موفقیت مستلزم برخورداری ازکارآمدی و توانمندی است

روتیتر:رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: پویایی و موفقیت در منطقه ۷ شهرداری کرج مستلزم برخورداری از کارآمدی و توانمندی است

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،رئیس شورای اسلامی شهر کرج به مناسبت سالروز تشکیل شوراهای شهر روستا به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در یک نشست صمیمی میهمان نمازگزاران و معتمدین رجایی شهر به میزبانی مسجد جامع رجایی شهر بود .
محمود دادگو ضمن تبریک سالروز تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا که بیانگر تبلور اراده خالص مردم است گفت : با توجه به اینکه یکی از پایه‏ های اصلی تحقق انقلاب اسلامی، حضور و مشارکت گسترده مردم بوده و بدون داشتن این پشتوانه عظیم، مسلماً پیروزی محقق نمی‌‏شد افزود: در همین راستا و در تاریخ نهم اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۵۸ هجری شمسی، رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (قدس‌سره) طی فرمانی به شورای انقلاب، توصیه کردند که آئین‏ نامه تدوین شورا‌ها را تنظیم کند تا اصل حضور و مشارکت مردم تأمین شود.

وی، شکل ‏گیری مدیریت شورایی و اندیشه مشارکتی در ساختار مدیریتی شهر را ضروری دانست و افزود: عدم جاری شدن این رویکرد به معنی نداشتن تمرین و ممارست کافی برای حضور در کارهای اجتماعی و مشارکتی است و موجب پیشگیری از اخذ تصمیمات کارآمد و کلان شهری می شود.
دادگو با اشاره به پیچیدگی های امروز جامعه شهری و مسائل اجتماعی آن، تاکید کرد: به تبع پیچیدگی جامعه شهری نیازها و توقعات مردمی نیز بیشتر می شود که بر این اساس نمی توان با فرمول گذشته و به صورت ساده نسبت به پاسخ دهی به موضوعات مختلف اقدام کرد بلکه اخذ تصمیم در این برهه نیازمند دستیابی به مجموعه ای از‏ تجارب، مهارت ها و تخصص ها است.
این مسئول در ادامه با اشاره به انتخاب سه نماینده پارلمان شهری در «کمیسیون تثبیت» با برگزاری انتخابات و رقابت میان نامزدها، امکان راه اندازی این کمیسیون از لحاظ قانونی فراهم شده و مقدمات آن نیز توسط شهرداری فراهم شده که حقیقتا یک محل درآمدی بسیار مهم برای شهر به شمار می رود.
وی افزود : کمیسیون تثبیت بنا، کمیسیونی قانونی برای ساماندهی به این اوضاع نابسامان است و با تشکیل آن می توان با مالکان این پرونده ها توافق کرده و ضمن رهایی شهروندان از این بلاتکلیفی چندین ساله میلیاردها تومان درآمد برای عمران و آبادانی شهر کسب کرد.
رئیس پارلمان شهری کرج در ادامه به مشکلات ترافیکی کلانشهر کرج اشاره کرد و با بیان اینکه این معضل هر روز حادتر می شود، گفت: مدیریت شهری آمادگی عمل به تعهداتِ خود در قبال پروژه متروی کرج را داراست و از دولت نیز تقاضا داریم با عمل به تعهدات موجود و حمایت مادی و معنوی از پروژه امکان قرار گرفتن قطاری شهر کرج روی ریل افتتاح را ایجاد کند.
وی در ادامه ضمن اعلام رضایت از پیشرفت بلوار ماهان، بازگشایی ادامه بلوار ماهان را برای شهر مهم ارزیابی و اشاره کرد: بازگشایی این بلوار بعد از ۲۰ سال با پیگیری و همت مدیرمنطقه ۷ در حال انجام است .

این مقام مسئول اظهار داشت: اتصال ادامه بلوار مطهری نیز از فلکه اول تا میدان انقلاب در حال انجام است که در این راستا تملکات به منظور بازگشایی ادامه بلوار مطهری شروع شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر کرج همچنین از تصویب کاهش عرض معبر مطهری از ۵۵ متری به ۴۵ متری به همت مدیرمنطقه ۷ و همکاران وی خبر داد.
دادگو با اشاره به تعامل بسیار ارزشمند شهرداری منطقه ۷ با مساجد و فعالان فرهنگی مذهبی، بر مشارکت همه جانبه با مساجد و فعالان فرهنگی مذهبی در محدوده رجایی شهر نیز تاکید کرد و افزود: رفع مشکلات شهروندان از اولویت های کاری در شورای اسلامی شهرداری کرج و شهرداری است.

در ادامه این نشست صمیمی، شهروندان مسائلی مانند: ساماندهی تقاطعات همسطح و غیر همسطح، برنامه ریزی جهت کاهش ترافیک، ساماندهی رودخانه دلمبر، افزایش کرایه های تاکسی، ساماندهی فاضلاب در خیابان استقلال ( ملک شاه سابق )، ساماندهی جریمه های کمسیون ماده صد و تعیین تکلیف پارکینگ طبقاتی هفتم رجایی شهر را برای رئیس شورای اسلامی شهر طرح و خواستار رسیدگی به آنها شدند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*