عزل سریزدی و ۴ مدیر استانداری البرز به دستور وزیر کشور نه استعفا ؛اکبریان: استاندار از دستور وزیر استنکاف می کرد

روتیتر: در حالی که عده ای سعی دارند تا به افکار عمومی القا کنند که ۵ مدی راستانداری البرز استعفا داده اند عزیز اکبریان نماینده مردم کرج و رییس مجمع نمایندگان استان پرده از دستور عزل این افراد توسط وزیر کشور برداشت تا پس از برکناری توحید لو و صداقت زاده ، استعفای این ۵ مدیر هم به کارنامه انتصابات خارج از قانون و مشی دولت تدبیر و امید افزوده شود.

استاندار البرز در حال حاضر در زمینه برکناری به حق تعدادی از مدیران و معاونانش که بر خلاف قانون منصوب کرده بود در کشور و در بین تمامی استانداران بی رقیب و حداقل کم رقیب است .

چه تا کنون ۷ تن از مدیران وی ۲ معاون مهم سیاسی و عمرانی ، ۳مدیر کل و  یک مشاور و یک معاون مدیر کل وی با دستور قانونی و به جای وزیر کشور دولت تدبیر و امید برکنار شده اند تا بیش از این به تدبیر دولت روحانی در استان البرز به واسطه عملکرد استاندار البرز لطمه وارد نشود و دولت تدبیر و امید نشان دهد که در رعایت مصالح مردم و قانون با هیچ کس تعارف ندارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،رئیس مجمع نمایندگان استان البرز با بیان اینکه به خاطرخرابی جو ایجاد شده بعد از قضایای برد- برد موضوع استعفای مدیران استانداری البرز مطرح شده ،گفت :وزارت کشور دستور عزل مدیران مستعفی استانداری البرز را صادر کرده است.

 عزیز اکبریان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در البرز اظهار کرد: نظر ما این است که این ۵نفر مدیر استانداری که استعفا داده اند، از ابتدای کاربرخلاف قوانین و مقررات کشور در این سمت ها مشغول به فعالیت بوده وبر اساس قانون  نباید در این پست ها مشغول به کار می شدند.

نماینده مردم کرج افزود: از ابتدای این انتصابات به وزیر کشور گفته بودیم که به کارگیری این افراد غیر قانونی است و اینها نباید در اینجا باشند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشوردستورجایگزینی این مدیران را داده بود اما استاندار البرزاز اجرای دستور سر باز می زد ومی گفت  برای حفظ این مدیران از رییس جمهور دستور می گیرم.

اکبریان بیان کرد: نهاد ریاست جمهوری نیز در جریان این ماجرا قرار داشت و دولت نیز هیچ مجوزی برای به کارگیری اینها صادر نکرده بود.

وی با بیان اینکه سه نفر از این افراد بازنشته بودند یاد آور شد: به کارگیری افراد بازنشسته تابع قوانین و مقرراتی است که حتما باید برای این افراد از هیئت دولت مجوز اخذ گردد؛کاری که  برای این افراد بازنشسته نشده بود.

اکبریان با انتقاد از استاندار البرز دربه کارگیری افراد و بستگان در استانداری البرز اظهار کرد: هیج کدام از این انتصابات قانونی نبوده و استاندار البرزنباید فرزندش را در استانداری به کار بگمارد.

وی با بیان اظهارات وزیر کشور در مورد یکی از مشاورین استاندار البرز یادآور شد:وزیر کشور گفت که من شخصا دستور عزل ایشان را صادر کردم.

رئیس مجمع نمایندگان استان البرز  با بیان اینکه وزارت کشور دستور عزل این مدیران را صادر کرده تصریح کرد:استاندار البرز تابه حال از اجرای دستور وزیر کشور استنکاف می کرد.

اکبریان با بیان اینکه این افراد که انتصاباتشان غیر قانونی بوده چطوردر کمیسیون ماده ۱۰۰و در جایی به کار گرفته شده اند که حتما باید کارشناس وزارت کشور در آنجا فعالیت نماید.

وی با طرح این سوال افزود:کسی که سابقه یک روز کار در وزارت کشور را ندارد چطور می تواند یک ساختمانی  راچند میلیارد جریمه و یا حکم تخریب برای بنایی بدهد!

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد وآسارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استعفا نمی تواند پایان کار این دوستان باشد گفت:از دیوان محاسبات می خواهم که حقوق و مزایای دریافتی  این افراد بازنشسته که برخلاف قوانین استخدام شده و حق الزحمه هایی نیز از کمیسیون ماده ۱۰۰دریافت کرده اند را به بیت المال برگرداند.

اکبریان با بیان اینکه بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات در این زمینه مرتکب قصورهایی شده اند  اظهار کرد:متاسفانه بازرسی کل کشور علی رغم اعلام ما به این پرونده ورود نکرده و اگر هم ورود کرده تاکنون گزارشی در اختیار مجمع نمایندگان استان البرز قرار نداده است.

اکبریان همچنین در مورد تاثیر برگزاری همایش برد -برد در برکناری این مدیران نیز خاطر نشان کرد:اجرای همایش برد برد که برای پرکار نشان دادن و مانور فعالیت های استانداری البرز برگزار شد تاثیر صد در صد عکسی داشت و به خاطر خرابی جو ایجاد شده بعد از قضایای برد- برد که افتضاحی به وجود آمد و کارمندان را به عنوان سرمایه گذار به سالن همایش آوردند موضوع استعفا مطرح شد.

نماینده مردم کرج همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به انتصاب سریزدی سرپرست معاونت عمرانی استانداری البرز اشاره کرد و یاد آور شد:انتصاب سرپرست بیش از سه ماه غیر قانونی است و سریزدی به مدت هفت ماه سرپرست معاونت عمرانی استانداری بوده است.

وی ادامه داد: مهندس خندان دل ، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور دوماه قبل از عید نامه برکناری ایشان و معرفی جایگزین را برای استاندار البرز ارسال کرده بود.

 

1 Comment

  1. آقای اکبریان و کولیوند به جای این کارا به فکر مسایل و مشکلات مردم البرز باشید دست از این همه دروغ پردازی و تهمت و افترا و تخریب بردارید آخرش چی به کجا می رسید تو این چند سال که نماینده اید چه باری از روی دوش استاندارای قبلی برداشتید کدوم کار شایسته و چشمگیر رو در استان انجام دادید چقدر باعث رشد و توسعه استان شدید چند تا ازدوستان و اقوامتون رو به امکانات و منابع مختلف وصل کردیدکدوم مشکلات رو حل کردید کمیراجع به این موارد به مردم توضیح دهید دنبال چی هستید کمی هم به فکر مردم استان باشید نه منافع شخصی و جناحی 

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*