مختلف از جمله شکل، رنگ، فراوانی و…. در ارتقاء کیفیت و کمیت محیط شهری ایفای نقش می کند.
فیض با مهم شمردن ویژگی های بصری در امر خدمت رسانی عنوان کرد:  اهم این ویژگی ها و ضوابط مرتبط با مبلمان شهری که تحت عنوان ساختارهای بصری شناخته می شوند شامل تابلوها، ایستگاه ها، تجهیزات روشنایی و …  هستند که کیفی سازی هر یک از این ارکان ارتقاء مبلمان شهری را رقم می زند.

وی گفت: هدف از تدوین این دفترچه ایجاد وحدت رویه در انتخاب، جانمایی و نصب مبلمان شهری در مناطق ۱۲ گانه شهر کرج است.
این مسئول بر ضرورت وجود ضوابطی نظامند در گونه های مختلف خیابان های شهری و پهنه های هویتی شهر کرج تاکید کرد و افزود: سازمان زیباسازی با توجه به این مهم اقدام به تهیه دفترچه ضوابط کاربردی مبلمان شهری به تفکیک ۱۲ منطقه کرده است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*