لزوم پخش مستقیم و زنده جلسات انتخاب سرپرست و شهردار کرج از صدا و سیمای البرز

آیا جلسات شورای چهارم شهر کرج در رابطه با انتخاب شهردار و سرپرست شهرداری کرج به صورت زنده پخش می شود؟ بی تردید با توجه به اهمیت این جلسات از یک سو و انتظارات به حق مردم کرج در رابطه با اطلاع دقیق از اظهارات مخالفان و موافقان انتخاب شهردار و سرپرست شهرداری و تاثیر مهم پخش زنده این جلسات بر فاصله گرفتن شورا از فضای کاذب وارد ساختن تنش به ساختار تثبیت شده مدیریت شهری ، این سوالی است که اکثر شهروندان به دنبال تحقق آن هستند.

پخش زنده تلویزیونی جلسات علنی نمایندگان مردم در استفاده صحیح از اعتماد مردم که  تبلور توان آنها به پاسخ مناسب به اعتماد مردم می باشد یک از بهترین روش هایی است که می تواند خطاها و درستی های استفاده نمایندگان مردم چه در شوراهای شهر و چه در مجلس شورای اسلامی از آرای  مردم که در آرای آنها به برنامه و وظایفشان نهفته است ، به شمار می رود.

بهترین تجربه پخش زنده و تلویزیونی جلسات مجلس شورای اسلامی ف جلسات رای اعتماد نمایندگان مجلس به وزرای پیشنهادی دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ایران و رییس دولت یازدهم بود .در این جلسات مردم به خوبی به نماسندگان خود نمره دادند و از نیات و پشت پرده مخالفت ها و هدف موافقت ها مطلع شدند.

همین امر و اطلاع زنده مردم از مخالفت ها و موافق های هر دو گروه فعال که یکی به دنبال خروج دولت و کشور از مشکلات موجود بود و دیگری به دنبال اتهام های بی سند به افراد انقلابی و ولایتمدار ، مانع از ریزش بسیاری از وزرایی شد که فقط برای خدمت آمده بودند.

در کرج نیز طی سه دوره گذشته در جلسات رای شورای شهر به شهرداران معرفی شده در ابتدای هر دوره اتفاقات و مظالب ارزنده ای بیان و ارایی شد که اگر برخی از اعضای شورای شهر می دانستند که اظهارات موافقین و مخالفین به صورت زنده به سمع و نظر شهروندان فهیم کرج می رسد هرگز تن به رای به برخی از افراد نمی دادند.

همچون که درجلسات علنی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت یازدهم اگر مواجه بسیاری از نمایندگان با دیدگان مستقیم مردم که همچون دیده بانی بر رفتار تمامی مسوولان اجرایی و مدیریتی هستند نبود بسیاری از وزرا رای اعتماد نمی گرفتند و با اظهارات غیر واقعی و اتهامات واهی برخی افراد تندرو مورد بی مهری و بی اعتمادی قرار می گرفتند .اما پخش زنده این جلسات مانع از آن شد که نمایندگان مجلس در رای اعتماد به ۱۵ وزیر مسخ برخی اظهارات شوند و رای خود را بر باد غرض ورزی ها دهند و انجام دادند آنچه می بایست انجام دهند. که جای تقدیر و تشکر دارد .همانا که رییس جمهوری نیز در اولین جلسه هیات دولت از تمامی نمایندگان مجلس چه موافق و چه مخالف تشکر کرد.

جلسات شورای اسلامی شهر کرج در دوره چهارم در ارتباط با انتخاب شهردار اگر علنی پخش شود و از طریق صدا و سیمای البرز به دست شهروندان برسد بی تردید بسیاری از اتفاقات ادوار گذشته رخ نمی دهد و برخی از اعضا نمی توانند در مقابل نظارت مستقیم و لحظه به لحظه مردم و موکلانشان تنها با تکاء به کلی گویی ماندیداهای شهرداری کرج را تخریب و افراد ضعیف را تقویت کنند .

بر این اساس انتظار می رود که مدیرکل محترم صدا و سیمای البرز و مدیرکل محترم رادیو البرز با بذل توجه استاندار محترم البرز دکتر عربیان مقدمات پخش زنده تلویزیونی و رادیویی جلسات انتخاب شهردار کرج و حتی انتخاب سرپرست شهرداری کرج  را- که بی تردید با بیان اظهارات مخالفین و موافقین  همراه خواهد بود- الزامات تحقق این مهم را فراهم آورد تا مردمب صورت زنده بتوانند به نمایندگان خود در انجام این وظیفه خطیر رای دهند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*